Tetanoz aşısı

mybeans

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
18 Mayıs 2007
213
7
Arkadaşlar Tetanoz aşısını sağlık ocağında mı yaptırmalıyız.Bazı sitelerde doktorların sağlık ocağındaki aşılar tetanoz+difteri olduğu için bu aşıyı önermediklerini , eczaneden saf tetanoz aldırdıklarını okudum. Acaba difteri zararlımı ki anlamadım. Bazı doktorlar da sağlık ocağına yönlendiriyormuş. Sizin doktorlar bu konuda ne dedi bilgi verirmisiniz.

valla canımın içi ben sağlık ocağında oldum ilk aşımı ikincisinide orda olucam.doktoruma sormadan yaptırdım sağlık ocağında sölediğimde iyi yapmışsın dedi.yani bi problem görmedi olucaınıda sanmıorum bide beni telefonla aryıp kendileri bilgi verdi aşı gününüz die çok hoşuma gitmişti :)

benim işyerimin yanında ana sağlık ocağı var geçen hafta sorduğumda çarşamba öğleden sonra gel yaparız dedi 20.haftayı dolduran tüm gebelere ücretsiz yapılıyormuş,başka bir doktorda 24.ve 28.haftalarda iki doz yapılmalı dedi.benimde iyice kafam karıştı.ama ana sağlık ocaklarında ücretsiz yapılıyor ve biçok kişide orda yaptırdı.bende cumartesi kontrolümde doktordan net bilgi alıp ona göre yaptırıcam.zararlı bişey olsa sağlık ocakları yapmaz diye düşünüyorum

tatlım ben hamıleleıgımda ası olmadım doktoruma sordum devamlı kontrole gıttıgım ıcın gerek yok dedı bıde ben cok korkuyorum ıgneden

ben de 2toz aşımı saglık ocagında oldum doktorum dedi dogum yapalı 1 ay oldu 6 aysonra bidaha olcam

canım ben de ılkını saglık ocagında oldum ve ıkıncısıde yarın:) onuda saglık ocagında olucam.

benim işyerimin yanında ana sağlık ocağı var geçen hafta sorduğumda çarşamba öğleden sonra gel yaparız dedi 20.haftayı dolduran tüm gebelere ücretsiz yapılıyormuş,başka bir doktorda 24.ve 28.haftalarda iki doz yapılmalı dedi.benimde iyice kafam karıştı.ama ana sağlık ocaklarında ücretsiz yapılıyor ve biçok kişide orda yaptırdı.bende cumartesi kontrolümde doktordan net bilgi alıp ona göre yaptırıcam.zararlı bişey olsa sağlık ocakları yapmaz diye düşünüyorum

semacım aynen benim kafam karıştı adanada 24. haftada boluda ve izmirde 20 haftada vuruyorlar doktorum 24. hafta da vurdur diyor sağlık ocağımız 20 haftada diyor bunun bir orta yolu yok mu yaaa bu ne karmaşıklık anlamadım

bende 10 gün önce sağlık ocağına gitmiştim. banda 24. haftanı doldur gel öyle yapalım dediler. hemde ilk gebeliğim olduğu için iki doz yapacaklarmış. bu cumartesi doktora gideceğim. doktorumada sorarım artık.

Ben cerrahpaşaya gidiyorum yarın kontrolüm var. Neden bazı doktorların eczaneden saf aşı alın dediğini soracağım ama cerrahpaşadakiler uzman değil asistan belki de bilemezler. Sen de c.tesi doktora sorup buraya yazarmısın.

Ben cerrahpaşaya gidiyorum yarın kontrolüm var. Neden bazı doktorların eczaneden saf aşı alın dediğini soracağım ama cerrahpaşadakiler uzman değil asistan belki de bilemezler. Sen de c.tesi doktora sorup buraya yazarmısın.

tabiki doktorumla konuşurum burayada yazarım hepimizin kafası karışmış bu konuda.sizlerde doktorunuza yinede sorun bakalım hepsi farklı şeylermi söyleyecek.

Sakin Difteri Artii Tetanoz Yaptirmayin.se-adece Tetanos Yaptirin.24 Ve 28. Haftalarda Bu Gebeklikteki Ilk 2 Dozu. 6 Ay Sonra 1 Tane Daha, Sonra 1 Sene Sonra Sonra Da 1 Sene Sonra Daha.10 Yil Anneyi Koruyorrrrrrr

Sakin Difteri Artii Tetanoz Yaptirmayin.se-adece Tetanos Yaptirin.24 Ve 28. Haftalarda Bu Gebeklikteki Ilk 2 Dozu. 6 Ay Sonra 1 Tane Daha, Sonra 1 Sene Sonra Sonra Da 1 Sene Sonra Daha.10 Yil Anneyi Koruyorrrrrrr

Peni neden sadece tetanoz olanı yaptırmalıyım. Diğerinin zararı mı var.
Saf tetanoz sağlık ocağında var mı? Sen nereden aldın ve nerede yaptırdın Egemen.

Bana Karma Var Dedi Sağlil Ocaği Hamiş Bi De Hemşire Vardi Orada Bende Ikisi Biir Olsun Dedim Gerek Yok Dedi Tetanos Yeterli Dedi.zaten Sonradan Olunuyomuş Bebişe Difteri Saniyorum .bende Olmadim.gebelikte Gerek Yok Difteri Arti Tetanosa Dedi...

difteri tetanoz veya sadece tetanoz aynı işe yarıyor sadece difteri tetanoz kolu biraz fazla ağrıtıyor okadar sağlık opcaklarında yaptırın bence çünkü aşılar soğuk zincir olmazsa çabuk bozulurlar bunuda en ii yapan yerler eczaneler değil sağlıkocaklarıdır hanımlar gebeliğin 20. haftasında 1. doz 1 ay sonrada tekrarı yani 2. dozu yapılır.bende öyle yaptım.

21+1 de doktorum beni sağlık ocağına yönlendirdi aşı için. gittim tetenoz aşısı olacağım dedim, yaptılar. içinde ne var diye sormak hiç aklıma gelmedi. bir dahakini 24. haftada yapacaklar. biz 4. ay dolduktan sonra eğer doktorunuz izin verdiyse yapıyoruz dediler. 5 kere yaptırınca hayat boyu koruma sağlıyormuş.

Arkadaşlar ben hastanede sordum sağlık ocağında yapılıyor dediler. Diğer doktorların niye saf tetanoz alın dedikleriyle ilgili hala net bilgi alamadım. siz sorabildiniz mi?

X