Adet söktürücü-Farlutal Kullananlar?

mrb arkadaşlar ben daha yeni üye oldum öncelikle geçmiş olsun diyorum.Benim de adetim 11 gün gecikti ki hiç olmazdı doktora gittim pko var bi tane ama küçük adet olduğunda gidecektir dedi adet olmam için de lutenyl isimli bi ilaç verdi fakat eve geldiğimde hastahaneden adet kanamasının son gününde gelen hafif leke gibi bişey gelmişti bu ilaç adet olacaksam durdurabilir mi bir an önce olmak istiyorum acayip gerginim bu nedenle ve o lekeyi görünce boşu boşuna hormon yüklemesi yapmak istemedim ben ne yapmalıyım lütfen bilgisi olanlar yardımcı olsun

Merhabalar,
26 yaşındayım ve yaklaşık 10 senedir adetim 1 kere bile gecikmedi. Bundan birkaç ay önce kurdeşen oldum ve gerek migrenim yüzünden gerekse kurdeşen yüzümden haplar almak zorunda kaldım. Bunun üstüne, bir de stres olunca adetim gecikti. Doktora gittim, rahim duvarımda ve yumurtalıklarımda bir sorun olmadığını söyledi, hormon testlerim de normalden daha iyi çıktı. Farnutal diye bir adet söktürücü verdi ve kullandıktan 1 gün sonra kanamam geldi. 17 Ocak-22 Ocak arasında kanamam oldu ki benim regl sürem 4 gündü. Ancak bunun normal olduğunu, gecikmenin etkisiyle kanama gününün uzayabileceği söylendi. Adet söktürücüden sonra düzene gireceği söylendi ama ne yazık ki 14 mart olmasına karşın halen adet olamadım. Vücudum reglin belirtilerini veriyor, malum göğüs uçlarında ağrı, şişkinlik ve diğer bilindik belirtiler, ancak kanama yok. Bekarım ve herhangi bir cinsel hayatım olmadığı için de iyice tereddüt ettim, anneme söylemeye çekiniyorum, çekinmekten ziyade malum telaşları istemiyorum, çünkü kendisi farklı bir şehirde yaşıyor. Yeniden hap mı kullansam bilemiyorum çünkü bundan 1 hafta önceki kan testim herşeyin normal olduğunu söyledi. Bitkilere alerjim olduğu için de birşey içemiyorum, sizce ne yapmalıyım?

selm arkadaslar ben5aylık evlıyım bende de polikistlik ower var malesef çoçcuk sahibiolmak istyorum ama adetım duzenlı degıl kistler var doktor bu ay farlutal verdı amakullanmak ıstemıyorumartık ilaç kullnmaktan bıktımda demekıstemıyorum ama alışkanlık yaptı araştırdım cıvanpercemı çayı aldım bugun kullanmadım ama kıstlerı yok edıyormuş dogrumu yardım lutfen

ben içinde civanperçemi de olan bi karışım cayı içmiştim kistlerimi yok etti adetim düzene girdi sonrasında bi sorun yaşamadım.bence denemekte fayda var sonucta bitki bi zararı da olmaz

selam kızlar ben 17 senedir hep düzensiz adet oluyordum 6 ayda 1 olurdum oluncada 1ay 2 ay olurdu.bana dr biri farlutalı verdi 1 sene kullan dedi 1 sene kullandım tabi bu arada 25 30 kilo aldım:KK17:ilacı bırakınca gene eski düzene döndüm gene 4 5 ayda bir oluyordum.bu hep böyle devam etti 2 sene öncesine kadar çocuk tedaviside görüyorum bi yandan adet olamıyorum,6 ayda bir dr gidiyorum ilaçla söktürek diyorum yok diyolar neyseki ilaçlar söktürüyo bari..dr un biri dedi bünyen bu yapacak bişe yok düzelmez adetlerin ii dedim bende zaten okadar alıştımki 6 ayda bir olmaya her ay zoruma gidiyodu.çocuk tedavisine başlayınca dr um glucophage diye bir şeker ilacı verdi sürekli kullandım günde 2 tane 850 lik,ve ogün bugündür her ay kendim oluyorum söktürücü kullanmadan..en ii söktürücü hangisi derseniz progestan 200 mg günde 2 tane 5 gün kullanılıo ve ilaç bittikten sonra 10 gün içinde adet olunuyo tabi ilacın yan etkisi olarak karın ağrısı ve kanama normale göre biraz fazla oluyor.bende polikistik over sendromu var polikistik over ve sendromu ayrı şeylermiş polikistik over normal her ay adet gören kadındada olurmuş ama sendromu öyle deilmiş %15 20 civarı kadında olurmuş onlardan biride benim yani tedavisi yok ömür boyu misafirim benim çünkü anne karnındayken olurmuş bu sonradan deil benimki.şuan 3 ncü aşılamamdanda sonuç alamadım tüp bebek kısmetse hazirana herkese geçmiş olsun...

