Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

sevgili şen ve diger arkadaşlar,sizlerlede paylaşmak istedim,hamişim.mutlu oldugum kadar endişeliyimde.bu gün ögrendim ve ignelere başladık.umarım her şey yolunda gider......hepinizi öpüyorum
Sevgili Arev ; seni tebrik ediyorum , hayırlısıyla herşeyin yolunda gitmesini diliyorum. Bu forumun uğurlu olduğuna inanmaya başlayacağım artık. Herkes teker teker hamile kalıyor. Darısı biz bekleyen arkadaşların başına inşallah..

Arevcim sanırım seninle pıhtılaşma faktörlerindeki sorunumuz aynıydı. O yüzden Şen gibi bizi gebeliğin seyriyle ilgili bilgilendirirsen çok sevinirim.( seviniriz ) .Kaçıncı haftadasın ? İğnelere ne zaman başlayacaksın? Şu an ne kullanıyorsun ? Doktorun iğneyi hangi doz verecek ? Paylaşırsan çok seviniriz.

Ayşecim sana da bol şans diliyorum. İnşallah biz de hamilelik haberlerimizi veririz en kısa zamanda. Öpüyorum..Sevgiler..

sevgili papatyasüreyya dileklerin için teşekkür ederim.umarım burdaki herkes istedigine kavuşur.canım daha bebişimi görmedim.ignelere başladım.ben adetiminden itibaren 21.ve 24. günlerinde bhcg baktırıyorum.39. gününde 700 dü.kese için 1500 olması gerekiyormuş,yarın ultrasonagrafiye gidecegiz.umarım herşey yolunda gider.öpüyorum.

sevgili celen35 canım dedigin gibi yaptım ve ignelere başladım.senin dileklerine bende katılıyorum .Allah hepimizin yardımcısı olsun. birde yukarıda yalnış yazmışım 29.günümdeki tahlil sonucum o idi.öpüyorum

segili iipekk sagol canım.inşallah hepimizin bebişleri,melekleri olacak ben buna çok inanıyorum.Allah hepimize hayırlı saglıklı evlet versin.öpüyorum

sevgili cananla teşekkür ederim.umarım her şey yolunda gider ve bu sfer mutlu olurum.karamsar olmamaya çalışıyorum ama korkuyorum.iyiki hepiniz varsınız.öpüyorum.

sevgili ayşe canım.umudunu kaybetme.bende bu ay 21. gün tahlik sonucumda negatifti ve çok agladım.benimde adetlerim çok azalmıştı. ve bu aydan sonra filiim çekilme kararı almıştım.umudunu kaybetme,dualarım sizlerle öpüyorum.

sevgili şen sagol canııııım.inşallah herşey yolunda gider.korkuyorum.iyiki burdasınız.bilgileri paylaşalımve birbirimize moral olalım.öpüyorum

Merhaba arkadaşlar,siteye bir süre önce üye oldum yazıları takip ediyordum katılma fırsatım olmamıştı aranıza.Sıkıntılarımız benzer sanırım.Aranıza kabul ederseniz paylaşabiliriz umarım.Bende hamileyim 8 haftalık bebeğim.12 gündür bu kanı sulandırıcı iğnelerden kullanıyorum bende.Ayrıca benim birde diyetim var.Metionin sınırlaması yapmam gerekiyormuş.Balık ve diğer deniz ürünleri,kuru baklagiller,yağlı tohumlar(ceviz,fındık gibi)vs.yemem yasak.Çok tedirginim ben bu durumdan.Düşündükçe çıldıracak gibi oluyorum nöral tüp defekti için folik asitte çok önemli ayrıca ama onuda sınırladı doktorum.haftada 10 mg alıyorum.Ne olacak bilmiyorum.Uykularım kaçıyor.Aynı durumda olan birileri varsa lütfen paylaşabilirmi?Teşakkürler...

sevgili redrose aramıza hoşgeldin.aynı dieti bende uyguluyorum.sizin hangi nedenden dolayı pıhtılaşma probleminiz var?hangi igneyi hangi formda kaç defa uyguluyorsunuz?sevgiler.

