Kadınları her dam bakımlı olmak konusunda birbirinden farkı yöntemleri kullanılırlar. Bunların içinde en ekonomik ve en çözümcül olanı ise evde yapılan maskelerdir. Avokado maske sayesinde ciltteki kırışıklıklara veda etmek mümkün olurken detox maske sayesinde de daha genç ve daha sağlıklı bir görüntüye kavuşmaktalar.

Evde Maske Yapım Sırları
Evde maske nasıl yapılır sorusu hanımları sıklıkla araştırdıkları bir konudur. Bu konu üzerine birbirinden farklı uzmanların farklı tariflerini bulmak mümkün.

Maske uygulamalarında dikkat edilmesi gereken:

  • cilt tipine uygun olan tarifleri yapmaktır.
  • Kullanılacak malzemelerin doğru şekilde karıştırılması
  • doğru uygulanmasının yanı sıra önerilen dozlarda yapılması da etkili sonuçlar için uyulması gereken konulardır.
  • Nemlendirici Avokado Yüz Maskesi için Tıklayın !
Hangi Malzemelerle Hangi Maskeler Yapılır?
Evde siyah maske yapımı için kullanılması gereken malzemeler uygulanacak maskeye göre değişse de en kolay ve etkili olan karbonat ve sudur. Macun kıvamına gelene kadar bu iki malzeme karıştırarak yüz uygulanmalıdır.

ev_yapimi_yuz_maskeleri-600x308.jpg


Siyah Maske Tarifi:
Siyah maske nasıl yapılır diye merak edenler için bir diğer öneri de yoğurt ve limon suyundan gelmekte. Belli miktarda yoğurt içine limon suyu eklenerek siyah noktalardan kurtulmak mümkün olmakta.

Saç İçin Maske Önerileri
Kadınların bir diğer önem verdiği konu da saçlarıdır. Her daim bakımlı gözükmenin en önemli unsurlarından biri olan saçlar için de evde yapılacak maskelerle bakım söz konusu olabilmekte. Kuru saçlar için maske sıklıkla kış aylarında uygulanan bir maske olup Hindistan cevizi bu sorunun ana çözüm noktasıdır. Parlak saçlar için maske yapımında vazgeçilmez ise yumurtadır. Yumurta bal ve zeytin yapından gelen bakımla saçlar her diam daha canlı ve parlak görünmekte.

Evde Kömür Maskesi Nasıl Yapılır? Siyah Nokta ve Kırışıklık Maskesi Tıklayın !

Evde Yapılabilen Doğal Cilt Bakımları Tıklayın !

Kuru Ciltler İçin Bakım Yöntemleri Tıklayın !