Burnunuzun büyük olduğunun farkındasınız ve daha küçük görünmesini mi istiyorsunuz? Size yardımcı olabilecek gözlük tasarımı hakkında bilgi edinmek için okumaya devam edin!

Burnunuz sizi halihazırda olduğundan daha az güvende hissettiriyorsa, kendinize olan güveninizi artırmak için kullanabileceğiniz birkaç yol vardır. Bunların arasında en kolayı, burnunuzu daha küçük gösterebilecek belirli gözlükler takmaktır. İşte şık, modaya uygun ve tamamen daha küçük bir burun illüzyonu verebilecek birkaç seçenek.

Daha Büyük Çerçeve​


burun_kuculten_hileler.jpg

Büyük çerçeveli gözlükler zarif bir şekilde tasarlandığında sevimli ve çok şık görünüyor. İster küçük ister büyük bir yüzünüz olsun, büyük bir çerçeve herkes için harika görünür. Bu çerçevenin boyutu nedeniyle izleyiciler önce gözlerinizi görecek, bu da burnunuzun çok büyük görünmesine neden olmayacaktır.

Kare veya Dikdörtgen Çerçeve​


gozlukle_burun_kucultme.jpg

Eski zamanların aksine, günümüzde çeşitli boyut ve şekillerde gözlükler bulacaksınız. Koleksiyonunuzda burnunuzun görünümünü küçültmek için kare veya dikdörtgen bir çerçeveye sahip olmalısınız. Daha iyi bir görünüm için tekdüze siyah ve gri çerçeveler yerine renkli çerçeveler tercih edebilirsiniz.

Çerçevenin Tonları​

burun_kucuk_gosteren_gozlukler.jpg

Yüzünüzdeki kalın çerçevelerden rahatsızsanız, çerçevelerin renkleri ile oynayarak burnunuzun daha küçük görünmesini sağlayabilirsiniz.

Burun Köprüsü Olan Gözlükler​


burun_ufak_gosteren_gozluk_tasarimlari.jpg
Çerçeve üzerinde belirgin bir burun köprüsü ile tasarlanmış çerçeveler bulunmaktadır. Bunlar yüksek veya düşük olabilir. Gözlük takarak burnunuzu daha küçük göstermek istiyorsanız, yüksek köprülü çerçeveler kullanmayın. Bunun yerine, çerçeve üzerinde alçak bir köprüsü olan gözlükleri seçin.