Doğal krem tarifiyle yüz temizlemek, evde hazırlanabilen ve basit tariflerle mümkün olmaktadır. Cildinizin temiz, sağlıklı ve parlak görünmesini istiyorsanız krem kullanmanız gerekmektedir. Her daim kozmetik ürünler satın almak mümkün olamamaktadır. Kimi zaman maddi olarak çok pahalı olurken kimi zaman her ürün cildinize uygun olmamaktadır. Evde kendi imkanlarınızla hazırlayabileceğiniz, doğal yüz temizleme ürünleri ile cildinizi hem temizleyebilir hem de güzelleştirebilirsiniz.

Evde Doğal Krem Yapımında Dikkat Edilmesi Gerekenler
Kreminizi ister kendiniz yapın ister hazır olarak alın dikkat etmeniz gereken en önemli nokta cilt tipinizdir. Cilt tipinize uygun olarak kullandığınız kremler doğru şekilde kullanılmış olacak ve etkili sonuçlar gösterecektir. Evde hazırlayacağınız krem için cildinize göre dikkat etmeniz gerekenler şu şekildedir;

  • Kuru cilt tipleri için; evde yapacağınız kreme kakao yağı ekleyebilirsiniz. Kreminize ekleyeceğiniz yarım kaşık kakao yağı, cildinizi nemlendirecektir.
  • Yağlı cilt tipleri için; evde yapacağınız kreme aloe vera jeli ekleyebilirsiniz. Aloe vera jeli cildinizin yağlanmadan nemlenmesine yardımcı olacaktır.
  • Normal cilt tipleri için; evde yapacağınız kreme ekstradan 2 yemek kaşığı gül suyu ekleyebilirsiniz. Böylece cildinize herhangi bir zarar vermemiş olursunuz. Gül suyunun içerisinde bulunan vitaminler cildinize tüm zararlı etkenlerden koruyacaktır.
yuz_temizleme_krem_tarifi-600x338.jpg


Evde Doğal Krem Hazırlığı Nasıl Yapılır?
Doğal yüz temizleme yöntemleri için evde hazırlayacağınız doğal krem tarifini kullanabilirsiniz. İhtiyacınız olan malzemeler;

  • Çeyrek fincan Hindistan cevizi yağı
  • Çeyrek fincan kakao yağı
  • Çeyrek fincan shea yağı
  • 1 çay kaşığı kadar tatlı badem yağı
  • 1 yemek kaşığı aloe vera jeli
  • 5 ila 10 damla kadar jojoba yağı
Kakao shea ve Hindistan cevizi yağını ısıttığınız bir kabın içerisinde iyice karıştırın. Eridikten sonra içerisinde aloe vera jelini, jojoba ve tatlı badem yağını ekleyin. İyice karıştırdıktan sonra istediğiniz bir kaba yerleştirin. Dilediğiniz zaman kullanıma hazır hale gelmiş olacaktır.

Cilt Bakımı Ürün Tavsiyeleri için Tıklayın !

Aloe Vera Cilt Bakımı Nasıl Yapılır? Tıklayın !

En Doğal Peeling Yöntemleri Tıklayın !

Gözenek Sıkılaştırıcı Doğal Maske Tarifleri Tıklayın !

Karbonatla Cilt Bakımı Nasıl Yapılır? Tıklayın !