Gebelik kesesi yeri ve kalp atısı hk.da :((

zodiaco

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2007
123
0
Herkese merhaba,

Siteye yeni kayıt oldum :) Hamileliğimle ilgili bazı problemler var sizinle paylasmak istedim. Belki aranızda benimle aynı durumu paylasmıslarınız vardır.
SAT 28 haziran dı. Adet döneminin 5. gününde beta hcg 47.7 cıktı. Sonrasında iki günde bir testi yeniledim. En son 10 agustos Cuma günü 3108 cıktı ve cumartesi günü doktor kontrolune gittiğimde bana gebelik kesesinin rahimin üst tarafında yerleşmesi gerekirken rahimin aşağısında yerleştiğini ayrıca bu değerlerle gebelik kesesinin 7 mm olmasının da yolunda gitmeyen bir gebelik olduğunu söyledi. Hatta Bu hafta pt günü icinde renkli doppler cektirmemi soyleyerek randevu aldı. fakat bende internetten arastırma yaptım ilk 3 ayda bunu yaptırmanın cok sakıncalı olduğuna dair yazılar okuyunca vazgectim. Neyse pt günü baska bir doktora gittim.. Cumartesi 7 mm ölcülen gebelik kesesi 7.5 mm olmus. Bu doktorun da söylediği gebelik kesesi o kadar asagıda degil. Üstelik bu haftada kalp atısını duymamız gerekliydi. Yani 6 hafta 3 günde... Bir ihtimal gec döllenme olmuş da olabilir siz 1 hafta sonra gelin bakalım o zaman kesin duymamız lazım. Duyamazsak müdahale edeceğini söyledi. Ki adet tarihlerim düzenlidir 28 günde olurum. Son 2-3 aya bakınca 2-3 gün geciktiği olmus ama ortalama yine 28 güne denk gelir. İste arkadaslar durumum bu ve moralim de cok bozuk...Randevum Pazartesi günü ve 7 hafta 2 gün olacak sanırım. Bakalım hayırlısı umarım benimle aynı hikayeyi paylasan ya da cevrelerinde olan arkadaslar vardır .... Kusura bakmayın nolur cok uzun yazdım umarım sıkmadım sizleri.

Sevgilerimle, herkese mutlu günler diliyorum.

inşallah herşey yolundadır..bi kaç gün daha bekle..en azından kesin bir sonuç alırsın..yinede sen olumlu düşün..önemli olan herşeyin hayırlısı olması..geç döllenmeden dolayı bebeğin kalp atışları hemen duyulmayabilir..

canım 6+3 te duymaman normal geç döllenme olmulştur büyük ihtimalle 7. haftada kesin duyarsın moralini bozma canım belirtilerin var mı??

Arkadaslar cokk teşekkürler mesajlarınıza... İnsallah güzel dilekleriniz kabul olsun... Bu arada nasıl belirti canımcım?

canımcım doktor cuma dan beri istirahat vermişti cunku yazmayı unuttum hamilelik esnasında kistim yırtılmıs ve tehlike arzediyormus. Bu nedenle evde hep dinlendigim icin uykum olmuyor. Mide bulantım da yok..:KK43:
Ama halsizlik var arkadasım.

canım,moralini yüksek tut ve güzel şeyler düşün.geç döllenme olduğunu düşünüyorum bende.bu gidişinde bebişinin kalp atışlarını duyacaksın:)güzel haberlerini bekliyoruz..

Cnm çok geçmiş olsun, pazartesiye kadar beklemek senin için ne kadar zor anlıyorum, benim de düşük riskim vardı ilk haftalarda kese rahmin tam önündeydi dr.um çok dikkatli ol her an düşebilir, sadece dinlen hiç birşey yapma demişti o zamanlar, hatırlıyorum da ne kadar zordu bu bekleyiş, her an düşebilir korkusuyla yaşamak, ama ben rabbime şükür atlattım, Allahın izniyle sen de bu sıkıntılı zamanlarını atlatırsın inşallah.Dualarımız seninle ve senin gibi düşük riski yaşayan diğer arkadaşlarla.Allah isteyen herkesin kucağını boş bırakmasın. Cnm lütfen bize gelişmeleri buradan bildir olurmu.

