Saçınızın hızlı uzamasını sağlayan sarımsak ile saçlarınızı daha gür bir hale getirebilirsiniz. Saç tellerini kalınlaştıran sarımsak maskesi ile kökten uca saç bakımı sağlayabilirsiniz.

Sarımsak içinde A, B ve C vitaminleri bulunan birçok faydalı uçucu yağ içeren doğal bir besindir. Binlerce yıldı saçın dökülmesini engellemek ve saçların daha hızlı uzamasını sağlayan sarımsak ile saç uç ve köklerinizi güçlendirebilirsiniz. Sarımsak saçın beslenmesini sağlayarak saçın daha gür olmasını sağlar.

Saçı Besleyen Sarımsak Maskesi

3 -4 diş sarımsak

1 yumurta sarısı

1 çorba kaşığı bal

2 çorba kaşığı zeytin yağı

Hazırlanışı

Sarımsakları havanda ya da blender ile kıyın. Ilık haldeki zeytin yağı ile karıştırın. Bal ve yumurta sarısını ekleyin. Karışımı 5 dakika bekletin.

Saç köklerinize masaj yaparak hazırladığınız karışımı uygulayın. Ortalama 20 dakika beklettikten sonra saçlarınızı şampuanlayın.

Sarımsak saç tellerini güçlendirmenin yanı sıra saçtaki kepek sorununun önüne geçer. Çevresel etkenlere bağlı olarak oluşan saç dökülmelerinin azaltılmasını sağlar.

Bu maskeyi haftada bir defa uygulayabilirsiniz.

sac_tellerini_kalinlastiran_sarimsak_maskesi.jpg

Saçtan Sarımsak Kokusunu Çıkarmak İçin

Saçınızdaki sarımsak kokusunu yok edebilmek için saçlarınızı birkaç defa şampuanlamanız yeterli olur. Koku kaldığını düşünüyorsanız lavanta kürü uygulayabilirsiniz.

2 çorba kaşığı lavanta tohumu

3 bardak su

Hazırlanışı

Lavanta tohumlarını 5 dakika boyunca 3 bardak suyun içinde kaynatın. Ocağın altını kapatıp ılık bir hale gelmesini bekleyin.

Bu karışımı duştaki son durulama suyunuza ekleyin ve saçınızı bu su ile durulayın. Sarımsak ve yumurta kokusunun engellenmesine yardımcı olacaktır.