Yaşlanmanın ilk belirtileri el ve göz çevresi derisinde gelişir. Eldeki kırışıklar için doğal maske tarifi ve öneriler ile pürüzsüz ve yumuşak ellere sahip olabilirsiniz.

El derisinin erken yaşlanma nedeni gün içinde darbelere, soğuk ya da sıcak gibi etkenlere maruz kalmasıdır. İnce yapılı olan el derisini yıpratan önemli etkenlerden biri de kimyasal içerikli temizleme ürünlerinin yoğun olarak kullanılmasıdır. Peki ellerin erken yaşlanmaması için neler yapılmalıdır?

Elde Kırışıklık Oluşmasını Engellemek İçin

Haftada en az bir defa el peelingi yapabilirsiniz. https://www.kadinlarkulubu.com/forum/makaleler/sadece-3-dakikada-yumusacik-eller.625/ Bu peeling ellerinizdeki ölü derileri uzaklaştırır ve yumuşak olmasını sağlar.

Her gün bir ya da iki kez ellerinizi nemlendirin.

Ellerinizde dönemsel olarak aşırı kuruma varsa su tüketimini arttırın.

Doğal yağlar ile el maskesi hazırlayın. Akşam hazırladığınız karışımı ellerinize sürün ve eldiven giyin. Sabaha kadar bekleyin.

Soğuk kış günlerinde mutlaka eldiven kullanın. Yoğun yapılı nemlendiricileri tercih edin.

Temizlik yaparken ellerinizi doğrudan kimyasal temizleyici içeren malzemeler ile temas ettirmeyin. Kalın plastik eldivenleri tercih edin.

el_kirisiklik_bakimi_dogal_maske.jpg

Eldeki Kırışıklar İçin Doğal Maske Tarifi

1 tatlı kaşığı badem yağı

1 tatlı kaşığı jojoba yağı

1 tatlı kaşığı vazelin krem

Hazırlanışı

Vazelin kremi benmari usulü eritin. Badem yağı ve jojoba yağını ekleyin ve karıştırın. Hazırladığınız karışımı haftada 3 kez ellerinize sürün ve en az 3 saat bekletin. Akşam yatmadan önce kullanmak daha etkili olacaktır.

Bu maskeden önce peeling uygulamak maskenin daha derine etki etmesini sağlayacaktır.