Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

Sağol canım sana da geçmiş olsun. Peki pıhtılaşma falan çıktı mı sende? Sonradan hamile kaldın mı tekrar
Bende zaten biliniyordu pihtilasma iğne yaptığım halde düştü ama doktorlar düşen bebeğin pihtilasmadan değil kromozom bozukluğu sebebiyle düştüğünu söylüyor yani hasta bebek düşüyor ben üç düşük yaptım bu 4. Hamileyim inşallah devam eder
Sende çok üzülme Allah hayırlısını versin ben 15 yıldır uğraşıyorum bu bebeğinde ne olucagi belli değil hayırlısı olsun inşallah

Kızlar selam.

Benimde 1 düşüğüm oldu 6 haftaya yeni girmişken düştü kürtajsiz kanamayla zaten hiç kalp atışı olmamıştı daha... pıhtılaşma ve genetik yaptırdım sonuçları bekliyorum ama aklıma takıldı.

Doktor rahmin kalp şeklinde dedi bende ondan kaynaklımı düştü ddedim oda hayır kalp rahim erken dogum yada daha geç haftalarda düşüğe sebep olur dedi yani daha bu 6. Hafta olduğu için rahimle bagdastirmadigi düşüğü... acaba sağlıksız bebeklermi sadece ilk 5 6 haftalarda düşüyor yoksa rahimden kaynaklıda olabilir mi ? Doktor direk sağlıksız olarak gördü zaten kanamayla oldu diye sizde nasıl oldu doktorlar ne diyor?
Histeroskopi önermedi mi şekil bozukluğu için?

Histeroskopi önermedi mi şekil bozukluğu için?
Hayır.. hiç öyle bişey demedi ben buradan öğrendim şekil bozukluğuna yapıldığını.. sanırım doktorların çoğu ilk düşükte önermiyor.. benim gittiğimde özellikle ilk haftalarda olduğu için şekille bağdaştrmadi bile.

Sanırım burda seçim bana düşüyor ya bu şekilde tekrar gebe kalıcam yada kalmadan olucam:KK43:

Bende seninle aynı seyleri yasadım beş yıl sonra tüp bebekle hamile kalmıstım genetik taramadan saglıklı gelen embriyo ile.. sadece Mthfr homozigot var bende de diğerleri normal. Tüp bebek dr um iğne ve coraspirin baslamıstı fakat beş haftalık iken çok acık sıvı bir kanama ile kaybettim bebegimi. Ardından Zeynep kamilde genetik ve hematoloji druna gittim ikiside iğnenin gereksiz oldugunu kanı sulandırdıgı için düşük olmus olabilecegini soylediler. Aspirin belki demişti iki drda.. İçim hala acıyor. Şimdi 9.yıl oldu yeniden tedavi planlıyorum ne iğne ne aspirin hiçbir sey kullanmayacagım acıkcası
Rabbim sanada bu sefer saglıcakla kucagına Almayı nasip etsin inşallah cnm
İnan okurken tuylerim diken diken oldu
Bir önceki gebeligimde Dr bozuntusu bana ağır kan pıhtılaşman var dedi 12 binlik iğneyi dayadı bana iki gün sonra kanamam oldu Dr yerleşme kanaması dedi iğneye devam ettirdi bir hafta sonra kalbi durdu
Zaten doktorlar ticarete dokmus mesleklerini hakkımı helal etmiyorum
Ben anlamıyorum eskiden de kadınların dusukleri olurdu bir iki tane diğerleri doğar yaşardı şimdi bir düşük oldumu hemen sulandırıcı veriliyor ben anlıyorum
Merhaba hanımlar benimde mthfr677 gen homozigot gerisi normal bi düşük oldu normal dedi doktor ama napmaliyim sizlerinde aynı sanırım geni.

Bi daha ki gebeligimde corasprin vs kullansam mı doktora sorup iğne vs kullanmakta istemiyorum okuduğuma göre bu da kan sulandirip düşüğe sebep olabiliyormuş nasıl bi yol izlemeleyim bilmiyorum

Merhaba hanımlar benimde mthfr677 gen homozigot gerisi normal bi düşük oldu normal dedi doktor ama napmaliyim sizlerinde aynı sanırım geni.

