Hızlı saç uzatmak için lezzetli bir kahve içmeye ne dersiniz? Kahve içmek saçı uzatır mı? Kahvenin içinde bulunan kafein ile daha hızlı ve sağlıklı uzayan saçlara sahip olmak mümkün müdür? Saç dökülmesini engeller mi?

Saçlarınızı uzatmak için uyguladığınız bakımlara destekleyici olarak beslenme düzeninizde hızlı saç uzatma konusunda etkilidir. Tükettiğiniz besin ve içeceklerin doğrudan saç dökülmesini ve uzama hızını etkilediği biliniyor.

kahve_sac_uzatma.jpg

Kahve İçmek Saçı Uzatır Mı?


Kahvenin içinde bulunan kafeinin her geçen gün yeni bir faydası keşfediliyor. Bunlardan biri de hızlı saç uzatma ve saç dökülme etkisidir. Yapılan araştırmalarda kafeinin vücuttaki uyarıcı etkileri ile saç köklerinde uyarıcı etkide bulunduğu ortaya çıkmıştır.

Kahve içmenin saçları hızlı uzatma etkisi vardır ancak bu etki saç dökülmesi konusunda etkili olmayabilir. Saç dökülmesini durdurmak için günde ortalama 6,000 mg kafein tüketilmesi gerekir. Bu ortalama 60 fincan kahve tüketilmesi anlamına gelir. Bu miktardaki kahve tüketimi ise vücut sağlığı için tehlikeli bir miktardır. Kahve içmek yerine içerisinde kahve ve kafein özleri bulunan saç bakım ürünleri kullanmayı deneyebilirsiniz. Evde hazırlayabileceğiniz kahveli saç bakım maskeleri de saçlarınızın sağlıklı uzamasına yardımcı olabilir.

Piyasada satılan kahve özlü şampuanları kullanabilir ya da evde kahve özlü şampuan hazırlayabilirsiniz.

Evde saç uzatan kahveli şampuan tarifi için Tıklayın !!

Kahveli Besleyici Saç Maskesi


1 çorba kaşığı kahve

2 çorba kaşığı saf zeytin yağı

1 tatlı kaşığı bal

Hazırlanışı

Kahve ve zeytin yağını karıştırın. Balı ekledikten sonra homojen bir kıvam haline getirin. Saç köklerinize masaj yaparak uygulayın. Ortalama 1 saat saçınızda bekletin. Şampuanlayın.

Bu maskeyi haftada bir defa tekrarlayabilirsiniz.

Açık renk saçlarda renk koyuluğuna neden olabilir. Yarım çorba kaşığı kahve kullanabilirsiniz.