Merhaba arkadaşlar,siteye bir süre önce üye oldum yazıları takip ediyordum katılma fırsatım olmamıştı aranıza.Sıkıntılarımız benzer sanırım.Aranıza kabul ederseniz paylaşabiliriz umarım.Bende hamileyim 8 haftalık bebeğim.12 gündür bu kanı sulandırıcı iğnelerden kullanıyorum bende.Ayrıca benim birde diyetim var.Metionin sınırlaması yapmam gerekiyormuş.Balık ve diğer deniz ürünleri,kuru baklagiller,yağlı tohumlar(ceviz,fındık gibi)vs.yemem yasak.Çok tedirginim ben bu durumdan.Düşündükçe çıldıracak gibi oluyorum nöral tüp defekti için folik asitte çok önemli ayrıca ama onuda sınırladı doktorum.haftada 10 mg alıyorum.Ne olacak bilmiyorum.Uykularım kaçıyor.Aynı durumda olan birileri varsa lütfen paylaşabilirmi?Teşakkürler...

sevgili redrose,
hoşgeldin aramıza. canım seninle aynı durumda olan bende dahil birçok arkadaş var burada. bahsettiğin metioninden fakir diyeti de birçoğumuz uyguluyoruz. folik asit nöral tüp defekti için önemli fakat bildiğim kadarıyla 8. haftaya kadar alınması çok önemli ondan sonra çok etkilemiyor birçok doktorda belli haftalardan sonra tamamen kesiyor zaten. endişelenmekte haklısın tabiki fakat bizimle aynı durumlarda olup sağlıkla bebeklerine kavuşmuş ve kavuşma yolunda emin adımlarla ilerleyen birçok arkadaş var. bu arada sende pıhtılaşma yaratan etken hangisi. sevgiler

sevgili ayşe canım.umudunu kaybetme.bende bu ay 21. gün tahlik sonucumda negatifti ve çok agladım.benimde adetlerim çok azalmıştı. ve bu aydan sonra filiim çekilme kararı almıştım.umudunu kaybetme,dualarım sizlerle öpüyorum.

sevgili arev,
canım zaten burası ve sizler olmasanız hiç umudum kalmazdı herhalde. iyiki varsınız. insan yol arkadaşlarının başarılarını duydukça daha bir azimleniyor umutlanıyor. bundan sonra seninde haberlerini dört gözle bekleyeceğiz. umarım sağlıcakla bir an önce kucağımıza alırız miniklerimizi.

slm arkadaşlar
kadınlar klübüyle yeni tanıştım
tanışma sebebimde yaşadığım düşükler oldu:KK43:
ben 2 düşük yaptım 1.si 13 hafta 5 günlüktü.
2.side hamile olduğumu öğrendikten 3 gün sonra oldu:KK43:
uzun süren tahlil sürecinden sonra bende de kan pıhtılaşması olduğunu öğrendim.
bana verilen raporda FV 1691 G-A ve MTHFR 677 C-T mutasyonlarını heterezigot olarak taşıdığı yazıyor.
Bilgisi olan arkadaşlar banada yardımcı olabilirmi?
Doktorum:follik asit,benekxol, elevit pronatal ve zinco verdi ve yaklaşık 8,5 aydır kullanıyorum ve hamile kalmayı bekliyorum.hamilelik başlangıcından itibaren aspirin kullanacağımı biliyorum sadece.iğne hakkında bir bilgim yok.
aklıma ilk zamanlarda bu sorunun bebeğimde bir hastalık yada sakatlığa sebep olacağını düşünüyordum.sizlerin yazılarınızı okuyunca biraz rahatladım. bu konu hakkında bilgisi olan var mı?
Allah hepimize yardım etsin acil şifalar versin.

canım cok gecmiş olsun..benm sonucumda mthfr heterezigot..bende hamile kalmadan önce folik plus kullandım..ama yanında babyprinle birlikte..sonra babyprin kalktı doktorlarda onun yerine coraspin 100 lüğk verdiler..tatlım şimdilik bunları kullan derim ben..bak coraspini ihmal etme..gebeliğini öörendiğin an ki en kısa zamanda olur bu hemen heparin iğnelerine basla..genelde önerilen doz günde tek uygulamayla 04 lükler..ama bunu doktorun deiştirebilir..ve hep söölediğim gibi keseyi görür görmez iste iğneleri..doktorun desde kalp atımnını görmeliyiz die sen ısrar et.hiç olmazsa en küçük dozla baslatsın iğneyi..bu iğneyi göbekten vuruluosun...coğunluk kendi vururken ben bi komsuma vurduruyorum..hafta sonları eşim vuruo..eğer içine sinmezse bi sağlık kurulusundan destek alabilirsin..ama toplam 36 hafta boyunca yapılacak uygulama için yorucu olablir.baş ve işaret parmaklarınla kıstırıp göbeğini iğneyide dik sokarakj enjekte ediosun..morarmalar ve bezeler olmasıda normal..zaten dönüşümlü olarak vurulacaksın..bi sağdan bi soldan..nese uzatmiim..hele sen bi hayırlısıyla güzel haberler ver bize bak ozaman ne uzun anlatıcaz sana bunları:1hug:

arkadaşlar merhaba,
sormak istediğim bir şey var. ben daha önceden babyprin almıştım elimde dört kutu var. acaba bu aspirinler bi sorun olduğu için mi kladırıldı. onları kullanma konusunda kararsızım. ner dersiniz??
elimde 20 kutu da clexane kaldı. aldıkdan hemen sonra kaybetmiştim bebeğimi... şimdi bir an önce onları kullanbilmek için dua ediyorum... umarım son kullanma tarihleri geçmeden kullanabilirim :)
hepinize sevgiyle....