Bi daha ki gebeligimde corasprin vs kullansam mı doktora sorup iğne vs kullanmakta istemiyorum okuduğuma göre bu da kan sulandirip düşüğe sebep olabiliyormuş nasıl bi yol izlemeleyim bilmiyorum
Benim hikayem yazdıgım gibi.. Şahsen ne hap ne iğne düşünmüyorum.cok arada kaldıysan genetik ve hematoloji uzm goruş fikir al. Hematoloji dr extra farklı testler istiyor onlarda bir sorun cıkarsa o zmn iğne önerebilir. Protein s protein c homosistein vs testleri

Canım ben varis.tedavisi için bir yıla yakın coraspin kullanıyordum hamile kaldım 7. Haftaya kadar doktora gorunmedim coraspin kullandım sadece doktor ne olur ne olmaz diye 4 binlik iğne verdi 12. Haftaya kadar kullan sonra birakicaz ama sen bırakmak istemeyeceksin dedi haklı çünkü bırakmayı düşünüyorum benim durumum böyle

Kanaman olursa zaten doktor dozu azaltır 2 günde bir yaparsın dr ayarlar onu. Ben mthfr heterozigotum ama başka homozigotlar var, gebeliğimi öğrenir öğrenmez daha kontrole gitmeden iğne başlattı bana

Kanaman olursa zaten doktor dozu azaltır 2 günde bir yaparsın dr ayarlar onu. Ben mthfr heterozigotum ama başka homozigotlar var, gebeliğimi öğrenir öğrenmez daha kontrole gitmeden iğne başlattı bana
Yani bizim her hamilelikte kesin kanama mı olucak?

Tek gende bile değişim varsa hep kanama mı gözükür yani

Yani bizim her hamilelikte kesin kanama mı olucak?

Tek gende bile değişim varsa hep kanama mı gözükür yani
Hayır kanama olması şart değil bende hiç olmadı. Arada çok azıcık lekelenme oluyor. Kanama başka sebeplerle her gebelikte olabilir eğer kanama olursa iğne azaltılıyor

Yaşım 36. İki hafta önce 7 haftalık ilk gebeliğim malesef sonlandı. Özelde bir doktora gidiyorum kendisi ikinci gebeliği riske atmamak için benden bir sürü test istedi.
Homosisten, protein c, protein s, antikardiyolipin IgM, igg, kardiyovasküler paneli (sanırım 12li olanı)
Sizlerden yakın zamanda bu testleri İstanbul içinde özellikle Anadolu yakasi yaptıranlardan bilgi rica edeceğim.
Ekstra B12 folik asit gibi standart bazı testlerde var. Bir özel labdan hepsi için peşin 3500 TL gibi bir fiyat aldım. Sizce nasıl ? Ayrıca devlet hastanesinden infertilite bölümünden de randevu aldım ama direk bana bu testleri verirler mi ? Hadi verdiler diyelim ne kadar sürede sonuçlar çıkar? Bu konularda bilgisi olanlar yorum yaparsa çok sevinirim kızlar.

Yaşım 36. İki hafta önce 7 haftalık ilk gebeliğim malesef sonlandı. Özelde bir doktora gidiyorum kendisi ikinci gebeliği riske atmamak için benden bir sürü test istedi.
Homosisten, protein c, protein s, antikardiyolipin IgM, igg, kardiyovasküler paneli (sanırım 12li olanı)
Sizlerden yakın zamanda bu testleri İstanbul içinde özellikle Anadolu yakasi yaptıranlardan bilgi rica edeceğim.
Ekstra B12 folik asit gibi standart bazı testlerde var. Bir özel labdan hepsi için peşin 3500 TL gibi bir fiyat aldım. Sizce nasıl ? Ayrıca devlet hastanesinden infertilite bölümünden de randevu aldım ama direk bana bu testleri verirler mi ? Hadi verdiler diyelim ne kadar sürede sonuçlar çıkar? Bu konularda bilgisi olanlar yorum yaparsa çok sevinirim kızlar.
Ben bunları geçen yıl başkent hastanesinde muayene + 350 liraya yaptırdım 🤔 devlet hastanesinde düşük sayısını 2 3 derseniz belki yaparlar.. az sayıda düşükle pek ilgilenmiyorlar🥲

Mrba geçmiş olsun benim de 2 kalp durmam var özelde kürtaj oldum doktor araştıralım ama fiyatlar çok yüksek tıp fakültesine gidip genetik testlerini yaptır dedi sonuçlarım 10 güne çıktı sonuçlarımı doktora gösterdiğimde yapılması gerekenden fazla test yapılmış dedi istersen sende devlette yaptır sonuçların çıkma zamanı çok uzun değil

Ben bunları geçen yıl başkent hastanesinde muayene + 350 liraya yaptırdım 🤔 devlet hastanesinde düşük sayısını 2 3 derseniz belki yaparlar.. az sayıda düşükle pek ilgilenmiyorlar🥲
Evet işte orada da yalan söylemek gerekiyor gerekirse söyleyeceğiz de randevu bulmak bile sıkıntı.

Mrba geçmiş olsun benim de 2 kalp durmam var özelde kürtaj oldum doktor araştıralım ama fiyatlar çok yüksek tıp fakültesine gidip genetik testlerini yaptır dedi sonuçlarım 10 güne çıktı sonuçlarımı doktora gösterdiğimde yapılması gerekenden fazla test yapılmış dedi istersen sende devlette yaptır sonuçların çıkma zamanı çok uzun değil
Çok kısa sürede çıkmış ne güzel hangi hastanede yaptırmıştınız acaba? Ben doğru düzgün randevu bile bulamıyorum daha doğrusu hep geç tarih veriyor. Bu kadar kısa sürede çıkacağını bilsem randevuyu bir şekilde beklerim.