kızlar hepinize geçmiş olsun rabbim şifa versin ben 25 yaşımdayım şimdiye kadar her 32 günde bir adet oluyordum ancak son 6 aydır 2 ayda bir adet oluyorum evliyim ve 2 defa düşük yaptım hamile kalmak içinde sorun yaşamamıştım hiç geçenlerde doktora gittim adet düzensizliği için sende pko var dedi çok üzüldüm sandoz diye bir ilaç verdi sabah akşam alıyorum 10 gün oldu hala hasta olmadım merak ettiğim geçici bir durummu bu yoksa artık bende pko ilemi yaşayacağım yani sonradan olabilen birşeymi bu çok üzülüyorum

Merhaba hepimize çok gecmiş olsun ben yeni üye oldum. 26 yaşındayım 9 aylık evliliğim de yaşadıgım kendi sorunlarım ve eşimin bana yaşattıgı sorunlar için sadece sizlerin yazdıklarınızı okuyarak çok moral ve yardım buldum bunun için çok teşekkür etmek istiyorum. ben evlenmezden önce hiç bi adet düzensizliğim olmamasına ragmen evlendikten sonra hormon degişikliği ve sanırım stresden dolayı ilk 3 4 ay adet düzensizliğim oldu.doktora gittim muane ettikten sonra yumurtalarımın normal bir bayana göre daha çok oldugunu bunların olgunlaşmadıgını ve bunların zamanında catlamadıgını bu yuzden düzensiz adet yaşadıgımı çocugumun bu nedenle biraz gec olabilecegini söyledi. Sanırım polikistik oval miş bu rahatsızlıgımın adı bi ilaç verdi( gebe kalmayı isteyen her bayana 3 ay önce kullanması tavsiye edilen ) 3 ay kullan ve normal yoldan çocuk calışmalarına devam edin eger olmazsa ben istediğim kadar yumurtaları olgunlaştırıcam ve inş. cocugunuz olacak dedi. ben kullamaya başladım ve demir eksikliğim yüzünden tırnaklarım uzamıyodu uzamaya başladı adettim düzenlendi 3 ay düzenliydi. şimdi ise 8 gün gecti büyük umutlarla hastaneye tek başıma gidip kan testi yaptırdım ama gebe değilsin dediler :KK43:((((( kendime çok stres yaptım moralim yerle bir oldu. şimdi çarşamba gününe doktordan randevu aldı eşim inşallah başka bir rahatsızlık oluşmamıştır çok endişeli ve gerginim umarım bir sorun cıkmaz. eşim çocugu çoooookkk istemesine ragmen çok anlayışlı şükürler olsun ve hiç bi erkegin kolay kolay söyleyemeyecegi şeyi söyledi çarşamba günü bende test yaptırım belki bendede bir sorun vardır dedi. carşamba günü inşallah size kötü haberler vermem ........
Eşim test yaptırmak istediğini doktora söylememiş randevu alırken onun içinde ayrı bi bölümden randevu almakda gerekiyor mu ? bide sol kasıgımda 6 7 gündür bi sancı var vücudumda şişkinliğim var acaba ne olabir sizce ?

kızlar bende kullanıyorum şu anda son 2 hap kaldı ama ben hlaa adet olmadım ya hap bitincemi olucam

dün bitti ama hala giden gelen yok bittikten ne zaman sonra oluyordun patlıyacağım yakında davul gibi oldum :KK43:

