Bakımlı ve gösterişli saçlar kuşkusuz her kadının hayali. Peki ya bakımlı görünmek için kış aylarında saçlarınıza bakım yapmayı ihmal etmiyorsunuz değil mi?

Biz kadınlar için bakımlı ve ihtişamlı saçlar her zaman önem taşır. Bir bayanı güzel gösteren yüzü, fiziği, kıyafeti kadar saçları da güzellik tamamlayıcı durumunda. O nedenle kış aylarında saçlarınıza iyi bakın hanımlar! Bakımı bıraktığınız an saçlarınızdan hayır beklemeyin.

Saçlarınıza bakım yapın derken sadece şampuan olduğunu düşünmeyin. Kış ayları için saç bakım önerilerimiz saçlarınızı tamamıyla koruyacak türden.

Kışın Saçlara Nasıl Bakılmalıdır?

Saçlarınızda dökülmeler başladıysa!


Soğuk havalar ilk önce saçlarınızı yıpratmaya başlar ve sonunda amacına ulaşır ve dökülmelere neden olur. Kış aylarında saç dökülmelerine karşı en etkili bakım önerimiz saç serumları. Saç serumlarını gün aşırı saçlarınıza masaj yaparak sürdüğünüzde saçlarınızın dökülmeleri azalacak.

Saçlarınızda cansızlık yaşanıyorsa!

Saçlarınız cansızlığın dibinde vurduysa durum vahim demektir. Ancak üzülmeyin hemen çözümü açıklıyoruz. Saç diplerinize süreceğiniz saç bakım yağı ile saçlarınızdaki canlılığı yeniden kazanabilirsiniz.

Saçlarınızda kepeklenme başladıysa!

Kış aylarında en sık karşılaşılan sorunlardan biri olan kepeklenme için sizi bu durumdan kurtaracak bir çözüm önerimiz var. Saçlarınızdaki kepek sorunu için kepeğe etkili olan şampuanlar kullanabilirsiniz. Ayrıca durulama suyuna biraz ekleyeceğiniz sirke ile saçlarınıza parlaklık kazandırabilirsiniz.

Bunların dışında kış ayları için saç bakım önerileri:

-Kış aylarında saçlarınızı çok fazla yıkamayın. Çok fazla yıkadığınızda saçlarınızın kolayca kırılmasına neden olursunuz.

-Biliyoruz ki kış aylarında saç kurutmadan olmaz diyorsunuz ama saç kurutma makinaları kışın saçlarınızı en çok yıpratan nedenler arasında.

Kadınlar Kulübü olarak sizlere kış ayları için en ideal bakım önerini yazdık. Saç bakımı için sizin önerileriniz neler?