Gebeliğe Hazırlık YARDIM LÜTFEN kanda pıhtılaşma ignesi

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Evet canim kullaniyorum ayrica progestan kullaniyorum fitil olarak ben fazla geldigini dusunuyorum insallah bu sefer evladimi saglikla kucagima almak nasip olur.

Evet canim gecen ayda kimyasal gebelik yaşamiştim suan bata göre 5+5 falan sanirim minik bir kese gorduk gecem hafta vu hafta kontrolüm var tekrar işte insallah bu sefer rabbim kismet eder anne olmayi
Ben de 4 kürtaj Bir kimyasal 5 gebelik yaşadm
3.yü 4000 lik oksapar progestan fitil sabah akşam coraspirin 100 mg d vit kullandım
6.haftada kalbini duyduk 9.hafatada kürtaj
Kalbini baktıktan hemn sonra durmuştu
4.de 6000 lik oksapar 150 mg ecopirin progestan prednol da kullandm kalbini duyamadık 9 haftada o da kürtaj. 6+4 te gelişimi durmuş
İlk ikisinde hiç kalp falan duymadık 7-8 haftalarda kürtaj oldu
Şimdi tüp aşamasındayım ne olcak bilmiyorum
Benim de kilom seksen civari

Amin canım inşallah
Valla oncesinde kötü bir deneyım yaşayınca her seferinde yine mi olur korkusu oluyor insanda seni çok iyi anlıyorum
Allah hepımızın yardımcıısı olsun
Aynı seyleri yaşatmasın inşallah
İnsallah bir korkuyla geciyor günlerim
Ben de 4 kürtaj Bir kimyasal 5 gebelik yaşadm
3.yü 4000 lik oksapar progestan fitil sabah akşam coraspirin 100 mg d vit kullandım
6.haftada kalbini duyduk 9.hafatada kürtaj
Kalbini baktıktan hemn sonra durmuştu
4.de 6000 lik oksapar 150 mg ecopirin progestan prednol da kullandm kalbini duyamadık 9 haftada o da kürtaj. 6+4 te gelişimi durmuş
İlk ikisinde hiç kalp falan duymadık 7-8 haftalarda kürtaj oldu
Şimdi tüp aşamasındayım ne olcak bilmiyorum
Benim de kilom seksen civari
Canim tüp bebek hamile kalamayanlar için degilmi gebe kalmanda bir problem yoksa o da ayni hesap rabbim hayirli zamanda verecektir insallah yer gök dua ile insallah istedigin zaman rabbim saglikli sihhatli salih evlatlar nasip etsin hepimize

İnsallah bir korkuyla geciyor günlerim

Canim tüp bebek hamile kalamayanlar için degilmi gebe kalmanda bir problem yoksa o da ayni hesap rabbim hayirli zamanda verecektir insallah yer gök dua ile insallah istedigin zaman rabbim saglikli sihhatli salih evlatlar nasip etsin hepimize
Hamilelik zamansız oluştuğu için olabilirmiş
Tüple vücut u daha hazır hale getirip hamilelik elde etmek
Ki benim yumurta rezervim de çok kötü

Anladım canım ben 62 kiloyum kilom çok yok 0,4 lük oksapar bide 100 lük coraspin
Senın kaç gende pıhtılaşma var
Canım sana tuhaf gelir belki ama dr'um (perinatolog) test istemedi zaten gördüğüm kadarıyla bu testleri her doktorun yorumlaması da farklı oluyor Hatta doz ayarlamaları bile farklı bana kiloma göre verecek ama ben yine de kismet olur da hamile kalirsam igneyi vurup once hematoloğa gitmeyi düşünüyorum homosisteinimi ölçtürmek için
Kizlar benim faktor v leiden mutasyonu var 95 kgyken bile 0.6 0.6 sabah aksam vurulmama ragmen düstü malesef artik yeni bir dra basladim bana 0.4 yeter dedi suan 80 kiloyum ve hamileyim henuz kalp atisini duymadim ama bakalim hayirlisi
Hayırlı olsun canım sağlikla kucağina al inşAllah😊 metionin diyetini duydun mu istersen biraz yediklerine dikkat et proteini kısıp sebze meyveye yönel bu şekilde beslenmek pıhtılaşmayı azaltiyor dr danış sen yine tabi.. ben limonla da arkadaş oldum😊 içtiğim suya biraz sıkıyorum c vitamini pıhtiları parçaliyormuş hematoloğa gidip homosisteinini de ölçtürebilirsin iğne dozu ayarlanmasında faydası olduğunu okudum canım

Yok canım tuhaf gelmedi çünkü benimde bir kaybım olduktan sonra doktor bir sonraki gebelıkte başlayacağız dedi genetik teste gerek yok dedi
Ben her ıhtımale karşı yaptırdım o şekilde oğrendim pıhtılaşmam oldugunu
Doktorlar artık tedbir amaçlı yapıyor bunu sanırım
Peki kaç kilosunuz kaçlık iğne verecek hamile kalınca söyledi mi? İğne dozu beni biraz düşündürüyor da..

