Daha havalı olmak, kendini daha iyi hissetmek için bayanların birçoğu gün içinde makyaj yaparlar. İşe giderken, günlük işlerini halletmek için dışarı çıkmak istediklerinde, arkadaş toplantılarında ya da gün içerisinde evde kendini iyi hissetmek adına yapılan farklı makyajlar bulunmakta. Her birinin amacı farklı olsa sonuç kadınların kendini iyi hissetmesi olmaktadır.

Makyaj Yapma Teknikleri
Makyaj nasıl yapılmalı sorusuna verilecek cevap oldukça fazladır. Her yüz hattı için farklı teknik olduğu gibi kişilerin nasıl görünmek istediğine göre de teknikler değişmektedir.

  • Etkili bakışlar,
  • canlı gözler,
  • dolgun dudaklar,
  • etkili kirpikler,
  • belirgin elmacık kemikleri gibi ön plana çıkarılmak istenilen bölgeyle göre uygulanması gereken makyaj teknikleri de değişmekte. Doğru makyaj tekniği ile kusurların giderilmesi mümkün olmakta. Makyaj hileleri burun küçültme yapılabilirken, küçük gözlü bayanlar iri gözlü gibi görünebilmekte.
kadinlar_neden_makyaj_yapar-600x400.jpg


Makyaj Yapmanın Püf Noktaları
Makyaj yapmaya başlarken öncelikle her bayan kendine uygun malzemelerin hazır hale getirmelidir. Malzemeler içinde kullanılacak bazlar, farlar, rimel, kalemler ve rujlar gibi önemli aksesuarlar yer alırken bunları sürmek için de makyaj fırçaları ve işlevleri kadınlar tarafından bilinmelidir. Fondöten sürülmesi gereken fırçayla allık sürülecek fırça farklıdır.

Bir Kadının Bilmesi Gerekenler:

Makyaj için gerekli malzemeler
doğru bir şekilde hazır edilmelidir. Her malzeme için kullanılması gereken fırçaların bilinmesi makyajın doğru yapılmasını da sağlamaktadır.

Makyajın Zararı Var Mı?
Makyaj cildi bozar mı bayanların merak ettikleri konuların içinde yer alır. Makyajın kaliteli malzemelerle yapılmamasının yanı sıra makyajla yatılması ve cildin gün içinde temizlenmemesi hiç şüphesiz ki cilde zarar verir.

Makyajın Püf Noktaları İçin Tıklayın !

Makyaj Sabitleyici Sprey Nasıl Yapılır? Tıklayın !

Rimel Alerjisi Nasıl Geçer? Belirtileri, Tedavisi Tıklayın !


Allık Nasıl Sürülmelidir? Tıklayın !