Cnm çok geçmiş olsun, pazartesiye kadar beklemek senin için ne kadar zor anlıyorum, benim de düşük riskim vardı ilk haftalarda kese rahmin tam önündeydi dr.um çok dikkatli ol her an düşebilir, sadece dinlen hiç birşey yapma demişti o zamanlar, hatırlıyorum da ne kadar zordu bu bekleyiş, her an düşebilir korkusuyla yaşamak, ama ben rabbime şükür atlattım, Allahın izniyle sen de bu sıkıntılı zamanlarını atlatırsın inşallah.Dualarımız seninle ve senin gibi düşük riski yaşayan diğer arkadaşlarla.Allah isteyen herkesin kucağını boş bırakmasın. Cnm lütfen bize gelişmeleri buradan bildir olurmu.[/QUOTE

Cnm ya cok cok teşekkür ederim mesajına.İnsallah bende atlatırım... Dinlenmeye calısıyorum özellikle aksamları sürekli uzanır haldeyim...
Pazartesi insallah iyi bir haber alırım neredeyse düşün adet günümden 23 gün gecti ve halen kalp atısı yok :KK43:((((

canım,moralini yüksek tut ve güzel şeyler düşün.geç döllenme olduğunu düşünüyorum bende.bu gidişinde bebişinin kalp atışlarını duyacaksın:)güzel haberlerini bekliyoruz..

Bu zorlu bir bekleyiş arkadasım neyse az kaldı Allahın izniyle... Pazartesi günü belki de mutlu olurum. Ama 7.haftada duymazsam ne yapacagım? Acaba bekletsem mi? Offf zor zor zor

Merhaba,

Pt günü doktora gittim. Cok sukur ki kalp atısı gördük. Ancak doktor; 1 hafta geri oldugunu soyledi. 7+4 iken 6+4 değerlerdeymiş. Ayrıca kesenin de rahime yakın olmasından da endise duydugunu soyledi. Kanama olabilir dedi.. Bir tek bana mı özgü bu kesenin rahime yakın bir yerlerde tutunması.:KK43:((

Simdi 2 hafta sonrayı bekliyorum. Doktor iki hafta sonra geldiginde bu gelişim geriliğinin olmaması lazım dedi. İnsallah hayırlısı ama soru isaretlerim cok var....

canım 1 hafta geri olması normal bence birçok hamile kadın bunu yaşıyo hatta benim bildiğim geç döllenmeden dolayı 2 hafta geriden gelenler bile var.kesenin rahme yakın olmasını anlamadım kese zaten rahmin içinde değilmi.rahim ağzınamı yakın demek istedi acaba.bu konuda bilgim yok canım ama kalp atışlarını duymana çok sevindim seni merak etmiştim dün.inşallah bundan sonra bi sorun yaşamazsın canım kendine dikkat et.

canım 1 hafta geri olması normal bence birçok hamile kadın bunu yaşıyo hatta benim bildiğim geç döllenmeden dolayı 2 hafta geriden gelenler bile var.kesenin rahme yakın olmasını anlamadım kese zaten rahmin içinde değilmi.rahim ağzınamı yakın demek istedi acaba.bu konuda bilgim yok canım ama kalp atışlarını duymana çok sevindim seni merak etmiştim dün.inşallah bundan sonra bi sorun yaşamazsın canım kendine dikkat et.

Canım selam nasılsın? umarım sende daha iyisindir...
Benim durumum söyle arkadasım; döllenme olduğu zaman normalde rahim icinde yukarılarda tutunması gerekirken daha aşağıda tutunmus kese.
Nette cok arastırdım ama bu sekilde bir yazı bulamadım :KK43: İnsallah hayırlısı ise hersey yolunda gider.

zodiaco! selaaam! sana jinekoloji forumunda cevap yazmıştım gördün mü bilmiyorum.. kalp atışlarını duymuş olmana çooookk sevindim ve bence artık hep olumlu düşün.. bak benim gibi ağlaya ağlaya stres içinde geçirirsen bu bekleme dönemini iyi sonuçlanmamasından kork. hep yüksek moral lütfen.a.s. stres çok etkiler gerçekten bak o da etkileniyor. biliyorum endişelenmemek elde değil ama kötü bir tecrübeye maruz kalan benden bir tavsiye.. sevgilerr..

