Cilt problemlerinde genetik faktörler kadar dışarıdan gelen etkenlerde önemlidir. Uzun zamandır yaşadığınız cilt problemlerinizden zorlanmadan kurtulabilmek için yaşam tarzınızda bazı basit değişiklikler yapabilirsiniz.

Cilt Sorunlarına Neden Olan Etkenler
cilt_hasari_bakimi.jpg


Hidrasyon Eksikliği

Cildinizin kendisini yenileyebilmesi için bol su tüketimine ihtiyacı vardır. Gün içerisinde yeterli su içmediğinizde cilt kurur. Yaşlanma belirtilerini azaltabilmek için bol su tüketin.

Sigara

Cilt çatlakları, ciltte kuruma gibi neden olur. Cilt yüzeyinin kirlenmesine neden oluğu için sivilce ve akne oluşumuna zemin hazırlar. Kanda kirlilik yaratır.

Güneş Hasarı


İleriye yönelik yapabileceğiniz en önemli yatırımlardan biri güneş kremi kullanmaktır. Kırışık oluşumunun en önemli nedenlerinden biri olan zararlı güneş ışınlarından kurtulmak için yüksek korumalı kremleri kullanmalısınız.

Aşırı Makyaj

Makyaj cilt yüzeyinizin kapanmasına neden olur ve gözenekleriniz hava almaz. Hafif ve kaliteli ürünler ile makyaj yapın. Uzun saatler makyajlı kalmayın.

Cilt Temizliği

Cildinizde makyaj olmasa da temizlenmeye ihtiyacı vardır. Sabah ve akşam olmak üzere günde 2 defa yıkayın. Uygun bir nemlendirici kullanın. Ölü derilerden kurtulmak için mutlaka peeling uygulayın.