Yeni evlenecek olanların aklında hep aynı soru işareti var evlilik aşkı öldürür mü? Bu kişiden kişiye değişebilecek bir olgu. Aşkın ömrü olduğu bir gerçek. Ancak bu sürecin evlilikten önce bitmesi de muhtemeldir. Yani tam olarak evlilik aşkı öldürüyor denemez. Fakat aşkın evrim geçirmesi olarak nitelendirilebilir.

Özellikle uzun süren ilişkilerde aşk, sevgi ve bağlılığa dönüşür. Bu süreç sonunda evliliğe karar verenler zaten aşık oldukları değil sevdikleri ve bağlı oldukları kişi ile bir evlilik sürecine girer. Evlilikte aşk mı mantık mı önemli kişilerin kafasında oluşan diğer bir soru işaretidir. Kesin olan tek bir şey var; sevgi. Sevmediği ya da aşık olmadığı kişi ile evlenenlerin çoğu mutsuz bir sürece girer. Evlilik önemli bir dönüm noktasıdır. Oldukça da sancılı bir süreçtir. Bu süreci mantığınızın seçtiği ama sevmediğiniz biri ile atlatmanız daha zor olacaktır. Mantığı da devreden çıkarmadan aşık olduğunuz ya da sevdiğiniz kişi ile uzun sürecek bir yola girmeniz daha iyi olacak.

evlilik_aski_oldurur_mu_ask_neden_olur-600x338.jpg


Asıl süreç ise evlendikten sonra başlar. Kimse kendini flört dönemindeki gibi saklayamaz. Gerçek kişilikler kendini gösterir. Eşim beni herkesten kıskanıyor diye yakınanlar hayat arkadaşını tanımadan bir sürece girenlerdir. Zaten karşınızdaki kişi size bu kıskançlığı ufak ufak hissettirmiştir.

En iyisi mantıklı bir şekilde yüz yüze konuşarak bu sorunu çözüme ulaştırmak. Karşısındaki kişinin sevgisinden emin olmayan kişiler daha kıskanç davranabilir. Peki birinin seni sevdiğini nasıl anlarsın; çoğu insan sevgisini dile getirmez ancak bunu hareketleri ile belli eder. Sahiplenir, seni düşünür,iyi ya da kötü gününde her zaman yanında olur. Mutlu bir evlilik sevgi ile pekişir.

Görücü Usulü Evlilik Doğru Mu? Tıklayın !

İdeal evlilik yaşı kaç?

Sağlıklı bir evlilik nasıl olmalıdır? Tıklayın !

Cinsellik yaşanmayan evlilikler Tıklayın !

Evlenilmeyecek Erkekleri Ortaya Çıkaran 5 Davranış Tıklayın !