Aile Planlaması Spiral taktıracam

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

tatarxixm

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
15 Eylül 2006
1.282
3
47
kızlar yeni dogum yaptım spray takmak istiyorum adldıgım duyumlardan hamile kalınıyormuş 2. bebegimi dogurdum kesin cözüm olsun istiyorum taktırayımı hamile kalmak istemiyorum fikir verin lütfen

önce soru şu spiralmi demek istiyorsun
kesin çözüm için kanalarını bağlatmanı tavsiye ederim

canim,yeni dogum yapmissin önce allah anali babali büyütsün hayirli olsun.
soruna gelince senin icin buraya dogum kontrol yöntemleri hakkinda bir konu ekledim bi bak istersen,sonra kararini doktorunla görüstükten sonra verirsin.
öptüm seni kal saglicakla...

bencede spiral kesin çözüm değil ama keşke doğum yaparken kanallarınıda baglatsaydın.diğer yöntemlerinde kesin olduğuna inanmıyorum çünki etraftan duyuyorum hamile kalanları sen yine de bunu taktır ama lütfen 6 ayda birde olsa kontrole git.illa bebek olmaması için değilde sağlık açısından canım sana bebeklerinle beraber mutluluklar diliyorummm...kendine iii bak..:)

Tüpleri bağlatanlar da hamile kalabiliyor.Çünkü ameliyattan sonra kesilen bölge zamanla kendini yenileyip tekrar sağlıklı olabiliyor.Çok şaşırtıcı ama jinekoloğumda bir görüşmeye şahit oldum kadıncağız tüplerini bağlatmı 6 yıl sonra hamile kalmış doktorda binde bir olabilceğini söylemişti.
En kesin çözüm erkeğin vazektomi yaptırması.

vazektomi ne laa ama erkek yaptırcak diyosan benim herif kesin yaptırmaz en kesin ve etkili çözüm birlikte olmamak:Roflol::Roflol:

tatarkızı canım benim.bir arkadaşım var benim doğum yapalı 6 yıl olmuş...10 yıllık spiral taktırmış.hala tık yok..şimdi spiralli çıkartıp hamile kalacak tekrar...tüpleri bağlatmak iyi değil diye biliyorum canım ben

tatarkızı canım benim.bir arkadaşım var benim doğum yapalı 6 yıl olmuş...10 yıllık spiral taktırmış.hala tık yok..şimdi spiralli çıkartıp hamile kalacak tekrar...tüpleri bağlatmak iyi değil diye biliyorum canım ben

bende günah diye biliyorum yani "Tüp bağlatmak suretiyle kadını kısır hale getirmek,kusursuz kadını kusurulu hale getirmek olarak yorumlayan alimler uygun görmüyorlar."
bide bu var
Kısırlaştırma doğaya aykırıdır
Soru: Aile planlaması kapsamında, bayanların spiral taktırması veya tüplerini bağlatması caiz midir? (Hakkı Güneri)

Cevap: Karı koca, karşılıklı rızayla çocuk yapmaya engel olabilirler. Bu amaçla kontrol hapı kullanmak veya spiral tüpleri bağlatmak caizdir. Ama tamamen kısırlaşmanın caiz olduğu kanısında değilim. Çünkü bu, insan doğasını değiştirmek olur.

canım benim ben impilat taktırdım inanki çok rahat kolunda hissetmiyorsunda 3 yılda bir değiştiriyorsun tavsiye edeceğim marka (mirena)'yı tavsiye ederim. rahim kanserinden de koruyor, tüplerini bağlatmanı tavsiye etmem onca yöntem varken

spiralin koruyuculuğu%98-99 falan ben de 2,5 yıldır var hiç bi şikayetim yok yılda bir kontrol oluyorum o kadar ama kararı vercek olan sensin sen bilirsin tabi

Benim Reglim Hep Sancili Olmuştur.ama 7 Aydir Spiralliyim çokçok Dayanilmayacak Gibi Ağrilarim Oluyor.sanirim Spiralden Bende Iki Gün Snra Gidip çikarttirmak Istiyom.yeter Artik çektiğim Acilar.
şu Kola Implant Taktiran Arkadaşim Onun Bi Yan Etkisi Varmi Acep????

spiral heralde demi bnce bak sana bişey söyleyeyim çevremd ebunu taktırıpda gerçekten hamile kalan v esonunda acaba ne olacak diyerek çocugumua bişey olur mu diye ödleri koparak 9 geçiren insnalr var ama en iyisini dr un bilir

Eeeee cüvcüvüm benim aklıma başka bi çözüm daha geliyo msn e gelsende söylesem diyorum:Roflol:

Cevabina cok güldüm .

ben ikinci dogumdan sonra tüpleri baglattim yarim saatlik bir ameliyat göbeginde 1 cm kadar bir iz kaliyor ama belli belirsiz dogumdan cok sonra yaptirdigim icin dogum esnasinda yapilmadi tabiki Rabbim birine can vericek se eger bunu bizlerin engellemesi mümkün degil ama kesinlikle cocuk istemiyorum diyorsan bence en kesin yol tüplerin baglanmasi % 1 ihtimal bence kücümsenicek bir sayi degil...

Ama tüpler baglandimi geri dönüsü biraz zor iyi düsün ..

tüpleri bağlatmak hiç iyi bi yol değil.allah hepimizin çocuklarını bizlere bağışlasın.olduda çocuğumuz bi hastalık geçirdi kötü bi hastalık.bir bebek daha yapmak gerekli.belki ilik nakli için.ne biliyim işte.herşey allahtan.her an herşey olabilir.belki olan çocuğumuzu kaybettik.allah korusun.tekrar bi çocuk yapmak isteyeceğiz.tüpler bağlı olursa bu imkansız olur.

bende spral taktırmayı düşünüyorum.çevremde kullananlar var hiç şikayetleri yok.çok iyi olduğunu söylüyorlar.spralle hamile kalanıda hiç duymadım ben..

X