Evde birkaç malzeme ile ipek gibi yumuşak bir cilde sahip olabilirsiniz. İpeksi cilt için vücut scrubu nasıl yapılır? Ev yapımı bu tarif ile cildiniz için harika bir maske elde edebilirsiniz.

Cilt bakımlarında genellikle yüze ve el bölgesine ağırlık verilir. Oysaki tüm cildinizin ölü derilerden arındırılmaya ve nemlendirilmeye ihtiyacı vardır. Evde basit bir şekilde hazırlayabileceğiniz bu maske ile vücudunuzdaki tüm ölü derilerden kurtulabilir ve parlak bir cilde sahip olabilirsiniz. Kırışıklık ve çatlak oluşumunu engellemek için uygulayabileceğiniz maskelerinin yanında günlük su tüketimine de özen göstermeniz gerektiğini unutmayın.

cilt_vucut_scrubu.jpg


Cilt Scrubu Nasıl Yapılır?


2 çorba kaşığı toz şeker

1 çorba kaşığı karbonat

2 çorba kaşığı badem yağı

1 çorba kaşığı bebek yağı

Hazırlanışı

Toz şeker ve karbonatı karıştırın. Badem yağı ve bebek yağı ile homojen bir kıvama gelene kadar tekrar karıştırmaya devam edin.

Banyo öncesi cildinize bu karışım ile masaj yapın. Cildiniz hafif bir şekilde ıslak olduğunda teninizin çizilmesini engelleyebilirsiniz.

5 dakika boyunca masaja devam edin ve normal bir şekilde duşunuzu alın.

Banyodan sonra iyice kurulanın ve nemlendirici ya da bebek yağı ile cildinizi nemlendirin.

Bu scrub tarifini haftada bir defa tekrarlayabilirsiniz. Hassas ve çok kuru bir cilde sahipseniz tarife karbonat eklemeden yapın. 2 haftada bir tekrarlamanız yeterli olacaktır.
  • Beğen
Reactions: arzu_crk