6 Haftada Selülitten Kurtaracak Egzersizler
Selülit, vücut yağınız çok fazla olduğunda ve kasınız yeterli olmadığında ortaya çıkar. Selülitten kurtulabilmek için doğru beslenme Selüliti Yok Eden Gıdalar ve egzersizleri denemelisiniz. 6 haftada sizi selülit görünümünden kurtaracak egzersizler hazırladık.
selulit_egzersizleri (1).jpg


Egzersiz 1
Şekildeki pozisyonda uzanın. Bir bacağınızı kaldırın. Bu şekilde 5 saniye kadar bekleyin. Yavaş yavaş indirin. Her bacak için 12 defadan oluşan 2 set yapın.
selulit_egzersizleri (2).jpg


Egzersiz 2
Ellerinizi yere koyun ve bacaklarınızı uzatıp içe doğru çekin. Sonra, sağ bacağınızı kıvırın ve dizinizi karnınıza kadar çekin. Her bacak için 8 defadan 3 set yapın.
selulit_egzersizleri (3).jpg


Egzersiz 3
Dambılları elinize alarak omuz genişliğinde durun. Nefes alırken dambılları kaldırın. Bu egzersizde bacaklarınızın gergin olmasına dikkat edin. 20 defadan 3 set yapabilirsiniz.
selulit_egzersizleri (4).jpg


Egzersiz 4
Bir dambılı her iki eliniz ile tutun. Yavaş yavaş kademeli olarak aşığı ve yukarı doğru hareket edin. Egzersiz sırasında kalçanızı gerginleştirin. 12 defadan 5 set yapabilirsiniz.
selulit_egzersizleri (5).jpg

Selülit Egzersizleri

Egzersiz 5
Dizlerinize yaslanın ve ellerinizi yere koyun, kollarınızı düz tutun. Sırtınızı düz tutarak bir bacağı yavaş yavaş kaldırmaya başlayın. Bacağınızı mümkün olduğunca kaldırın ve birkaç saniye sabitleyin. Sonra başlangıç ??konumuna geri dönün. Her iki bacak için 15 defadan 2 set yapın.
selulit_egzersizleri (6).jpg

Selülit Egzersizleri

Egzersiz 6
Ayağınızı omuzlarınızdan biraz daha geniş bir aralıkla ayakta tutun. Dizlerinizi bükün, eller başınızın arkasına alın. Daha sonrasında kuvvetli bir şekilde sıçrayın. 20 defadan 2 set yapabilirsiniz.


Selülit Egzersizleri 6 Haftalık ! Tıklayın !

Selülite İyi Gelen Esansiyel Yağlar için Tıklayın !

Bacaktaki Selülit Nasıl Gider? En İyi Doğal Selülit Kremi Tarifi Tıklayın !