zodiaco! selaaam! sana jinekoloji forumunda cevap yazmıştım gördün mü bilmiyorum.. kalp atışlarını duymuş olmana çooookk sevindim ve bence artık hep olumlu düşün.. bak benim gibi ağlaya ağlaya stres içinde geçirirsen bu bekleme dönemini iyi sonuçlanmamasından kork. hep yüksek moral lütfen.a.s. stres çok etkiler gerçekten bak o da etkileniyor. biliyorum endişelenmemek elde değil ama kötü bir tecrübeye maruz kalan benden bir tavsiye.. sevgilerr..

selammm..! simdi mesajları okuyabildim canım.. Cok haklısın aslında ama elde de degil ki. Allah bu güzel günde herkesin dualarını kabul etsin insallah. Artık Allah nasip edecekse olacak diyorum Allah isterse olur. Sen nasılsın?

slm:))
bende dileklerine katılıyorum. herşeyde vardır bir hayır.. ben ilaçlarımı kullanmaya devam ediyorum işte.. ama kasık ağrılarım ara sıra tekrarlıyo:KK43:( bakalım adet günüm yakın inşallah kanamayla birlikte iltihabik durmda akar gider umuyorum.. şu an beklemedeyim yani.. adetim de bitsin öyle gideceğim doktora. fakat bu kez kararlıyım, doktorumla konuştuk içimi döküp, bazı şeyleri hallettim evet ama, bu gidişimde yine bi ilgisizlik, anlayışsızlık hissedersem doktorumu değiştiricem. bi iki şans daha vericem ona bakalım.. senin durumuna gelince, sakın kesenin daha fazla düzensizleşmesine izin verme, bol bol yat dinlen ve hep olumlu düşün. bak kalp atışları var, ne güzel.. senden enerji alsın, yaşama ve sana sıkıca tutunsun! :emir_bebek: güzel haberlerini ver yine sevgiler..

Canım bazı doktorlar felaket habercisi gibidirler.Gördükleri en küçük olumsuzluğu abartmaya bayılırlar.Ben çok kulak asma onun dediklerine diyorum .Bebeğin sağlklı olacak korkma.Hatta Samsuna benim doktoruma gel derim.Rahatlatmakta üzerine yok.

Merhaba,

Pt günü doktora gittim. Cok sukur ki kalp atısı gördük. Ancak doktor; 1 hafta geri oldugunu soyledi. 7+4 iken 6+4 değerlerdeymiş. Ayrıca kesenin de rahime yakın olmasından da endise duydugunu soyledi. Kanama olabilir dedi.. Bir tek bana mı özgü bu kesenin rahime yakın bir yerlerde tutunması.:KK43:((

Simdi 2 hafta sonrayı bekliyorum. Doktor iki hafta sonra geldiginde bu gelişim geriliğinin olmaması lazım dedi. İnsallah hayırlısı ama soru isaretlerim cok var....

Merhaba, kalp atışlarını duyman çok güzel bir haber. 1 hafta ileri veya geri olma durumunu ben de duydum. Bazen farklı ultrasonlar bile farklı sonuçlar veriyormuş.
Kardeşimin eşinde de bebek rahimde olması gerekenden aşeğıdaydı. Hatta kanaması oldu. Şimdi herşey normal.
Dinlenmeye bol bol uzanmaya bak. Güzel hayaller kur.

Umarım yakın zamanda iyi haberlerini alırız...

Merhaba, kalp atışlarını duyman çok güzel bir haber. 1 hafta ileri veya geri olma durumunu ben de duydum. Bazen farklı ultrasonlar bile farklı sonuçlar veriyormuş.
Kardeşimin eşinde de bebek rahimde olması gerekenden aşeğıdaydı. Hatta kanaması oldu. Şimdi herşey normal.
Dinlenmeye bol bol uzanmaya bak. Güzel hayaller kur.

Umarım yakın zamanda iyi haberlerini alırız...[/Q

İcimi rahatlattın arkadasım :) Özellikle aşağıda olma kısmına cok takılıyordum ki neyse ki benle aynı durumu yasayan bir kişi varmıs... Allah tamamına erdirsin.. Su anda kac haftalık ablan? Güzel dileklerine cok tşkler canım.

X