Geleneksel yöntemlerinden biri olan kar suyu saçı uzatır mı? Geleneksel saç uzatma yöntemi kar suyu ile bilinmeyen saç uzatma yöntemlerinden birine sahip olabilirsiniz. Kar suyunun saça faydaları nelerdir?

Anneanne Saç Uzatma Yöntemi Kar Suyu


Günümüzde saç uzatabilmek için birçok farklı seçenek bulunuyor. Kullanılan doğal ve hazır maskeler, saf halde satılan vitamin destekleri ile saç bakımı günümüzde kolay ulaşılabilir ürünler ile zahmetsizce yapılabilen bir işlem oluyor.

Peki eskiden kadınların saçlarının uzun ve sağlıklı olmasının nedenlerinden biri olan kar suyunun saçta kullanımını duydunuz mu? Sizin için ilginç ve farklı bir bilgi olabilecek kar suyunun saç bakımında kullanımını araştırdık.

Anneannelerin güzelleşmek için hazırladığı ve binlerce kadın tarafından kabul görmüş olan özel formülleri vardır. Kızlarına ve torunlarına miras bıraktıkları bu yöntemlerden biri de kar suyu ile saç uzatmadır. Peki kar suyu ile saç uzatma mümkün mü?

kar_suyu_sac_uzatma.jpg

Kar Suyu Nasıl Kullanılır?

Kar suyu birçok mineral içerir ve saçın güçlenmesine yardımcı olur. Kar suyu ile saçınızı uzatabilmek için ise temiz bir alandan alınmış taze kar kullanmanız gerekir. Kar yağışının üzerinden birkaç saat geçmeden bir kabın içerisine kar doldurun ve oda sıcaklığında erimesini bekleyin. Bu su ile saçlarınızı düzenli olarak yıkayabilirsiniz. Soğuk olan kar suyunu saçlarınızın durulama suyuna eklediğinizde saçların daha canlı görünmesini sağlayabilir.

Sizde kar suyu ile saç uzatma yöntemini denediyseniz tecrübelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.