Cildi parlatan ve aydınlık hale getiren ve saçı besleyerek hacim kazandıran muzun cilt ve saç bakımında kullanımı nasıl yapılır? Güzelliğinize güzellik katabilecek muzu bakımlarınızdan eksik etmek istemeyeceksiniz.

Muz içerisinde birçok vitamin barındıran ve sevilen bir besindir. Evde hazırlayabileceğiniz kolay maskeler ile cilt ve saçınıza doğal bakımlar hazırlayabilirsiniz. Haftada bir defa tekrarlayacağınız muz maskeleri ile ciltteki matlık ve cansız görüntüyü alabilirsiniz. Düzenli uygulanan muz maskeleri ile saçınızın parlamasını ve hacim kazanmasına yardımcı olabilirsiniz.

muzlu_cilt_maskesi.jpg


Muzlu Cilt Maskesi

Yarım muz (olgunlaşmış olması gerekir)

1 çay kaşığı bal

1 çorba kaşığı yoğurt

Hazırlanışı

Muzu ezin ve püre haline getirin. Bal ve yoğurdu ekledikten sonra karıştırmaya devam edin. Temiz cildinize maske halinde uygulayın.

20 dakika bekledikten sonra cildinizi temizleyebilirsiniz. Haftada bir defa bu maskeyi uyguladığınızda cildiniz canlanacaktır.

Muzlu Saç Maskesi

Yarım muz (olgunlaşmış olması gerekir)

2 çorba kaşığı zeytin yağı

1 çorba kaşığı tatlı badem yağı

1 yumurta sarısı

1 tatlı kaşığı bal

Hazırlanışı

Muzu ezerek püre haline getirdikten sonra tatlı badem yağı ve zeytin yağını ekleyin. Yumurta sarısını ayrı bir kabın içinde karıştırdıktan sonra ekleyebilirsiniz. Balı da içine ilave ettikten sonra tamamen homojen bir kıvama gelinceye kadar karıştırmaya devam edin.

Hazırladığınız maskeyi saç kök ve uçlarına masaj yaparak uygulayın. Saçınızı bone ile sarın. 30 dakika bekledikten sonra saçınızı temizleyebilirsiniz.

Ek Bilgi

Muzu tamamen ezdiğinizden emin olmalısınız. Saçlarınızı duşta taradığınızda kalan muz parçalarından tamamen kurtulmuş olursunuz.