sevgili celen35 tavsiyelerin ve iyi dileklerin için teşekkürler.a.s.sayende öğrendiklerimle daha dikkatliolacağım ben iğneyi bilmiyordum:1no2:ne kadar zor bi süreçmiş allah yardımcımız olsun hepimizin.bu arada ilaç kullandığını yazmışsın hamilemisin??? yoksa kavuştun mu bebeğine:sm_cool:

sevgili papatyasüreyya dileklerin için teşekkür ederim.umarım burdaki herkes istedigine kavuşur.canım daha bebişimi görmedim.ignelere başladım.ben adetiminden itibaren 21.ve 24. günlerinde bhcg baktırıyorum.39. gününde 700 dü.kese için 1500 olması gerekiyormuş,yarın ultrasonagrafiye gidecegiz.umarım herşey yolunda gider.öpüyorum.
Arevcim , senin hangi pıhtılaşma faktöründe sorun vardı? Bir de iğneye ne zaman başladığını anlamadım. Henüz keseyi görmediğin bir dönemde galiba , ama kaçıncı haftada başladın ?Hangi doz başladın ? Kararı sen mi verdin ? Doktorun mu öyle istedi .( Soru bombardımanına tuttum kusura bakma )

Arkadaşlar , şu iğneye başlama zamanı benim kafamı çok karıştırıyor. Lütfü bey 5. hafta civarı başlayacağız demişti. Forumdaki arkadaşlar doktorunuza ısrarcı olun keseyi görmeden başlayın diyorlar. Şen de 5+1 de başlamıştı. Arev de keseyi görmeden başlamış galiba.Ben iğneye erken başlamanın da zararı olur mu acaba diye korkuyorum. Ya kan fazla sulandığı için düşük olursa ? Forumda böyle bir arkadaş da vardı. İğne fazla geldiği için bebeğini kaybeden. Öte yandan herkesin pıhtılaşma faktöründeki sorunu farklı. Yani kafam gerçekten çok karıştı. Henüz gebelik durumum yok ama beni en çok düşündüren şey bu.

Şencim , bir de sana birşey sormak istiyorum. Lütfü bey sana seyahat yasağı koydu mu ? Ben ağustos için tatil planları yapıyorum da. Bugünlerde rezervasyonu kesinleştirmem lazım.O tarihte hamile olursam , yolculuğun zararı olur mu acaba diye düşünüyorum. Ağustosta Konya ve Antalya düşünüyorum. Burdan 4 saat Konyaya gidip ( Burda 1 gün kaldıktan sonra ) oradan 3-3,5 saat Antalyaya kara yoluyla gitmem gerekecek. Daha önceki hamileliğimde doktorum yarım saatte bir durup biraz yürüyerek gidebilirsin demişti , gitmiştim ama bilemiyorum. Eşim dinlene dinlene gideriz diyor , olmazsa uçağı mı tercih etsek diyoruz .Belki denize girmek de sakıncalı olabilir.

Şencim ,gerçi sen ilk 3 ayı atlattın ama Lütfü Beyin bu konuda tavsiyesi olduysa yazarsan sevinirim.Olmazsa tatil planlamayacağım.Gerçi bütün yıl çalışıp Adli tatilde bir yere gidemeyecek olmama üzülücem ama napalım , sağlık olsun..

Bir sürü soru sorup çıkıyorum forumdan , cevaplarınızı bekliyorum. Herkese sevgiler...

sevgili celen35 tavsiyelerin ve iyi dileklerin için teşekkürler.a.s.sayende öğrendiklerimle daha dikkatliolacağım ben iğneyi bilmiyordum:1no2:ne kadar zor bi süreçmiş allah yardımcımız olsun hepimizin.bu arada ilaç kullandığını yazmışsın hamilemisin??? yoksa kavuştun mu bebeğine:sm_cool:

canım suan 22 haftamı doldurmak üzereyim ham,ileliğimde..ben hamiile kalmadan 1bucuk ay önce folik plusa ve bu sorunu yasayan arkadasların tavsiyesiyle babyprine baslamıstım..hamileliğimin ilk 3 ayı folik plusa ve doktormun verdiği diğer ilaçlara(vitamin vs.) ve tabiki babyprine devam ettim.habide iğnelere..
şimdi devam ettiğim ilaç coraspin(babyprin yerine verildi) kan iacı ve vazgecilmezim önce allah sonra bunlar dediğim iğnelerimyerimseniben

