Gebeliğe Hazırlık YARDIM LÜTFEN kanda pıhtılaşma ignesi

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Herkese merhabalar homosisteini araştırırken tesadüf karşıma bu başlık çıktı.Günlerdir araştırıyorum B12 değerleri düşükse folat değerleri de aşağı iniyor ve dolaylı olarak homosistein yani kan pıhtılaşması artıyormuş fonksiyonel tıp ve kadın doğum dr ile de görüştüm aynen onayladı ve genetik mutasyon bozukluğu var ise folik asit yerine metil folat b12 kullanılması gerektiğini söyledi. Homosistein değeri b12 ile ilintili dedi yetişkin sağlıklı bireyde en az 500 üzeri b12 olması gerekiyormuş Sizlerde araştırın tabi ve drlarınza bu konuda bilgi isteyin isterseniz.
Merhaba canım benimde homosisteinim 14 çıktı 2 düşük yaptım pıhtılaşmadan kaynaklı olduğu söylendi doktorum b12 düşük onun etkisi var diyip folactive verdi bunun içinde b12 var diye bende biraz araştırtım pıhtılaşma için metionin diyeti mi yapsam acaba

Merhabalar sanırım metilonin diyeti yaptınız ? Pıhtılaşma bozukluğu bende de var . MTHFR genlerimde ve Pai genimde HETEROZİGOTLUK var. Homosistein değerim 17.3 ne yapmalıyım şaşırdım kaldım lütfen yardımcı olur musunuz
Canım naptın benimde aynı genlerimde pıhtılaşma bozukluğu var ve homosisteinim de 14 neler yaptın canım payalaşabilir misin

Merhabalar sanırım metilonin diyeti yaptınız ? Pıhtılaşma bozukluğu bende de var . MTHFR genlerimde ve Pai genimde HETEROZİGOTLUK var. Homosistein değerim 17.3 ne yapmalıyım şaşırdım kaldım lütfen yardımcı olur musunuz
Hemosistein değerın yüksek canım. Sinir kaçtı tam hatırlamıyorum bakarım sonuçlara b1: kullanınca hemosısteın düşüyor. Bılgın olsun. Kan sulandırıcı iğneye başladın mı?

Hemosistein değerın yüksek canım. Sinir kaçtı tam hatırlamıyorum bakarım sonuçlara b1: kullanınca hemosısteın düşüyor. Bılgın olsun. Kan sulandırıcı iğneye başladın mı?
Hamileyseniz dr hemen iğneye başlatır bol su içmeyi ihmal etmeyin ve hareketli olmaya çalışın mümkünse🌺

Herkese selam kusura bakmayin uzun oldu biraz direk konuya gireyim

Ben 2018 martta hamile kalip kurtaj oldum dr kan pihtilaşmasi testi yaptirdi hemen ve
FAKTOR V LEIDEN ve MTHFR bozuk gen mutasyonu oldugunu ogrendim o zamanki dr bana 2. Gebeligimde kalp atisini duyar duymaz kan sulandirici igne kullanicagimi ve surekli coraspin kullanmami önerdi. Neyse ben ayni yil agustosta yine hamile kaldim hersey yolundayken kalp.atisini dinlemeye gittigimde kalbinin durdugunu soyledi igneye bile baslayamadan yine kürtaj oldum... Dr çelişkili ifadeleri yuzunden bu dr a guvenim tamamen bitti baska bir dra gittim o bana yumurtlama döneminden itibaren 0m6mg enox hamile kalana kadar vurulmami ve gebeykende sabah aksam yapmami soyledi 85 kg oldugum icin ben tabi o arada kromozom testleri hematolog bi yandanda özele güvenmeyim garanti olsun diye hacettepeye gitti. Krozom vs testler temiz cikti..Ama bana hacettepedeki dr kalp atisindan itibaren 1 igne vurulmam gerektigini soyledi tabi ben ayni seyi yasadigim icin dinlemedim.2019 temmuzda yine gebe kaldim 96 kgyum sabah aksam igne oluyorum ama burnum falan kaniyor artik dusunun gobegimden igne vurdugum yerler günlerce kanadi 10 haftalikken yine kalp atisini duyamadan evde düşük yaptim artik 98kgya kadar cikmistim.ve diyetisyene basladim 79a kadar indim gecen ayda kimyasal gebelik yasadim yine yumurtlamadan vurdum igneyi olmadi... bir doç dra gittim yeni bana ignenin 0.4 mg oksapar ve progestan kullanmami yumurtlamada igne vurmamam gerektigini soyledi olmayan şeyi nasil koruyacaksin dedi????aslinda bu dr güven verdi çok netti...

