Makyaj Malzemeleri Ne Kadar Süre Kullanılmalı? diye merak ediyorsanız cevabını içeriğimizde bulabilirsiniz!

Makyaj malzemelerini uzun süre kullanıp bir türlü atamayanlar için makyaj malzemelerinin ömürleri hakkında güzel bir yazı derledik.

makyaj-malzemeleri-ne-kadar-sure-kullanilmali-1.jpg
Yazıyı okuduğunuzda sizi siz yapan o rujunuzun, pürüzsüz bir görünüş sergileyen fondöteninizin, kirpiklerinize dolgun görünüm katan maskaranızın, gözlerinizin güzelliğini ön plana çıkaran göz kaleminizin de bir ömrü olduğunun farkına varacaksınız.

Gerçeklerle yüzleşmeye hazır mıyız hanımlar? :) Makyaj malzemelerinizin kullanım sürelerini öğrendiğinizde birçoğuyla veda etme vakti gelmiş olabilir.

Makyaj malzemelerine kampanya geldiğinde 2-3 tane birden alanlara da buradan seslenmek istiyoruz! Almayınnn, çünkü ömrü bittiğinde cilt sorunlarına neden olabiliyor! Peki ya hangi makyaj malzemesinin ömrü ne kadar diyorsanız yazımızı okumaya devam edin.. Yok ben uzun yıllar hiç değiştirmediğim makyaj malzemelerimle mutluyum diyorsanız siz bilirsiniz! :)

Makyaj Malzemeleri Ne Kadar Süre Kullanılmalı?

Göz Kalemleri


Gözlerinizin daha belirgin olmasını sağlayan göz kalemlerinin ömrü 12-24 ay arasında değişiyor. Ancak uzun süre kullanmadığınızda kurumaya başlayabilir duymadım demeyin!

Pudra

Makyajın önemli parçalarından biri olan pudranızın ömrü 6-36 ay arasında değişiyor. Hadi iyisiniz 3 yıla kadar kullanabiliyorsunuz.
makyaj-malzemeleri-ne-kadar-sure-kullanilmali-2.jpg


Fondöten

Makyajın temel taşlarından biri olan fondöteninizin ömrü 6-18 arası kullanabilirsiniz. Yazın sıcak havalarda dibe çökebilir panik yapmayın, biraz karıştırın! :)

Ruj

Dudaklarınızda adeta ben burdayım etkisi yaratan rujlarınızın da ömrü 18-36 ay arası. Nereden baksanız 3 yıl!

Far

Göz kapaklarınızda renk renk kullandığınız o farlarınızın ömrü göz kalemleri gibi 12-24 ay arasında değişiyor. 2 yıldan sonra göz kapaklarınızda dağılmaya başlayabilir.

Maskara

Cılız kirpikleri bile yola getiren maskaranızın da ömrü 3-6 ay arası. Zaten 6 aydan sonra kuruduğu için istemeseniz de atmak zorundasınız! :)

Kapatıcı

Yüzdeki tüm kusurları adeta bir sihirli değnek gibi kapatan kapatıcınızın ömrü maalesef 6-12 ay arasında değişiyor. Yoksa siz hala atmadınız mı? :)