Cilt sorunlarından kısa süre içinde kurtulabilirsiniz. Yağlı ciltlerde görülen yağlanma ve büyük gözenek problemlerine karşı 10 günde cildi sıkılaştıran ve geren yüz maskesini kullanabilirsiniz. Siyah nokta ve sivilcelerin azaltılmasını sağlayan maske tarifi hazırladık.

Yağlı cilde sahip olan kişilerde kırışma sorunu az görülür ancak ciltte sarkma oluşabilir. Büyük gözeneklerde ölü deri ve kir birikmesi sonucu siyah nokta ve sivilceler daha sık görülür. 10 gün boyunca uygulayabileceğiniz papatya maskesi ile cildinizdeki sarkmalardan ve kötü görünen gözeneklerden kurtulabilirsiniz. Pürüzsüz ve gergin bir cilde kavuşabilirsiniz.

10 Günlük Papatya Maskesi

1 bardak su

1 avuç papatya

Hazırlanışı

1 bardak suyu kaynatın ve içine bir avuç papatyayı ekleyin. 5 dakika boyunca ağzı kapalı olarak kaynatmaya devam edin.

Haşlanmış ve lapa kıvamına gelmiş papatyaları cildiniz uygulayın. 5 dakika bekleyin. Cildinizi soğuk su ile yıkayın. Sonrasında buz küpleri kullanabilirsiniz.

Papatya Maskesini Uygularken Dikkat Etmeniz Gerekenler

10 gün boyunca cildinize bu maskeyi uygulamaya devam edin. Akşam saatlerinde uygulamanız daha sağlıklı olacaktır.

10 günlük süre bittikten sonra cildinizdeki gözeneklerin durumuna göre haftada bir ya da iki kez bu maskeyi tekrarlamanız gerekir.

Büyük gözenekler kalıcı bir cilt sorunu olduğu için maskeyi devamlı uygulamanız gerekir. Kullanmayı bıraktığınızda cildiniz eski haline dönebilir.

Çok hassas cilde sahip olan kişiler papatya lapasını kullanmak yerine papatya suyunu pamuk ile cildine uygulayabilir.

Doğal maskelerde önerilen bekleme süresinin dışına çıkmamaya özen gösterin.