Saçları hızlı bir şekilde uzatan vitamin maskesi uygulamaya ne dersiniz. 1 ayda 5 cm saç uzatan kür tarifi ile yanlış kesimler sonucu kısalan saçlarınızı kısa süre içinde eski haline getirebilirsiniz.

Saçların sağlıklı uzayabilmesi için vitamin ve protein takviyesi gerekir. Doğal malzemeler ve vitamin desteği ile saçlarınızı kısa zamanda uzatabilirsiniz. İşte kolay ve ekonomik olarak uygulayabileceğiniz saç uzatan kür tarifi burada.

hizli_sac_uzatan_kur_tarifi.jpg

Hızlı Saç Uzatan Kür

1 tane Evigen ampul

1 tane Bemiks ampul

1 tane Bepanthen ampul

1 yumurta sarısı

Yarım su bardağı tatlı badem yağı (Saç uzunluğuna bağlı olarak daha az ya da fazla kullanabilirsiniz)

Hazırlanışı


Tatlı badem yağı ve vitamin ampullerini karıştırın. İçine bir yumurta sarısını ekleyin. (Beyazı kurutucu etki gösterdiğin için kesinlikle eklemeyin) Homojen bir kıvam alana kadar karıştırmaya devam edin.

Saç kök ve uçlarınıza masaj yaparak uygulayın. Saçınızı bone ya da streç film ile sarın. Birkaç dakika saç kurutma makinası ile sıcak ısı verin. Sıcak ısı yağın saça daha fazla işlemesini sağlar.

Saçlarınızda ilk uygulamada 1 saat sonraki uygulamalarda ise en az 2 saat bekletin.

Duşa girdiğinizde su kullanmadan şampuan ile saçınızı köpürtün. Sonrasında istediğiniz şekilde saçınızı yıkayın. Saç kremi uygulayın.

Bu maskeyi haftada bir defa tekrarlayabilirsiniz.

Maskenin içinde bulunan vitamin ve proteinler saçın daha parlak olmasını sağlar. Kırılmaları azaltır ve hızlı uzamasına yardımcı olur.
  • Beğen
Reactions: tirane ve Esrasi