Makyajı kremle çıkartmak ya da kolay yöntemlerle makyajını temizlemek gün sonunda mutlaka yapmanız gereken bir işlemdir. Cildinizle ilgili yaşayabileceğiniz birçok problem akşam temizlenmeye makyaj kalıntıları yüzünden oluşabilmektedir.

kremle_makyaj_silme-600x600.jpg


Makyaj Çıkarmak İçin Uygulanabilecek Doğal Yöntemler
Akşam olduğunda oldukça kolay bir şekilde uygulayabileceğiniz adımlarla makyajınızı çıkarmanız mümkündür. Uygulayabileceğiniz kolay ve doğal yöntemler şu şekilde sıralanabilmektedir;

  • Yüzünüzü soğuk su ve sabun ile yıkamak, makyajınızı çıkarabilmek için en kolay ve pratik yoldur. Sıcak su tercih etmemeniz önerilmektedir. Çünkü sıcak su doğal yağ üretimini etkileyerek, cildinizi kurutabilmektedir.
  • Göz kalemi ve rimel kullanıldığında makyaj çıkarmak çok daha zor olabilmektedir. Bu ürünleri kolaylıkla çıkarabilmek için vazelin kullanabilirsiniz. Az miktarda vazelini parmağınızla iki gözünüzün çevresine sürdükten sonra temiz bir bez yardımı ile silerek kolayca makyajınızı çıkarmanız mümkün olacaktır. Bu işlem sırasında gözünüze vazelin gelmemesine dikkat etmeniz gerekmektedir.
  • Birkaç damla badem yağı ve temiz bir bez ile makyajınızı kolayca çıkarabilirsiniz.
kremle_makyaj_cikarmak.jpg


Özel Ürünlerle Makyaj Temizleme
Güzel olmak uygulanan birçok rutin içerisinde belki de en çok önem verilmesi gerekenlerden biri olan makyaj temizliği, özel ürünlerle yapılabildiği gibi doğal yöntemlerle de yapılabilmektedir. Kremle makyaj temizleme en çok tercih edilen ve makyajı çıkartmak için etkili olan yöntemlerden bir tanesidir. Özellikle ruj temizliğinde tercih edebilirsiniz. En iyi makyaj temizleme ürünleri doğal içeriklere sahip olanlar olduğu için seçimlerinizde dikkatli olmanızda fayda vardır.

Kremle Makyaj Nasıl Çıkar? Tıklayın !

Misel Su Yapımı Derinlemesine Makyaj Temizleyici Tıklayın !

Makyaj Temizleyicileri Tıklayın !