Kağıt maske hayatımıza gireli çok kısa bir süre olmasına rağmen oldukça beğenilen ve kullanım alanları günden güne artan maskeler olarak göze çarpmaktadır. Güzellik konusunda kesinlikle son dönemin trendi olarak nitelendirilebilecek bu maskeler yüz bakımının kolaylaşması bakımından kullanıcılara önemli kazanımlar sağlarken güzellik ve bakım ürünler satan noktalarda da kolaylıkla bulunabildikleri görülmektedir.

Kağıt Maske Kullanım Amaçları
Kağıt maskeler kullanım amaçlarına bakılacak olursa, cildin ihtiyacı olan nemi tek seferde verebilme amacı taşıyan bu kağıt maskeler yüz temizleyici maske yapımı için de oldukça fazla tercih edilmektedir. Gün aşırı kullanılması tavsiye edilen diğer yüz maskelerinin aksine iki haftada bir kullanılması tavsiye edilen bu maskelerin yüze sağladıkları etkilerin birbirinden farklı oldukları da söylenebilir. Ancak kesin olan bir şey var ki kağıt maskeler yüze canlılık getirme hususunda çok önemli etkiler sağlayabiliyor.

kagit_maskeler_ne_ise_yarar-600x337.jpg

Kağıt Maske
Kağıt Maske Nasıl Uygulanır?
Kağıt maskelerin kullanım aşamalarında uzmanlar tarafından üzerinde en çok durulan husus maskenin 15 dakika süreyle yüze uygulandıktan sonra yüzün yıkanmaması gerektiği olarak ifade ediliyor. Bu noktada kağıt maske uygulandıktan sonra yüz yıkanmadığında maskeden yüze taşınan nemlendirici krem yüze yedirilerek sürecin tamamlanması tavsiye ediliyor.

kagit_maske_nasil_uygulanir_tarifleri-600x418.jpg


En Popüler Kağıt Maske Tarifleri
Kağıt maskeler kadınların hayatına kısa bir süre önce girmekle beraber şimdilik sadece hazır olarak satıldıkları görülmektedir. Özellikle önemli bir randevu ya da etkinlikten hemen önce kullanılabilen kâğıt maskeler bu yönde kullanıcıya önemli bir pratiklik sağlarken alından başlayarak göz ve burun deliklerinin yüze tam olarak oturmasına da oldukça dikkat edilmelidir. Sıkıştırılmış kağıt maske türleri içerisinde pamuklu maskeler en çok kullanılan maskeler olarak göze çarparken içlerindeki vitaminler, mineraller ve amino asitler ile zenginleştirilmiş bu maskeler serum esaslı bir formülle ıslatıldığı için suyun çabuk buharlaşması da engellenip, cilt tarafından kolaylıkla emilebiliyor.

Kore Maskeleri Çeşitleri Nelerdir? ‎Kore Yüz Bakım Maskeleri Tıklayın !

Evde yapılan kolajen maske Tarifi Tıklayın !

Siyah Noktalar İçin Jelatin Maskesi Tıklayın !

Evde Yapılabilen Doğal Cilt Bakımları Tıklayın !