Piercing, Hızma PİERCİNG KULLANANLARIN Önerileri, Soruları, Cevapları

angelbaby

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Haziran 2007
79
0
kızlar göbeğimi deldiriyorum annemden izni aldım aranızda gbeğine pıercıng takan varmı acaba en azından taktıktan sonra neler yapıcağımı söylerseniz mikrop kapmaması için iyi olur...:teytey:

Merhaba araniza bugun katildim...Acaip sevdim bu siteyi belirtmeden gecemicem:1rolleyes: Piercing olayina gelince ben 5 seneonce yaptirdim ve hala duruyo. Yapilirken birascik acimisti ama cok deil cunku uyusturan bi spray sikmislardi. ilk bi hafta sizlio biraz. En dikkat etmen gereken sey hijyen, ellerini iyic yikamadan elleme Fuciddin diye bi krem alip surmemi soylemislerdi ellerimi yikayip her aksam onu suruyordum. Bi kac hafta hafif bi iltihaplanma oluo onuda oksijenli su damlatarak arkasindan fuciddin surerek tedavi ediosun. Biraz zahmetli biliyorum ama bikini giydigin zaman buna degdigini goreceksina.s

canım oğlum kaşına yaptırdı çok zor bakımı mikrop kapmasın diye ilaçları var..hiç tavsiye etmem

Arkadaşlar hızma yı cok seviyor ve taktırmak istiyorum ama cevremde hiç takan yok o uüzden hiç kimselere soramadım.
Belki sizlerde takan vardır ?
Çok acıyor mu?
sonradan cıkan problemler varmı?
Takması cıkarması zor mu ?
Şimdiden teşekkürler

evet canim benim var 2 bucuk yil oldu,cok fazla acimiyor bende hep korkardim piercingciye girer girer cikardim en sonunda karar verdim ve taktirdim,eger istiyorsan hic düsünmeden git taktir derim cünkü düsünürsen yapamazsin,tavsiye ederim.korkmaya degmezmis diyecegine eminim.taktiktan sonra dezenfekte sprayini kullanirsan bir sorun olmaz,ama benim cildim cok hassas oldugu icin benimki biraz iltihaplandi ama gectii simdi takip cikarmada hic sorun yok,zaten ilk taktirdigin piercingi 4 hafta cikarmaman gerekiyo,ara sira ilac sikip ceviriyosun okadar.hadi kolay gelsinjeyyar

Canım korkuyorsan onların mıknatıslıları var.Burnun iç kısmına mıknatısı koyuyorsun dışına da hızmayı.
Ben kullanmıyorum gerçi de kullanan öğrencilerim var,rahat takıp çıkaryorlar,gezilere falan giderken.Ordan biliyorum.Çok ta pratik.

Canım korkuyorsan onların mıknatıslıları var.Burnun iç kısmına mıknatısı koyuyorsun dışına da hızmayı.
Ben kullanmıyorum gerçi de kullanan öğrencilerim var,rahat takıp çıkaryorlar,gezilere falan giderken.Ordan biliyorum.Çok ta pratik.

hiiiiiiiic tavsiye etmem ben kullandim.birgün bi hapsirdim baktim hizma firladi miknatis yok....meger miknatisi yutmusum ertesi gün doktora gittim film cekildim bagirsaktaydii..sırnaşık şey hatta üstüne doktor bide benimle dalga gecti... tuvalette arkana bak cikinca yikayip tekrar kullanirsin dedi:Roflol:
o yüzden sakinnnn ha:mymeka:

Arkadaşlar hızma yı cok seviyor ve taktırmak istiyorum ama cevremde hiç takan yok o uüzden hiç kimselere soramadım.
Belki sizlerde takan vardır ?
Çok acıyor mu?
sonradan cıkan problemler varmı?
Takması cıkarması zor mu ?
Şimdiden teşekkürler

