Saçlarınız istediğiniz gibi görünmediğinde hızlı bir şekilde hazırlanmak hayal olabilir. Günlük kurtarıcı saç hileleri ile yağlı, kabarık ya da sönük görünen saçlarınızı istediğiniz hale getirebilirsiniz.

Sabah uyandığınızda ya da evden hızlı bir şekilde çıkmanız gerektiğinde saçlarınız ile ilgilenmek için zamanınız olmayabilir. Bunun için günü kurtarmanızı sağlayacak ve saçlarınıza şık bir görünüm verebilecek öneriler hazırladık.

sac_hileleri.jpg

Yağlı Saçlar İçin

Saç dibine biraz bebek pudrası kullandığınızda yağlı görünümü engelleyebilirsiniz.

Yağlanan saçları öne alarak birkaç defa tarayın. Kabaran saçlarınıza kalın bir örgü yapın.

Saçın yağlı dip kısmını kapatmak için koyu renkli bir bandana kullanabilirsiniz.

Kabaran Saçlar İçin

Uyandığınızda kabarmış olan saçlarınızı düzeltmek için gazete kağıdı kullanabilirsiniz. Elektriklenmeyi azaltmak için gazete kağıdını saçlarınızın üzerinde gezdirin.

Kullanmadığınız maskaranızın uç kısmına saç spreyi sıkın. Saçınızın kabaran alanlarını maskara fırçası ile tarayın.

Saçınızın daha kolay şekil alabilmesi için sprey şişenin içine biraz saç kremi ve su ekleyin. Karıştırdıktan sonra saçlarınıza sıkın.

Şekil Almayan Saçlar İçin


Saçlarınız istediğiniz şekle girmiyorsa ve uzun bir maşa için zamanınız yoksa saçınızı örün. Örgülerin üzerinden düzleştirici ile geçin. Birkaç dakika sonra saçlarınızı açın. Hızlı bir şekilde su dalgası elde edebilirsiniz.

Saçlarınızı toplamak istediğinizde basit bir topuz yapın. Düzgün olan topuzun kenarlarından saçları eliniz ile çıkarın ve doğal bir görünüm oluşturun. Saç spreyi ile sabitleyin.

Kuru Saç Uçları İçin

Saç uçlarındaki kuruluk kötü bir görüntüye ve çabuk kırılmalara neden olabilir. Bunu engellemek için parmak ucu kadar el kremini saç uçlarınızı nemlendirmek için kullanabilirsiniz. Kuru saç uçları maskesi için tıklayın!