Evde doğal yöntemlerle peeling maskesi yapmak, kimyasal ürün kullanılmadığı gibi ciltte alerjen etki oluşumunu önler. Doğal şekilde cildin temizlenmesini ve gözeneklerin arınmasını sağlar.

Yaz Meyveleriyle Peeling
Ananas ve çilek ile hazırlanan peeling, hem yüzeyin hem de gözeneklerin derinlemesine temizlenmesini sağlar. Üstelik meyveler içerisindeki vitamin ve mineraller ile cilt doğal şekilde beslenir. Doğal peeling yapımı için;

  • 1 ananas
  • 1 çorba kaşığı doğal bal
  • 1 çorba kaşığı yulaf ezmesi
Ananası minik şekilde doğrayın, suyunda 1 kaşık ayırın. Yulaf ezmesini bal ile özümseyin. Ardından tüm malzemeleri karıştırın ve ananas suyu ile biraz sulandırın. Islak yüze uygulanması gereklidir. Ortalama 5 dk sonra ılık suyla durulanır. Haftada bir kez yapılabilir.

Aynı doğal peeling karışımını 8- 10 adet çilek ile hazırlayabilir, cildinizin daha beyaz ve parlak olmasını sağlayabilirsiniz. Çilek yüzeyindeki minik özütler sayesinde derinlemesine peeling sağlarsınız.

dogal_kivi_peeling_maskesi-600x429.jpg


Kivi İle Peeling
Cilt yapınıza göre yüksek vitamin içeren meyvelerle peeling hazırlayabilirsiniz. Kivi peelingi için;

  • 1 adet yumuşak kivi
  • 1 çorba kaşığı az yağlı yoğurt
  • 1 çay kaşığı zeytin yağı
Karıştırılır ve rondo yardımı ile püre haline getirilir. Temizlenmiş cilde, boyun dahil tüm yüze uygulanır. Göz çevresine sürmeyiniz. Ortalama 15 dk sonra önce ılık sonra soğuk su ile durulayın. Haftada ya da 2 haftada 1 uygulanabilir.

Doğal Peeling Yöntemleri Greyfurt, Limon, Mısır Unu Peeling Tarifleri Tıklayın !

Türk Kahvesi İle Peeling Tarifleri Tıklayın !

Peeling Nasıl Yapılır? Evde Peeling Tarifi Tıklayın !

Yüz Temizleme Jeli Doğal Tarifi Tıklayın !