Makyaj yapmak bir sanat olarak değerlendiriliyor ve birçok kadın için de oldukça zevkli, zevkli olduğu kadar da kurtarıcı! Peki, ama makyaj cildi bozar mı?

Makyajın Cilde Etkileri
Makyajın cilde zararları ile ilgili olarak birkaç önemli nokta vurgulanmalıdır. Öncelikle kullanılan makyaj malzemelerin içeriğinde kimyasal madde bulunanlar kansere kadar varan büyük problemlere neden olabilirler. Ayrıca makyaj malzemeleri ciltte çok kaldığında cildin altına geçer, onu havasız bırakır ve sivilce, akne gibi olumsuz durumlara neden olur. Yaşlanmayı hızlandırır, cildin görünümünü bozar.

Makyajla Uyumanın Tehlikesi
Makyajla uyumanın zararları ile ilgili bilinçli olmak önemlidir çünkü 5-10 dakikalık bir temizlem işlemini ertelemek sonrasında ciddi cilt problemlerine yol açabilir ve bunları düzeltmek için çok uğraş verebilirsiniz. Makyajlı uyumak cildi çok uzun süre havasız bırakacaktır ve cildinizde kırışmalar, solma, siyah noktalar, sivilceler, kirpik dökülmesi vb. oluşur. Kanser ve enfeksiyon gibi daha ciddi problemler de meydana gelebilir.

makyaj_yapmanin_cilde_zararlari-600x338.jpg


Makyaj Silerken Kirpiklerinizi Koruyun!
Makyajımı silerken kirpiklerim neden dökülüyor? Cildinizi ve gözlerinizi makyajlı bırakmanız kadar makyajınızı silerken de zaman zaman çeşitli zararlar meydana gelebilir. Makyajla uyumak, kıvırıcı kullanmak kirpikleri daha hassas hale getirebilir. Bunun dışında silerken nazik olmak ve uygun bir göz makyaj temizleyicisi kullanmak sorunu hafifletecektir. Özellikle suya dayanıklı rimeli silmek için buna uygun bir ürün seçmek gerekir.

Misel Su Nedir ve Nasıl Kullanılır? Makyaj Temizleme Suyu Tarifi

Göz makyajı nasıl temizlenir?.. Tıklayın !

Her gün makyaj yapmanın zararları Tıklayın !