Harika bir cilt ve güzel saçlar her kadının hayalidir. Dünyada yapılan güzellik yarışmalarında en güzel hallerini ortaya seren dünya kadınlarının güzellik ve bakım sırlarını araştırdık.

Dünya kadınlarının güzellik sırları

avusturalya.jpg

Avustralya

Kepekli ve kurumuş bir saç derisinden kurtulmak için Avustralyalı kadınlar şampuanlarına birkaç damla çay ağacı yağı ekliyor.

brazilya.jpg


Brezilya

Brezilyalı kadınlar selülit probleminden kurtulmak için ciltlerine ıslak kum ile masaj yapıyor.

misir.jpg


Mısır

Kleopatra'nın süt banyolarının büyülü etkilerini keşfeden ilk kadın olduğu söyleniyor. Her zamanki banyonuza 1-2 litre sıcak bütün süt ve 100 gram bal ekleyin. 15-20 dakika sonra cildiniz daha yumuşak ve esnek hale gelecektir.

kolombiya.jpg


Kolombiya

Avokado, Latin Amerika ülkelerinde güzellik tariflerinde en popüler aktif bileşenlerden biridir. Yüz, saç ve vücut maskelerinde kullanılır. Saçınızı parlak ve yumuşak yapmak için, avokado ve muzu ezin, 1 çorba kaşığı zeytinyağı ekleyin, saçınıza uygulayın ve 30 dakika bekleyin. Şampuanla iyice yıkayın.

cin.jpg


Çin

Yaşlanmamanın doğal iksiri ise Çinli kadınlar tarafından keşfedilmiş. Pirinç suyu ile düzenli olarak cildinizi yıkadığınızda kırışıklıkların önüne geçebilirsiniz.

japonya.jpg


Japonya

Beyaz bir teni güzellik olarak gören Japon kadınları kendilerini sürekli olarak güneşten koruyor. Güneş kremi ve şemsiye kullanıyor.

hindistan.jpg


Hindistan

Hint kültüründe yer alan meditasyon ve esneme hareketlerinden faydalanan Hintli kadınlar güzelliklerini bu yöntemlere borçlu oluyor.

kosta_rika.jpg


Kosta Rika

Gözenekleri sıkılaştırmak ve cilt rengini yenilemek için düzenli olarak portakal suyu ile maske yapıyorlar.

bulgaristan.jpg


Bulgaristan

Düzenli olarak gül yağı ve gül suyu kullanıyorlar. Gül cildin yaşlanmasını engelliyor ve doğal bir ışıltı kazandırıyor.

fiji.jpg


Fiji

Cilt renklerini beyazlatmak için portakal suyu ve şeker ile bir karışım hazırlayıp düzenli olarak ciltlerine peeling uyguluyorlar.

yunanistan.jpg


Yunanistan


Ege kültüründen yer alan zeytinyağını kullanıyorlar. Cilt ve saç bakımlarında saf zeytin yağı ile düzenli bakımlar uyguluyorlar.

iskandinav_ulkeleri.jpg


İskandinav Ülkeleri

İskandinav kadınları için en önemli konu soğuk havada ciltlerinin kurumasını engellemektir. Düzenli olarak maden suyu maskesi uyguluyorlar.

meksika.jpg


Meksika

Meksikalı kadınlarda güzelliklerini koruyabilmek için doğal bakım yağlarından ve danstan yardım alıyor.