Cilt beyazlatmak, genelde hormon değişimleri, güneşin sebep olduğu cilt lekeler, cildin soyulması ya da pullanması gibi pek çok cilt probleminin oluşturduğu hem estetik görünüm hem de cilt sağlığı problemini ortadan kaldırmak için kullanılmaktadır. Cilt beyazlatmak için doğal maskeler ve evde uygulanabilecek kolay doğal kürler oldukça etkili sonuçlar vermektedir. Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu doğal tedaviler konusunda en doğru kaynaklardan biri olarak kabul edilen teknik ve önerileriyle cilt beyazlatma konusunda da etkili çözümler sunmuştur.

lavanta_kuru_cilt_beyazlatma_ibrahim_saracoglu-600x338.jpg


İbrahim Saraçoğlu Cilt Beyazlatma İçin Lavanta Kürü
İbrahim Saraçoğlu cilt güzelliği önerileriyle birçok kadına yardımcı olmuştur. Cilt beyazlatma için önerdiği lavanta kürü ile etkili sonuçlar almak mümkün olacaktır. Cilt beyazlatma konusunda hem hızlı hem de çok yönlü şekilde fayda sağlayan lavanta kürü için ihtiyacınız olan malzemeler şu şekilde sıralanabilmektedir;

  • 5 gram lavanta
  • İki su bardağı kadar su
İki su bardağı kaynatıldıktan sonra 5 gram lavanta içine atılarak demlenmeye bırakılmalıdır. Lavanta kürünün püf noktası, lavantanın demlenme süresinin 15 dakikayı aşmamasıdır. 15 dakika sonra su süzüldükten sonra soğumaya bırakılmalıdır. Akşam yemeklerin 2 saat sonra bir çay bardağı kadar tüketilmelidir. Lavanta cilt beyazlatma kürü 15 gün boyunca düzenli şekilde uygulanmalıdır. Etkili sonuçlar alınabilmesi için 15 gün boyunca düzenli şekilde kullanılması gerekmektedir.

cilt_beyazlatma_bal_maskesi_tarifi-600x338.jpg


İbrahim Saraçoğlu Cilt Beyazlatma İçin Bal Maskesi
Bal maskesi için ihtiyacınız olan malzemeler;

  • Bir çay kaşığı bal
  • Bir çay kaşığı badem
  • Bir çay kaşığı süt tozudur.
Bu malzemeler karıştırıldıktan sonra cilde uygulanmalıdır. Sürüldükten sonra 15 dakika boyunca beklenmelidir. 15 dakika sonunda maske önce ılık su ile ardından soğuk su ile durulanmalıdır. Haftada 4 ila 5 kez uygulanması tavsiye edilmektedir.

Japonların Cilt Beyazlatma Yöntemleri Tofu Maskesi Tıklayın !

Cilt Beyazlatmak İçin Kolay Yöntemler Tıklayın !

Aloe Vera Cilt Lekelerine İyi Gelir Mi? Tıklayın !

En İyi Vajina Beyazlatma Doğal Yöntemleri Tıklayın !


Suna Dumankaya En Popüler Cilt Maskeleri Tarifleri Tıklayın !