Son zamanlarda herkesin dilinden düşürmediği incir maskesini Kadınlar kulübü olarak sizin için en ince ayrıntısına kadar araştırdık bulduk uyguladık ve memnun kaldığımız için sizlerle paylaşıyoruz. Beyazlardan kurtaran saç uzatan incir maskesi tarifi..

İNCİR MASKESİ NEYE YARAR?
Çoğu kadının aklından geçer şu sorular;

Beyaz saçlardan nasıl kurtulurum?

Saçlarım nasıl daha bakımlı görünür?

Saçımdaki beyazları boyamadan nasıl yok ederim?

Nasıl hızlı saç uzatabilirim?

Daha parlak saçlar için ne yapmalıyım?

Saçlarım nasıl gürleşir?

İşte bütün bu soruların hepsinin cevabı incir maskesi dilerseniz yapılışına geçelim.

incir_maskesi_sac_bakimi_incir_maskesi_faydalari-600x523.jpg


İNCİR MASKESİ AYRINTILI TARİFİ
Malzemeler;

  • 2 adet kuru incir
  • 2 adet kolanchoe çiçeği yaprağı
  • Bir miktar su
incirle_sac_maskesi_nasil_yapilir-600x398.jpg


Arkadaşlar öncelikle bir gece önceden incirleri küçük küçük doğrayıp bir su bardağının içine koyuyoruz ,üstünü geçecek kadar su koyup dinlenmeye bırakıyoruz.

Bir sonraki gün kolanchoe çiçeğinin yeşil yapraklarından iki tane koparıyoruz yan tarafa sizin için çiçeğin görselini ekliyoruz genelde hepimizin evinde vardır yanılıp renkli yerleri koparmayın önemli olan kısmı yeşil yaprakları.

Bu yaprakları ahşap havanda iyice eziyoruz hemen suyu çıkıyor ama lütfen doğrama, blender dan geçirme veya bakır, demir ve plastik havanlarda dövme gibi işlemler yapmayın ,evde ahşap havan yoksa tahta kaşıkla ezebilirsiniz bize lazım olan suyu onu dökmemeye çalışın .

Yaprakları iyice ezdikten sonra süzerek posasını ve suyunu ayırın sonra süzgecin üstüne bardaktaki su ve inciri ekleyin , elinizde kalan incir ve yaprak posasını iyice sıkarak onunda suyunu çıkarın.

Elde ettiğiniz sıvı karşımı sadece saç diplerinize masaj yaparak uygulayın ve saçınızı folyo ile sararak 30 dk. bekletin.

Bu tarif haftalık düzenli kullanırsanız beyaz saçlardan kurtulursunuz ayrıca bu tarif saçlara gürlük parlaklık katar ve hızlı uzamasına yardımcı olur.

Doğal yollarla hızlı saç uzatmanın 27 yöntemi için Tıklayın !

Saç Gürleştirme Kürü için Tıklayın !