Kuru ciltler için yumuşak ve pürüzsüz bir tene sahip olmak son derece önemlidir. Yaşlanma belirtilerinin ortaya çıkmaması adına sürekli nemlendirmekte fayda vardır. Özellikle göz, dudak ve yanak kenarlarında oluşan çizgilerden kurtulabilmek adına nemlendirici bakıma özen göstermekte fayda vardır. Yumuşak bir cilt için öncelikle temizliğe ve arındırılmasına dikkat edilmelidir. Gün içerisinde çevresel faktörler nedeniyle kirlenen cildin temizlenmesi, nemlendirici ürünlerin daha kolay emilmesine katkı sağlar. Cildin yumuşaması için düzenli bir şekilde bakım yapmakta, temel unsurlar arasındadır.

Hindistan Cevizi Yağı Hem Doğal Hem De Son Derece Etkili

Hem ciltlerini yumuşatmak hem de doğal ürünlerden yardım almak isteyenler adına Hindistan cevizi son derece avantajlıdır. İçeriğinde bulunan özler sayesinde cildin kısa sürede yumuşamasına ve parlak bir görünüm kazanmasına katkı sağlar.

  • Cildin yazın bakımı dışında kış aylarında da korunması için Hindistan cevizi yağı oldukça faydalıdır.
  • Aynı zamanda kuru ciltler için zeytinyağı da doğal besleyici kaynaklardan bir tanesidir.
  • Bebekler gibi yumuşak bir cilt için bu tür doğal ürünlerden yararlanmaya özen göstermek gerekir.
  • İçerisinde herhangi bir kimyasal madde olmadığından dolayı cilt sağlığını bozmaz.
cilt_ferahlatma_bakim_maskeleri.jpg


Yaşlanma belirtilerini azaltır: Kuru cilde sahip olanların düzenli bir şekilde nemlendirici kullanmaları, yaşlanma belirtilerinin ortadan kaldırılması açısından avantajlıdır. Cildin ferahlaması için nemlendirici ve maskeler kurtarıcı ürünler arasındadır. Bakımlarına dikkat eden kadınlar ve erkekler, bu sayede yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırarak kendilerini daha genç hissedebilirler. Özellikle kuru ciltler için nemlendiriciler dışında vücut sağları da son derece avantajlıdır.

Sağlıksız bir cilde bakım önerileri Tıklayın !

Etkili siyah nokta maskesi zeytinyağı ve kahve Tıklayın !

Bebek gibi bir yüz için doğal maske tarifleri Tıklayın !

Uyumadan önce cilt bakımı için Tıklayın !