Arevcim , senin hangi pıhtılaşma faktöründe sorun vardı? Bir de iğneye ne zaman başladığını anlamadım. Henüz keseyi görmediğin bir dönemde galiba , ama kaçıncı haftada başladın ?Hangi doz başladın ? Kararı sen mi verdin ? Doktorun mu öyle istedi .( Soru bombardımanına tuttum kusura bakma )

Arkadaşlar , şu iğneye başlama zamanı benim kafamı çok karıştırıyor. Lütfü bey 5. hafta civarı başlayacağız demişti. Forumdaki arkadaşlar doktorunuza ısrarcı olun keseyi görmeden başlayın diyorlar. Şen de 5+1 de başlamıştı. Arev de keseyi görmeden başlamış galiba.Ben iğneye erken başlamanın da zararı olur mu acaba diye korkuyorum. Ya kan fazla sulandığı için düşük olursa ? Forumda böyle bir arkadaş da vardı. İğne fazla geldiği için bebeğini kaybeden. Öte yandan herkesin pıhtılaşma faktöründeki sorunu farklı. Yani kafam gerçekten çok karıştı. Henüz gebelik durumum yok ama beni en çok düşündüren şey bu.

Şencim , bir de sana birşey sormak istiyorum. Lütfü bey sana seyahat yasağı koydu mu ? Ben ağustos için tatil planları yapıyorum da. Bugünlerde rezervasyonu kesinleştirmem lazım.O tarihte hamile olursam , yolculuğun zararı olur mu acaba diye düşünüyorum. Ağustosta Konya ve Antalya düşünüyorum. Burdan 4 saat Konyaya gidip ( Burda 1 gün kaldıktan sonra ) oradan 3-3,5 saat Antalyaya kara yoluyla gitmem gerekecek. Daha önceki hamileliğimde doktorum yarım saatte bir durup biraz yürüyerek gidebilirsin demişti , gitmiştim ama bilemiyorum. Eşim dinlene dinlene gideriz diyor , olmazsa uçağı mı tercih etsek diyoruz .Belki denize girmek de sakıncalı olabilir.

Şencim ,gerçi sen ilk 3 ayı atlattın ama Lütfü Beyin bu konuda tavsiyesi olduysa yazarsan sevinirim.Olmazsa tatil planlamayacağım.Gerçi bütün yıl çalışıp Adli tatilde bir yere gidemeyecek olmama üzülücem ama napalım , sağlık olsun..

Bir sürü soru sorup çıkıyorum forumdan , cevaplarınızı bekliyorum. Herkese sevgiler...

tatlım keseyi gördükten hemen sonra kalp atımını beklemeden iğneye baslamanı tavsiye ederim ben..kalp atımını beklemek bile bazen geç olabiliyor.eğer içine sinmezse en düşük dozuyla baslarsınız kalp atımından sonra doktorun doz ayarlaması yapar.

sevgili papatyasüreyya canım benim actıve protein c rezistansım düşük oldugu için sinan hoca hamile oldugunu ögrenir ögrenmez cleaxsan 0,2 başla dedi.4+1 iken igneye başladım,şu an 4+3 ve bugün bebişimin evinide gördük.15 gün sonra kontrolumuz var ve inşallah o zaman kalp atışlarınıda görecegiz.öpüyorum

sevgili ayşe,dün seda sayanın programında Dr.İbrahim Saraçoglu hamile kalmak için adetin ilk gününden başlayıp 21 gün boyunca içilecek bir kür anlattı.ben tam dinleyemedim.ama internet sitesinde vardır sanırım.biliyorsun biz hormon kullanamıyoruzve adaçayıda sakıncalı.bu kuru incirle olan bir tarifti.belki ilgilenirsin diye düşündüm.öpüyorum.

arkadaşlar hepinize çokk teşekkür ederim tebrikleriniz için. işler biraz yoğundu ondan 2 gün giremedim. şencim tekrar sağol inan moral kaynağı oldun sen ve diğer arkadaşlar tabiki. celencim ben coraspin ve megadin alıyorum onda da var folik. ben bugün doktora gidicem bakalım ne verecek bana iğne. dozu beni biraz tedirgin ediyor aslında ama inanmak ve güvenmekten başka çare yok. 0.6 demişti ama bakalım..kendinize ii bakın. doktor dönüşü yazarım size.

X