Karabiber yağı saç derisiyle ilgili rahatsızlıklar, kirlilik nedeniyle saçta oluşan hasarlar ve kepek ve saç dökülmesi tedavisi için harikadır. İşte karabiber yağının faydaların listesi.

Saç dökülmesi​

karabiber_yagi_sac_dokulmesine_iyi_gelir_mi.jpg
Saç dökülmesi, stres, yanlış ürün kullanımı veya kalıtsal nedenlerle birçok kişiyi rahatsız eder. Maalesef hepimize uyan tek bir tedavi yok. Ancak saç dökülmesini önlemek için doğal ürünler arıyorsanız, karabiber yağını deneyin. Antibakteriyel özelliklere sahip olduğu için kafa derinizdeki enfeksiyon için harikadır. C vitamini içerdiğinden dolayı, saç kırılması ve saç incelmesi ile mücadele için etkilidir.

Kepek​

karabiber_yagi_kepek_tedavisi.jpg
Birden fazla nedenden dolayı oluşabilecek kepek sorunlarınız varsa karabiber yağı size yardımcı olabilir. Karabiber yağı, pul pul saç derisini temizleyen ve kafa derisinde biriken ölü cilt hücrelerinin üzerinde çalışılmasına yardımcı olan C vitamini içerir. Sadece biraz saf karabiber yağı alın ve üzerine karabiber ekleyin. Saçınızı kökten uca kadar sararak kapatın ve en az bir saat bekletin. Saçınızı soğuk suyla yıkayın.

Erken Saç Beyazlaması​

karabiber_yagi_Sac_beyazlamasi_tedavisi.jpg
Erken saç beyazlamasını tedavi etmek için, karabiber yağı kullanarak kurutabilirsiniz, çünkü önemli bir antioksidan kaynağıdır. Diğer bir yol da, bir çay kaşığı karabiber tozu ve 3 çorba kaşığı lorla karıştırıp kafa derinize iyice masaj yaparak uygulamanızdır. Bir saat bekletin ve organik bir şampuanla yıkayın . Lor, nem ekler ve biberdeki antioksidanlar saçların beyazlamasının önlenmesine yardımcı olur.

Saç uzaması​

karabiber_yagi_saca_faydalari.jpg
Zeytinyağı ve karabiber tozunu karıştırın ve saç derinize masaj yapın. Kombinasyon mükemmeldir çünkü yağ, karabiberin uyarılması üzerinde çalışacak ve enfeksiyonlarla savaşacak ve saç uzamasını hızlandıracaktır. Bir tatlı kaşığı karabiber tozu ve 2 yemek kaşığı zeytinyağını karıştırıp 2 hafta boyunca bekletin. 2 hafta sonra elde ettiğiniz yağ karışımını saç derinize masaj yaparak uygulayın. Yarım saat bekletin ve ardından saçınızı soğuk suyla yıkayın.

  • karabiber_yagi_Sac_beyazlamasi_tedavisi.jpg
    karabiber_yagi_Sac_beyazlamasi_tedavisi.jpg
    25,4 KB · Görüntüleme: 75