Canım sana tuhaf gelir belki ama dr'um (perinatolog) test istemedi zaten gördüğüm kadarıyla bu testleri her doktorun yorumlaması da farklı oluyor Hatta doz ayarlamaları bile farklı bana kiloma göre verecek ama ben yine de kismet olur da hamile kalirsam igneyi vurup once hematoloğa gitmeyi düşünüyorum homosisteinimi ölçtürmek için

Hayırlı olsun canım sağlikla kucağina al inşAllah😊 metionin diyetini duydun mu istersen biraz yediklerine dikkat et proteini kısıp sebze meyveye yönel bu şekilde beslenmek pıhtılaşmayı azaltiyor dr danış sen yine tabi.. ben limonla da arkadaş oldum😊 içtiğim suya biraz sıkıyorum c vitamini pıhtiları parçaliyormuş hematoloğa gidip homosisteinini de ölçtürebilirsin iğne dozu ayarlanmasında faydası olduğunu okudum canım
Bu diyeti hiç duymadim bi araştirayim bu testide yarin doktora sorcam aklimda

Daha önce hiç igne kullanmadım canım sadece coraspin kullanmıştım eğer kismet olursa ilk defa kullanacağım.Metionin diyeti de pıhtılaşmayı azaltiyor 1 hafta da bile etkisini gosteriyor gecen hafta mutfakta bıçakla elimi kestigimde kanımın aktığını gördüm uzun zamandır gormediğim bir göruntuydü biraz ağır bir diyet olduğu için bu hafta kendime izin vermiştim (diyetle ilgili) troid için tahlil yaptirdim sabah hemşire hnm kanımı zor aldı anliyorum ki bu diyeti hayatım boyunca uygulamam gerekecek bu kadar sert olmasa da proteine ve kükürtlü gidalara karşı biraz mesafeli olmak gerekiyor
Canim bana bu metionin diyetini anlatabilirmisin acaba netten bakiyorum da tam mantigima oturmadi

Canim bana bu metionin diyetini anlatabilirmisin acaba netten bakiyorum da tam mantigima oturmadi
Özür dilerim canım telf arızalandı daha yeni açabildim. Proteinden( hayvansal protein, çerezler,baklagiller) uzak durulacak,ayrıca kükurt içeren brokoli karnabahar soğan sarımsak da yenmeyecek.Meyve sınırsız yağ olarak zeytinyağı kullaniliyor 10 dilim ekmek hakki var.Doymak kolay değil zor bir diyet ama işe yarıyor canım uzun zamandan beri ilk defa elimi kestigimde kanımın aktığını gördüm öncesinde coraspin kullandığım halde kanım akmiyordu .Dosya eklemek istiyorum ama yapamadım olmazsa link atarım

Özür dilerim canım telf arızalandı daha yeni açabildim. Proteinden( hayvansal protein, çerezler,baklagiller) uzak durulacak,ayrıca kükurt içeren brokoli karnabahar soğan sarımsak da yenmeyecek.Meyve sınırsız yağ olarak zeytinyağı kullaniliyor 10 dilim ekmek hakki var.Doymak kolay değil zor bir diyet ama işe yarıyor canım uzun zamandan beri ilk defa elimi kestigimde kanımın aktığını gördüm öncesinde coraspin kullandığım halde kanım akmiyordu .Dosya eklemek istiyorum ama yapamadım olmazsa link atarım
Diyetisyenime sordum ben bu diyeti yapmama gerek olmadigini soyledi benim o kadar pıhtılaşmam yok sanirim cunku normalde bile biyerimi kanattigimda kaniyor

Diyetisyenime sordum ben bu diyeti yapmama gerek olmadigini soyledi benim o kadar pıhtılaşmam yok sanirim cunku normalde bile biyerimi kanattigimda kaniyor
Tamam o zaman canım sen yapma diyet filan belki arada pıhtılaşma testi ister dr takip için.. Benim troidim az calışiyor bu da b vit.eksikligine sebep oluyor protein yediğimde kanımda toksik hale gelip pıhtılaşma meydana geliyor ayrica varislerim var o sebepten 71 kg icin 0,4×0.4 kullanacağım Allah nasip ederse.. Hamileliğin kolaylıkla geçsin sağlıkla kolaylıkla kucağına al inşAllah canım evladını😊

Tamam o zaman canım sen yapma diyet filan belki arada pıhtılaşma testi ister dr takip için.. Benim troidim az calışiyor bu da b vit.eksikligine sebep oluyor protein yediğimde kanımda toksik hale gelip pıhtılaşma meydana geliyor ayrica varislerim var o sebepten 71 kg icin 0,4×0.4 kullanacağım Allah nasip ederse.. Hamileliğin kolaylıkla geçsin sağlıkla kolaylıkla kucağına al inşAllah canım evladını😊
İnsallah canim rabbim yardimcimiz olsun 2 igne vurmak çok zor kendimde yaşadim günlerce göbegimin kanadigini biliyorum allah kolaylik versin

