süt pompaları ve çalısan anneler lütfen yardım..

elif111

Nirvana
Kayıtlı Üye
25 Nisan 2007
81
13
1 ay sonra ıse baslayacagim. anne sutunden baska bisey vermek istemiyorum ilk 6 ay. isim cok yogun. sut izni falan olmayabilir. calisan anneler bu sorunu nasil cozdunuz?

bakın bakalım işe yarar inşalah ben de almak istiyom şimdiden depolamak için calışanlar içinde ideal
sütünüzü saklamak için poşetler var 6 ay ne yadirecez ya süt yetmese şimdiden saklamak lazım

Çalışan anneler için anne sütü büyük sorun. Ben 2.5 aylıkken oğlumu bıraktım çalışmam gerektiği için(Şimdi 2 yaşında oldu teyzeleri:nazar:)Pompanız sizin vazgeçilmez bir aksesuarınız artık arkadaşlar. Hergün 3-4 biberon götürmeniz lazım yanınızda. 2-3 saatte bir sağmanız ve sağdığınız sütü biberonlarda buzdolabında saklamanız lazım.Pompa elbetteki bebek gibi olmuyor. Bazen 10-15 dk pompaladığım halde bir gr süt gelmediğini bilirim.Ama caymak, panik yok pompalamaya devam.Ve sonunda mutlu son. Bütün biberonlar bir sonraki gün için hazır.Yanınızda sütün ısınmasını engellemek için hani vardırya küçük, elde taşınan buzdolabı vazifesi gören adı herneyse işte ondan getirin. Eve gittiğinizde alın bebenizi kucağınıza emzirin. Saniyesinde süt geliyor o zaman da ya. (pompaladığım dakikalara yanardım hep) Sağılan sütler hooop buzdolabına. Eğer sütünüz fazlaysa saklama poşetleri var pompalarla satılan, (ayrı da alabilirsiniz) sütü sağdıktan sonra poşetlere koyup buzlukta muhafaza edebilirsiniz. Hatırladığım kadarıyla 3 ay kalabiliyormuş buzlukta.

Neyse bu uzun ve yorucu yolda hepinize başarılar diliyorum arkadaşlar. Haaa bu arada siz siz olun saate bağlı emzirmeyin bebelerinizi. Bebeniz istedikçe dayayın gitsin. Sevgiler.

çalışan annelerin en büyük sorunu ben de şimdiden düşünmeye başlamıştım

sağol kuzum tecrübe paylaşımın için

şimdiye kadar hollanda ineği gibiydim:)ama bir haftadır bebeğime ancak yetiyor.sabırla bekliyorum yine gelmesini.(2 aylık bebişim)
bu arada sütüm bolken naptım;bebeğim doyduktan sonra pompa ile sağdım üzerine tarih atıp buzluğa koydum artan sütleri. -18 derecede 6 ay kalabiliyor.daha altında 3 ay.buzdolabında 3 gün.o da sıcaklığında 5-6 saat.ne güzel dimi.inek sütü bile hemen bozulurken,Allahın işi işte
bunun için minik saklama kapları kullanabilirsiniz.buzluktan çıkarıp direk oda sıcaklığında eritilmemeli.önce buzdolabında eritilmeli,sonra sıcak su içine konup ılıtıp bebeğe verilmeli.ve ya hep sıcak suyun altında tutulmalı.
bu sakladığınız sütü sakın biberonla vermeyin.bebekten bebeğe değişir ama bebek bol bol emmeye alışınca sizi bırakabilir.kaşıkla en uygunu.3-4 aylık bir bebek için 75-100 cc kadar yeterlidir.tabii değişebilir.
keşke ilk kızımda da bunları bilseydim:KK43:

ben kullanmadım ama hani şu idrar tahlili yapılırken kullanılan kaplar var ya onlar hijyenik ve kapaklı oluyor.çok paralar vermenize gerek yok.medikallerden bulabilirsiniz:)

Benim minik oğlumda 2 ay Konya'da küvezde kaldı.Ben haftada 2 gün sütümü pompayla sağıp Alanya'dan Konya'ya gidiyordum.Kuzuma aynen katılıyorum.Bellisimo gibi sütüm çokken sağıp üzerlerine tarih atıp dipfrizde saklıyordum.Tabii bebeğim uzun süre beni emmediği için sütüm gittikçe azaldı.Oğlum 5 aylık olduğunda da tükendi.Ama buzluktaki sütlerle bir kaç hafta daha idare ettik.
Elifcim bende süt sağma makinesini Ankara dan bir firmadan kiralamıştım.Sana da öneririm.Markası Medela idi ve çok memnundum canım.Denemeni öneririm.
Sevgiler...

bende aldım süt saklama poşetleri ilk zamanlar sütüm çokken ama şimdi sütüm yetmiyor bike ek mamaya başladım verdiğim 27 ytl de dolapda hiç kullanılmadan duruyor...( bebişim 2 aylık)

bende aldım süt saklama poşetleri ilk zamanlar sütüm çokken ama şimdi sütüm yetmiyor bike ek mamaya başladım verdiğim 27 ytl de dolapda hiç kullanılmadan duruyor...( bebişim 2 aylık)
mamaya başlamadan direnseydin keşke.geç değil.sütünü artırmanın yollarını ara.bebeği memene mecbur bırak.

daha cok küçük canım yaaaa emzir bol bol gelir sütün

merhaba ben çalışmıyorum ama öğrenciyim. benimde dersler yoğun olduğundan ben geceleri kalkıp süt sağıyordum ertesi gün için. dolapta 3 gün tazeliğini koruyor. vede eşim okula getiriyordu çıkışta eve kadar emziriyordum.

merhaba ben çalışmıyorum ama öğrenciyim. benimde dersler yoğun olduğundan ben geceleri kalkıp süt sağıyordum ertesi gün için. dolapta 3 gün tazeliğini koruyor. vede eşim okula getiriyordu çıkışta eve kadar emziriyordum.

B]hoşgeldin siteye derya senin de işin zormuş ama bi gülücükleri yetiyor bebişlerin[/B]

sagdigimiz sutu no frost da saklasak ne kadar kalabilir? herkes baska bisey soyluyor 2 hafta da diyen var 6 ayda.

elifcim no frostun derecesini -18 e ayarla.6 ay saklanabilir ben öyle yaptım ama daha önce kullanırım gibime geliyor

merhaba benim prensesimde 2 yaşında oldu. Çalışmama rağmen direndim her boş vaktimde pompa elimde sağıp buzdolabına saklıyordum eve dönüştede buz aküleri ile taşıyordum.Eve gelince sağmıyordum.Osağdığım süt ertesi günü ben gelene kadar yetiyordu.Bebişimi tam 21 ay emzirdim sıkıntı çektim ama şimdi gönlüm çok rahat...yerimseniben

X