Çok kısa sürede çıkmış ne güzel hangi hastanede yaptırmıştınız acaba? Ben doğru düzgün randevu bile bulamıyorum daha doğrusu hep geç tarih veriyor. Bu kadar kısa sürede çıkacağını bilsem randevuyu bir şekilde beklerim.
Antalya akdeniz üniversitesi tıp fakültesi. Sizde hemen randevuyu almaya çalışın hayırlısıyla evlatlarımızı kucağımıza almak nasip olsun inşallah 🤲🏻❣️

Dusuklerin kan pıhtılaşma ile alakası yok ben üç düşük yaşadım ucundede kan sulandirici kullandım hatta son gebelikte 12 binlik sulandırıcı kullandım yine aynı şekilde kalbi durdu kürtaj oldum fakülte doktoru bebek kan pihtisindan düşmez düşerse genetik kromozom bozukluğu olursa düşer dedi ve son gebelikte 12 binlik sulandırıcı kullandım fakülte doktoru yüksek dozdan düştüğünü söyledi
Demem o ki kromozom bozukluğu için bişey yapamazsınız ancak tüp bebekle genetiği araştırılmış temiz embriyoyu verirler
Bana ilk gebeligimde genetiği araştırılmış temiz embriyoyu verdiler ama yine düştü
Ben şuna bağlıyorum bana kan sulandirici yaramıyor bunu kendi tecrübemle sabitliycem inşallah şuan sadece coraspin kullanıyorum
Merhaba kızlar bu topiği tesadüfen gördüm ben de tecrübelerimi paylaşmak istedim. Arkadaşımızın yazdığı gibi benim gittiğim perinatoloji doktoru da aynı şeyi söyledi. 1 kimyasal ve 1 de 8 haftalık düşüğüm var. Genetik testlerimi yaptırdım MTHFR (A1298C) Homozigot çıktı. Doktorum bana 4000lik kan sulandırıcı iğne ve progestan verdi. 3 aydır kullanıyorum. Perinatoloji doktoru düşüklerin pıhtılaşmadan değil kromozomların yanlış birleşmesinden kaynaklı olduğunu söyledi ve bu yaptırdığımız kan testinin eskide kaldığını yeterli olmadığını, pıhtılaşma için kesin sonuç vermediğini söyledi. Bana ''Afas paneller'' olarak; Anti kardiyolipin lgG, Anti kardiyolipin lgM, Lupus antikoagülan testleri yapıldı ve pıhtılaşma çıkmadı. Bu testleri baştan yaptırsaydım iğne kullanmama da gerek kalmayacaktı. Eğer yaptırabiliyorsanız bu testleri de yaptırın sadece genetikte yaptırdıklarınız olmasın.

Merhaba kızlar bu topiği tesadüfen gördüm ben de tecrübelerimi paylaşmak istedim. Arkadaşımızın yazdığı gibi benim gittiğim perinatoloji doktoru da aynı şeyi söyledi. 1 kimyasal ve 1 de 8 haftalık düşüğüm var. Genetik testlerimi yaptırdım MTHFR (A1298C) Homozigot çıktı. Doktorum bana 4000lik kan sulandırıcı iğne ve progestan verdi. 3 aydır kullanıyorum. Perinatoloji doktoru düşüklerin pıhtılaşmadan değil kromozomların yanlış birleşmesinden kaynaklı olduğunu söyledi ve bu yaptırdığımız kan testinin eskide kaldığını yeterli olmadığını, pıhtılaşma için kesin sonuç vermediğini söyledi. Bana ''Afas paneller'' olarak; Anti kardiyolipin lgG, Anti kardiyolipin lgM, Lupus antikoagülan testleri yapıldı ve pıhtılaşma çıkmadı. Bu testleri baştan yaptırsaydım iğne kullanmama da gerek kalmayacaktı. Eğer yaptırabiliyorsanız bu testleri de yaptırın sadece genetikte yaptırdıklarınız olmasın.
Geçmiş olsun
Peki şuan kullaniyormusunuz iğne

Geçmiş olsun
Peki şuan kullaniyormusunuz iğne
Şuan kullanıyorum; perinatoloji doktoru kullanmana gerek yok sana faydası yok dedi, kadın doğum doktorum da hemen bıraktıramam sonuçta başlanılmış ilaca dozunu düşürerek kullanmaya devam edicez dedi. Ben de riske giremedim bi anda kullanmana gerek yok denilince şaşırdım da zaten. 3. ayıma girdim bebeğin durumuna göre iğneyi ve progestanı sonlandırabiliriz.

X