Ben tamamen ne yapacagimi şaşirdim benimle ayni faktor bozuklugu yaşayip anne olmuş birileri var mi Allah rızasi için bana bi akil verin nolur ne yapacagimi şaşirdim
Merhaba sizde 3 gende heterozigot çıktı iğne kullanıcam sanırım bir sonraki gebelikte folik asit düşüklüğü de varmış 5 aydır kullandığım halde siz neler yaptınız bebeğinizi sağlıkla kucağınıza aldınız mı acaba?

Merhaba sizde 3 gende heterozigot çıktı iğne kullanıcam sanırım bir sonraki gebelikte folik asit düşüklüğü de varmış 5 aydır kullandığım halde siz neler yaptınız bebeğinizi sağlıkla kucağınıza aldınız mı acaba?
Merhaba hangi genler bozuk çok sukur evladima kavuştum 1 aylik oldu bile igne dozunuzu belirlediler mi hangi şehirdesiniz

Eklentiler

• IMG_20220921_162630.jpg
    IMG_20220921_162630.jpg
    74,5 KB · Görüntüleme: 85
Ben Ankara da yaşıyorum evet edildi
Bende Ankarada yasuyorum ayni faktörlermiz bozuk eger özel poliklinige gitme ihtimaliniz varsa doktorumu önerebilirim hacettepe ozel devlet hepsini gezdim boşu boşuna 2 dusuk fazla yaptim dozu yanliş verdikleri için hangi semttesiniz

Bende Ankarada yasuyorum ayni faktörlermiz bozuk eger özel poliklinige gitme ihtimaliniz varsa doktorumu önerebilirim hacettepe ozel devlet hepsini gezdim boşu boşuna 2 dusuk fazla yaptim dozu yanliş verdikleri için hangi semttesiniz
Gölbaşı siz? Olur tabi siz nereye gidiyorsunuz

Gölbaşı siz? Olur tabi siz nereye gidiyorsunuz
Ben yemimahalledeyim doktorum çukurambarda tam söğütözü metronun yaninda yda center var orda doç dr ümit korucuoğlu biraz pahali ama ignenin dozunu belirleyip kalp atisini dinledikten sonra devlete devam edersin ağır gelirse ben hemen karşida tobb hastanesinde dogum yaptim bu doktorda sezeryan oldum ne dogumda ne sonrasinda hic bir şikayetim olmadi doğumum çok guzeldi ki ben kan bile aldiramam güle oynaya girip ciktim ameliyattan

Ben yemimahalledeyim doktorum çukurambarda tam söğütözü metronun yaninda yda center var orda doç dr ümit korucuoğlu biraz pahali ama ignenin dozunu belirleyip kalp atisini dinledikten sonra devlete devam edersin ağır gelirse ben hemen karşida tobb hastanesinde dogum yaptim bu doktorda sezeryan oldum ne dogumda ne sonrasinda hic bir şikayetim olmadi doğumum çok guzeldi ki ben kan bile aldiramam güle oynaya girip ciktim ameliyattan
Çok teşekkür ederim bende İlk gebelik de müjde koyuncu ya gidiyordum.

Sizde hangi genlerde mutasyon çıktı bide heterozigot mu yoksa homozigot mu

Heterozigot benimde zaten mthfryi pihtilaşmadan bile saymiyorlarmiş tıpta doktorum oyle dedi
Bende heterozigotu çok önemsemiyorlar diye duydum homozigot da risk daha fazlaymış daha doğrusu genetik doktoru da söyledi heterozigot da 3 se homozigot sa8 9 dedi risko yüzden sıkıntı etme dedi

X