Aslinda bende cok seviyorum hizmayi ocean :)bir ara miknatisli olanlardan kullandim ama arkadaslarin dedigi gibi buruna kacma riski var cok dikkat gerektiriyor ...
Ben korkmuyorum ama esimi razi edemiyorum ,birde ilerde ya SIKILIRsam nolacak yada sana soruyorum SIKILIrsan nolacak ??:sm_confused:

sikilirsaniz cikaracaksiniz hic bi problem olmuyo benim arkadasim 2 -3 senedir takmiyo belli bile deyil deligi,yani kocamaan bi delik olmuyo yerimseniben

ayrica sikilcak bi durum olmuyo (en azindan bende) unutuyorsunuz zaten onun varligini kizlarrr yinede siz bilirsiniz tabiii secim sizinn:emir_bebek:

bende de 3 yıldır var ve seviyorum hızmamı canım gerçekten istiyorsan yaptır ve çıkardığın zamanda izi belli olmuyor bile hani dilde olsa ok delik kapanmaz ama burunda sorun diil

miknatisliyi kesinlikle tavsiye etmem,insan unutuyo eli burnuna gittiginde dusuyo ve haberin bile olmuo, en garibi de hapsurunca yada burun cekince genize bile kacabiliyo bana olmustu... neysem ben burnumu deldirdim tr yi bilmiyorum ama burda pierce yapiolar, once igne vuruyolar sonra kucuk bi demir parcasi geciriyolar sonrada piercing i, ilk yaptirdigimda feci olmustu kanamisti, sismisti filan ... cok problem yasadim sebebide yapan salagin acemi olmasi yaptirmak istiyosan iice arastir sonra yaptir, burnum iltihap aldi bende takamadim kizardi, cikardim. aradan rahat iki ay filan gecti sonra yine deldirdim kanamadi bile ama az biraz acidi suan iiyi,deldikten sonra bi sure cikarmak yasak bide dezenfekte suyu veriyolar onla temizlemek gerek ... korkucak bisi yok yani bi sure aciyo ve sonra gecio a.s.

vissssssss anam one öyle nasil burun delme kizzz.benimkini normal kulak deler gibi deldiler:sm_confused:

vissssssss anam one öyle nasil burun delme kizzz.benimkini normal kulak deler gibi deldiler:sm_confused:

hüzüncüm o şekilde de oluyor benimkinide iğneyle önce uyuşturdular bu şekilde daha hijyenik oluyormuş ve ilk zamanlarki kullanımı bence daha rahat oluyor öbür türlü düz bi demir parçası oluyor burnunun içinde ama bu yöntemle tam piercing yapılmış oluyor

daha hoş durmuyormu şutarafagitti

Bende 7 senedir var kulak deler gibi deldiler hic bir problem yasamadim, verdikleri suyla bir hafta temizledim ama simdi takmayinca izi belli oluyor, oyle buyuk bir delik degil ama genede cirkin duruyo.

merhabalar valla benim tam 14 senedir var ozamanlar özel ufak bir hizmanayi tabanca gibi bir seyle hizli sekilde buruna sIkIlIyordu 6 hafta cikarma yasagi cünkü cobuk kapaniyormus tabi melhem ve alkolle temizlemek ben sonra kuyumcuda özel L seklinde yaptirdim ve bugüne kadar hic bir sikinti yasamadimve hic kaybetmedim eger cok istiyorsan valla yaptir icinde kalmasin ben 51 yasindayim halen tasiyorum cikarincada hic belli olmuyor kolay gelsin

hepinize kocaman kocaman teşekkür ediyorua.s.m.İlk fırsatda yaptıracagım.
Gercekden cok teşekkürler.İçim rahatladı

bende 6 sene önce yaptirmistim halada duruyor...
Yukaridaki arkadasinda belirttigi gibi asla elini yikamadan dokunma...
Her aksamda ilacini sürüp piercingini cevirki yapismasin.ilk zamanlarda Kemer takmamaya dikkat et. Bendede uyusturcu sprey le yaptilar ve aci hissetmedim :-)
ilk basta halka olanlardan taktir sonra diger cesitleri deneyebilirsin. :-)

X