Çeşitli nedenlerden kaynaklı oluşan kararmalar birçok kişinin canını sıkabilmekte. Özellikle diz ve dirseklerde, koltuk altlarında oluşan kararmalar nedeniyle bunlardan rahatsız olanlar çareyi doğal maskelerde aramakta. Beyazlatıcı maske yapmak isteyenler buraya. Evdeki malzemelerle bu sorundan kurtulmak son derece kolay

yogurt_bal_yulaf_yuz_beyazlatma_maskesi_cilt_beyazlatici_peeling-600x400.jpg


Yoğurtla Gelen Beyazlık
Vücuda her açıdan faydası bulunan besleyici olan yoğurdu sadece yemek dışında cilt bakımında da kullanabilirsiniz. Evde kendinizin yapacağı yoğurtla kararmalardan kurtulmaktasınız. Evde maske nasıl yapılır tüm malzemeleri nasıl bulucam, oranları nasıl olacak diye kafası karışanlar için tarif basit. Sürmek istediğiniz bölgeye yetecek kadar ev yoğurdunu bir kaba koyup karıştın ve sürün. Yoğurt kuruduktan sonra ılık suyla temizleyin ve 1 ay kullanın. Sonuç sizi mutlu edecek.

Yoğurda Bal Ve Yulaf Ekleyin
Sağlıklı beslenme konusunda dikkatli olanların yakından tanıdıkları besinlerdir yoğurt ve yulaf. Aynı şekilde cildi beyazlatan maske tarifinde de kullanmak mümkün. İçine bal koyarak çok kolay ve etkili bir maske elde etmiş olacaksınız.

Cilt_Beyazlatma_cilt_rengi_acma_maskesi_yogurt_limon-600x399.jpg


Limondan Gelen Tazelik:
Cilt beyazlatıcı ve leke giderici maske tarifleri içinde yoğurt ve limon suyundan gelen temizlikte bu sorunlara veda edebilmektesiniz.

  • 2 kaşık ev yoğurdunun içine çeyrek limon suyu sıkıldıktan sonra 1 yemek kaşığı yulaf eklenir.
  • Ballı limonlu maske içinde yer alan yoğurt ve yulaf ciltteki lekelerin yok olmasına aynı zamanda cildin beslenmesine ve nemlenmesine etki etmektedir.
  • Düzenli olarak haftada 2 defa yapılması halinde 1 ay içinde etksini gösterir.

Suna Dumankaya’nın Porselen gibi bir cilt için verdiği tarif Tıklayın !

İbrahim Saraçoğlu’ndan Cilt Lekeleri İçin Uygun Tarif Tıklayın !

Pirinç Suyu ve Pirinç Maskeleriyle Daha Aydınlık ve Lekesiz Bir Cilt Tıklayın !

Vajina Kararması Nasıl Geçer? Tıklayın !

Evde Koltuk Altı Beyazlatma Maskesi Tıklayın !

Vajina Kararmasına Bitkisel Çözümler Tıklayın !