Yaşlanma belirtileri, leke ya da kızarıklık gibi problemlerinin ortadan kaldırılması adına cilt bakımı son derece önemlidir. Bu noktada ise kadınların ve erkeklerin uygulaması gereken bazı yöntemler vardır. Özellikle kadınların cildi daha hassas olduğundan kullanılacak ürünler son derece önemlidir. Cilt bakımında kullanılan ürünler genellikle doğal ya da organik olduğunda etkileri daha fazladır. Bu nedenle herhangi bir ürün almadan önce içeriğine dikkat etmekte fayda vardır. Cildin yumuşaması için ise düzenli bir şekilde nemlendirici kullanılması gerekir.

Makyaj Ve Kirden Arınmış Temiz Bir Cilt
Uyumadan önce cilt bakımının yapılması, makyaj ya da kirin temizlenmesi açısından faydalıdır. Genellikle makyajlı uyuyan kadınların daha sonrasında tıkalı gözenek ve sivilce problemleri ile uğraştığı görülür.

  • Benzer problemleri yaşamamak adına uyumadan önce cildin temizlenmesine ve nemlendirilmesine dikkat etmekte fayda vardır.
  • Yumuşak bir cilt için ister karma ister kuru bir yapıya sahip olsun nemlendirici kullanımı önemlidir.
  • Düzenli nemlendirici uygulamak, kırışıklık görünümünün azaltılmasına da yardımcı olur.
  • Uyumadan önce maske yapmak ise cildin ferahlaması açısından yararlıdır.
  • Burundaki gözenekleri sıkılaştırmak, pürüzleri gidermek ve ışıldayan bir cilde sahip olmak adına gece maskeleri önerilmektedir.
  • Makyajla uyumanın zararları! için Tıklayın !
uyumadan_once_cilt_bakimi_neden_yapilmali-600x400.jpg


Cilt bakım yağları: Uyumadan önce kullanılan cilt bakım yağları etkisini daha fazla gösterir. Gece boyunca cilde bakım yaptığı için sabah daha temizlenmiş ve aydınlık bir görünüme uyanmak mümkündür. Uykudan önce yüz bakımı konusunda bilinçli olanlar, yaşlanma belirtilerinin gerilemesine yardımcı olabilirler. Yüze bakım yaparken boyun çevresini unutmamakta fayda vardır.