Manikür ve pedikür gibi işlemleri güzellik salonları yerine evinizde kendiniz yapıyorsanız size yardımcı olabilecek bir alternatif var. Diş fırçasının iyi temizleme ve yüzey lekelerini çıkartabilme özelliğinde tırnaklarınızda da faydalanabilirsiniz.

Tırnak Bakımında Diş Fırçası

Ilık suyun içerisine birkaç damla limon damlatın. Ellerinizi 5 dakika suyun içerisinde bekletin. Kullanılmamış orta sertlikte bir diş fırçası ile fırçalayın. Ojeden sararan tırnaklarınız bembeyaz olacaktır.

Tırnak çevresindeki ölü derilerinizden tamamen kurtulabilmenin bir yolu var. Duştan ya da 5 dakika ılık suyun içerisinde beklettikten sonra diş fırçası ile oval hareketler ile tırnak çevrenizi hafifçe fırçalayın. El ve ayaklarınızı durulayın. Mutlaka nemlendirici krem uygulayın.

Yaz aylarında daha fazla kuruyan el ve ayak tırnaklarınızı derinlemesine nemlendirmek için badem yağı ve susam yağını eşit miktarda karıştırın. El ve ayak tırnaklarınızın çevresine diş fırçası ile masaj yaparak uygulayın. 15 dakika bekledikten sonra ellerinizi yıkayabilirsiniz.

Uzun tırnak kullanmayı sevenlerin sık yaşadığı bir problem tırnak altındaki derinin uzamasıdır. Diş fırçası ile bu derileri fırçalayabilirsiniz. Bu işlem için en uygun zaman duş sonrası yumuşayan tırnak derisidir.
https://www.kadinlarkulubu.com/forum/makaleler/hizli-tirnak-uzatan-kur-tarifleri.1775/
Hızlı Tırnak Uzatan Kür Tarifleri için Tıklayın !
Hızlı Tırnak Uzatmak İçin Ne Yapılmalıdır? Tıklayın !