Yaş ilerledikçe kirpiklerimizde kısalır ve incelir. Kirpiklerinizi uzatmak istiyorsanız daha gür ve uzun olması için evde doğal kirpik uzatma çözümlerimize göz atın.

Eğer uzun ve gür kirpiklere sahip olmak istiyorsanız her gün bakım yapmalısınız. Rimelden ve kirpik kıvırıcı maşalardan uzak durmalısınız. Kirpikler hassastır makyajınızı temizlerken dikkat etmelisiniz.

Evde Doğal Kirpik Uzatma Tarifleri

Papatya Çayı

Günlük olarak tekrarlayacağınız bir diğer doğal kirpik uzatma tarifimiz ise papatya çayı. Bir tencerede papatyayı kaynatın. Soğumasını bekleyin ardından pamuk yardımı ile kirpiklerinize sürün bu yöntem 1 ayda güzel sonuç verir.

Zeytinyağı
Kirpiklerinizi temizlemek ve kirpiklerinizin uzaması için harika bir doğal yağdır. Yatmadan önce hakiki zeytinyağı ile her gece pamuk yardımı ile uygulayabilirsiniz. Sabah uyanınca temizleyin kolay ve basit yöntemdir.

hint_yagi_kirpik_uzatma_gurlestirme.jpg


Hint Yağı Kirpiklere Nasıl Uygulanır?
Bir diğer kolay yöntemimiz ise hint yağı ile kirpik uzatma. Kulak temizleme pamuğuna 1 2 damla hint yağı damlatın ve uyumadan önce kirpik diplerine ve üstüne sürün. Sabah kalktığınızda temizleyebilirsiniz. Hint yağınız yok ise badem yağı da deneyebilirsiniz aynı şekilde

Sizlerinde kirpik uzatma yöntemleriniz var ise yorum olarak yazarsanız seviniriz. İyi kirpik uzatmalar :)

Kirpik Uzatma Yöntemleri için Tıklayın !
Kirpikleri Daha Hacimli Gösterme Yöntemleri için Tıklayın !
Yeşil Çayla Kirpik Uzatma Yöntemi için Tıklayın !

Petrol jölesi ile kirpik uzatma yöntemi için Tıklayın !
  • Beğen
Reactions: dilarabalci