Merhaba hepimize çok gecmiş olsun ben yeni üye oldum. 26 yaşındayım 9 aylık evliliğim de yaşadıgım kendi sorunlarım ve eşimin bana yaşattıgı sorunlar için sadece sizlerin yazdıklarınızı okuyarak çok moral ve yardım buldum bunun için çok teşekkür etmek istiyorum. ben evlenmezden önce hiç bi adet düzensizliğim olmamasına ragmen evlendikten sonra hormon degişikliği ve sanırım stresden dolayı ilk 3 4 ay adet düzensizliğim oldu.doktora gittim muane ettikten sonra yumurtalarımın normal bir bayana göre daha çok oldugunu bunların olgunlaşmadıgını ve bunların zamanında catlamadıgını bu yuzden düzensiz adet yaşadıgımı çocugumun bu nedenle biraz gec olabilecegini söyledi. Sanırım polikistik oval miş bu rahatsızlıgımın adı bi ilaç verdi( gebe kalmayı isteyen her bayana 3 ay önce kullanması tavsiye edilen ) 3 ay kullan ve normal yoldan çocuk calışmalarına devam edin eger olmazsa ben istediğim kadar yumurtaları olgunlaştırıcam ve inş. cocugunuz olacak dedi. ben kullamaya başladım ve demir eksikliğim yüzünden tırnaklarım uzamıyodu uzamaya başladı adettim düzenlendi 3 ay düzenliydi. şimdi ise 8 gün gecti büyük umutlarla hastaneye tek başıma gidip kan testi yaptırdım ama gebe değilsin dediler :KK43:((((( kendime çok stres yaptım moralim yerle bir oldu. şimdi çarşamba gününe doktordan randevu aldı eşim inşallah başka bir rahatsızlık oluşmamıştır çok endişeli ve gerginim umarım bir sorun cıkmaz. eşim çocugu çoooookkk istemesine ragmen çok anlayışlı şükürler olsun ve hiç bi erkegin kolay kolay söyleyemeyecegi şeyi söyledi çarşamba günü bende test yaptırım belki bendede bir sorun vardır dedi. carşamba günü inşallah size kötü haberler vermem ........
Eşim test yaptırmak istediğini doktora söylememiş randevu alırken onun içinde ayrı bi bölümden randevu almakda gerekiyor mu ? bide sol kasıgımda 6 7 gündür bi sancı var vücudumda şişkinliğim var acaba ne olabir sizce ?

merak etme canım hamile kalırsın bence sizin doktor çok acele ediyor olur bendede pko var ama Allahıma şükürler olsunki çocuğum oldu dunyalar tatlısı bir oğlum var:emir_bebek: sende üzme kendini herşeyin başı moraldir:)))))))))

Kızzlar bendede aynıı dert... en fazla 2 3 ay gecikirdi ama bu kez 4 aydır adet olmuyorum şiştim resmen.. çok gittim doktora.. Hep aynı şey doğum kontrol hapları bıktım valla bukezde gitmedim gitmeyide düşünmüyorum yokmu bitkisel denediğiniz bir ürün çoook stresliyiim:KK30:

bu ilacı hamile olduğunu bilmeden kullanan oldu mu acaba? bilginiz var mı? ben öyle oldum da. doktor verdi muayene de etti. hamilelik yok dedi. ama ilacı kullanmama rağmen adet olmadım. ve sonra hamile olduğumu öğrendim. umarım bir sorun çıkmaz.

Merhaba hanimlar. Adet duzenleyici olarak tarlusal kullandim bu hafta sali sabahi bitti ilacim dun persembe sabahi adet oldum gayet iyiydi ancak su anda cook az adet oluyorum anlayamadim cok skinti yasiyorum boyle olmasi normal mi ilk defa basima geldi. Lutfen yardim edin :KK43:

Ilk defa adetim gecikti ve tarlusal kullandim sali gunu bitti persembe gunu adet oldum bugun 2. Gunum ancak o kadar az oluyorumki bugun sanki son gunum. Bu normal midir ilk defa basimma geliyor. Yasayan varmi acaba lutfen yardim edin cok sknti yasiyorum su anda lutfen bilgisi olan varsa yazar misini?? :KK43:(

X