Aslında 3 gende var ama heterozigot ondan sanırım canım bir de kiloya gore falan ayarlanıyormuş heralde doz
Bana dr adetten 5 gün önce test yapmamı söyledi ve pozitif çıkarsa hemen igneni vur dedi ondan sonra da ilk iş hematologa gidip kandaki pıhtılaşma dereceme baktıracağım daha sonra kadın doguma gideceğim kısmet olursa varislerim olduğu için 0.6 mi kullansam tam emin olamıyorum en iyisi önce hematoga gitmek diye düşündüm. Sana da hamile kalınca hematologtan çıkan sonuca göre doz ayarlaması yapar belki dr düzenli olarak bu testi yaptiranlar var böyle daha tedbirli oluyormuş canım

İnsallah canim rabbim yardimcimiz olsun 2 igne vurmak çok zor kendimde yaşadim günlerce göbegimin kanadigini biliyorum allah kolaylik versin
Allah razı olsun canım inan 10 iğne olsa onu bile vururum yeter ki sağlıkla kavuşalım inşAllah zaten şu an yaptığim diyet de hiç kolay değil yiyecek birşey bulamıyorum evde açım diye bağiriyorum bazen:mad: Ne yapayım sonra pişman olmayayım diye benim için dua eder misin canim hamilelerin duası kabul olurmuş🌷

Bana dr adetten 5 gün önce test yapmamı söyledi ve pozitif çıkarsa hemen igneni vur dedi ondan sonra da ilk iş hematologa gidip kandaki pıhtılaşma dereceme baktıracağım daha sonra kadın doguma gideceğim kısmet olursa varislerim olduğu için 0.6 mi kullansam tam emin olamıyorum en iyisi önce hematoga gitmek diye düşündüm. Sana da hamile kalınca hematologtan çıkan sonuca göre doz ayarlaması yapar belki dr düzenli olarak bu testi yaptiranlar var böyle daha tedbirli oluyormuş canım
Canım bana kadın doğum dpktprum ayarladı 0,4lük oksapar 100 mg coraspin

Herkese merhabalar homosisteini araştırırken tesadüf karşıma bu başlık çıktı.Günlerdir araştırıyorum B12 değerleri düşükse folat değerleri de aşağı iniyor ve dolaylı olarak homosistein yani kan pıhtılaşması artıyormuş fonksiyonel tıp ve kadın doğum dr ile de görüştüm aynen onayladı ve genetik mutasyon bozukluğu var ise folik asit yerine metil folat b12 kullanılması gerektiğini söyledi. Homosistein değeri b12 ile ilintili dedi yetişkin sağlıklı bireyde en az 500 üzeri b12 olması gerekiyormuş Sizlerde araştırın tabi ve drlarınza bu konuda bilgi isteyin isterseniz.

Canım bana kadın doğum dpktprum ayarladı 0,4lük oksapar 100 mg coraspinn eski dr 0.4 kullanacağiz dedi ama şimdi gittigim dr 04×0.4 dedi.. onlar da kendi aralarinda çelişiyor pıhtılaşma testini bile faklı yorumluyorlar o sebepten ben hemotologa da gidecegim kısmet olursa eğer
Canım eski gittiğim dr 0.4 kullanacağiz dedi şimdi gittiğimse 0.4×0.4 dedi.. onlar da kendi aralarında çelişiyor pıhtılaşma testini bile farklı yorumluyorlar bu sebepten ben hematoloğa da görünmeyi düşünuyorum eğer kismet olursa

Herkese merhabalar homosisteini araştırırken tesadüf karşıma bu başlık çıktı.Günlerdir araştırıyorum B12 değerleri düşükse folat değerleri de aşağı iniyor ve dolaylı olarak homosistein yani kan pıhtılaşması artıyormuş fonksiyonel tıp ve kadın doğum dr ile de görüştüm aynen onayladı ve genetik mutasyon bozukluğu var ise folik asit yerine metil folat b12 kullanılması gerektiğini söyledi. Homosistein değeri b12 ile ilintili dedi yetişkin sağlıklı bireyde en az 500 üzeri b12 olması gerekiyormuş Sizlerde araştırın tabi ve drlarınza bu konuda bilgi isteyin isterseniz.
Evet canım ben de bu konuyu araştırıyorum 0sende 2m diye bir vitamin var içindeki folik asit ve b vitamini folat formunda olduğu için vücut kolayca alıyor ben memnun kaldım önceden bemiks c içiyordum ama o folat form değil osende daha iyi geldi bana. bir de protein yemiyorum çünkü benim vücudum parçalayamadığı için toksik halde kanımda dolaşıp pıhtılaşma yapıyor çerezi balığı peyniri filan hepsini biraktım ama kanımın sulandığını fark ediyorum çok şükür😊

X