Hamilelikte sivilce gebelik dönemi boyunca sırtta ve vücutta sivilcelenme görülebilir. Gebelikte sivilce sorunu yaşayanlar genellikle bu durumda sivilce kremleri veya ilaçları kullanamayacakları için endişeye kapılabilir. Özellikle kadınların gebelikte sırtta sivilce meydana gelmesi normal bir durumdur.

Hamilelikte meydana gelen sivilceler hormonel değişmeler sonucu vücutta ve ciltte meydana gelen aşırı yağlanma sonucu olurlar. Cildin aşırı yağlanması ve bunun ciltte biriken kir ve ölü deri ile birleşmesi sonucu cilt sivilceler ile bu duruma reaksiyon gösterir. Özellikle hamilelik dışında da cildi sivilceye yatkın olan kadınlar hamilelik döneminde daha fazla oranda sivilceden mustarip olabilirler.

hamilelikte_vucutta_sivilce_cikmasi-600x448.jpg


Hamlelikte Sivilce İçin Maske Tarifi
Hamilelikte sivilce nasıl geçer diye sorulacak olunursa bunun cevabı yine doğal bazı temizlik ürünlerinde saklıdır. Öncelikle hamile olanların içeriden kendilerine iyi bakması, beslenmelerine dikkat etmesi, bol sebze, meyve ve özellikle yeşillik tüketmesi önemlidir. Aşırı yağlı yiyeceklerden ve işlenmiş gıdalardan kaçınmak gerekir. Hamile olup sivilceden şikayet edenler için şu maskeler çözüm olabilir:

Limon Maskesi
Limon kabuklarını ezip püre haline getirdikten sonra zeytin yağı ile karıştırıp yüzünüze uygulayın. Yarım saat bekledikten sonra yıkayın.

Yumurta Maskesi
Yumurtanın akını çırpıp yüze maske olarak uygulayın ve yarım saat bekleyip yıkayın.

hamilelikte_sirtta_cikan_sivilceler_icin_maske_tarifi-600x400.jpg


Karbonat Sirke Maskesi
Bir su bardağı suya yarım çay kaşığı karbonat ve 2 tatlı kaşığı sirke koyup bu suyla yüzünüzü ıslatın. Yarım saat sonra yıkayın. Bu maske hem sivilceleri kurutur hem de cildin PH oranını dengeler.

Aloe Vera Maskesi
Şayet bulabilirseniz aloe vera bitkisinin yapraklarının içinde bulunan jelimsi sıvıyı çıkarıp yüzünüze krem gibi sürebilirsiniz. Bunu yıkamanıza gerek yoktur. Aloe verahem cilt hasarlarının giderilmesine hem de sivilcelerin azalmasına yardımcı olacaktır.

Gebelikte Sivilceler Nasıl Geçer? Bitkisel Çözümler.. Tıklayın !

Hamilelikte Sivilce Nasıl Geçer? Gebelik Sivilceleri Tıklayın !

Göğüs ve Omuzlardaki Sivilcelerden Kurtulmak İçin Tıklayın !


Basit Doğal Sivilce Maskeleri Tıklayın !
  • hamilelikte_sivilce_nasil_gecer_maske_tarifleri.jpg
    hamilelikte_sivilce_nasil_gecer_maske_tarifleri.jpg
    75,8 KB · Görüntüleme: 726