Doğal yöntemlerle vajina beyazlatma, kadınların farklı nedenlerden dolayı yaşadığı ve şikayetçi olduğu bir duruma etkili çözümler sunmaktadır. Vajinada görülebilen kararma durumu genellikle bikini bölgesinde ve koltukaltı bölgesinde görülebilmektedir.

Vajinada Meydana Gelen Kararmanın Sebepleri Nelerdir?
Vajinada meydana gelen kararmalar farkı sebeplerden dolayı oluşabilmektedir. Vajinada meydana gelen kararmalar için belli başlı sebepler ise şu şekilde sıralanabilmektedir;

  • Yanlış ya da kalitesiz ağda kullanımı
  • Epilasyon aletlerinin yanlış kullanılması
  • Aşırı terleme
  • Sürekli jilet kullanılması
  • Polyester iç çamaşırı kullanılması
Yukarıdaki sebepler haricinde vajinadaki kararma doğuştan meydana geliyor da olabilmektedir. Beyaz tenli insanlara nazaran esmer tenli insanlarda vajina bölgesi daha koyu renkli olabilmektedir.

en_iyi_vajina_beyazlatma_yontemleri-600x338.jpg


Vajina Beyazlatma İçin Evde Uygulanabilecek Doğal Yöntemler
Vajina kararmaları nasıl giderilir merak ediyorsanız, evinizde kolayca uygulayabileceğiniz yöntemlerle etkili sonuçlar almanı mümkündür. İşte evde deneyebileceğiniz doğal yöntemlerden bazıları;

  • Limon Suyu: Limon suyu vajina kararmalarında etkili sonuçlar gösterebilmektedir. Limon suyu ile bir miktar lor peynirini karıştırmanız sonucu doğal kürünüzü elde edebilirsiniz. Hazırladığınız karışımı bikini bölgenize sürerek 10-15 dakika beklemeniz yeterlidir. Bu uygulamayı hafta bir ya da iki kez yaparak vajina bölgenizi beyazlatabilirsiniz.
  • Portakal: Portakal kabuklarını kullanarak vajina beyazlatmayı doğal bir şekilde yapabilirsiniz. Bunun için portakal kabuklarını ezerek bir miktar yoğurtla karıştırmanız yeterlidir. Belirli aralıkla uyguladığınızda etkili sonuçlar alabilirsiniz.
  • Aloe Vera: Vajina kararması için krem ya da jel olarak kullanacağınız aloe vera oldukça etkili bir doğal yöntem olacaktır.
  • Bal: Hazırlayacağınız karışıma bir miktar bal, bir miktar süt tozu ve bir miktar badem yağı karıştırarak bikini bölgesine uygulayabilirsiniz. 15 dakika bekledikten sonra durulayarak bikini bölgenizde kararmalardan kurtulabilirsiniz. Bu kürü belirli aralıklarla uygulamanız güzel sonuçlar verecektir.
Genital Bölge Beyazlatma Doğal Yöntemleri Tıklayın !

Bikini Bölgesi Vajina Beyazlatma Yöntemleri Tıklayın !

Vajina Kararmasına Bitkisel Çözümler Tıklayın !

Koltuk Altı Kararmasından Kurtulma Yolları Tıklayın !


Dirsek Kararmasına Doğal Çözüm Yolları Tıklayın !