En sevdiğimiz ünlülerinin güzel ve genç cildinin ardındaki sırrın ne olduğunu hepimiz merak ediyoruz. Gün boyu makyaj yapsalar ve çekim sırasında sert ışıklarla karşılaşsalar bile yüzlerinde her zaman doğal bir ışıltı olur. Bu güzellik sırrını açıklıyoruz.
Çoğu ünlü makyajını yapmadan önce bu terapiyi yapmayı sever, çünkü buzlu soğuk su makyajın daha uzun süre kalmasına yardımcı olur. Cildinizin doğal yağlarını kontrol eder ve ayrıca makyajınızın dağılmasını engeller.

Buzlu Suya Yüz Yıkama Nedir?​

buzlu_suya_yuz_daldirma_faydalari_nasil_yapilir.jpg
Bu buz terapisi yeni bir şey değil, yüzyıllardır kullanılıyor. İşlem, cildinizi birkaç saniye soğuk sıcaklığa maruz bırakmayı içerir ve bunun cilt için birçok faydası olduğuna inanılır.Yüzünüze buz terapisi yapmanın cilde en büyük faydası açık gözeneklerini kapattığını ve tüm şişkinlikleri en aza indirir. Şişkinliği azaltmak için sabahları yapmanız gereken hızlı ve kolay ritüel...

Buzlu Su İle Yüz Yıkamanın Faydaları​

 1. Birçoğumuz sabahları şişmiş bir yüzle uyanırız ve bunun arkasındaki nedenler arasında aşırı uyku, belirli yiyecekleri yemek ve hatta makyajla uyumak gibi birçok sebep olabilir. Yüzü buz gibi soğuk suya daldırmak cildi yatıştırmaya ve şişkinliği azaltmaya yardımcı olur.
 2. Birçok kadın yüzünde sivilce gibi durumlara yol açan iltihaptan muzdariptir. Bu cilt sorunundan muzdaripseniz, buz yöntemini deneyebilirsiniz. Buzlu su, akne gibi sorunların yaygın bir nedeni olan iltihabı azaltmaya yardımcı olacaktır.
 3. Genişlemiş gözenekler en yaygın cilt problemlerinden biridir. Yüzünüzdeki gözenekler büyük ve açık olduğunda, zamanla birikmeye devam eden ve cildinizin doğal ışıltısını yok eden yağ, kir ve tozu çekerler. Bu gözenekler, içlerinde sebum, kir biriktiğinde daha büyük görünürler. Yüze buzlu su daldırma, gözeneklerinizin boyutunu en aza indirmeye yardımcı olabilir, bu da yüzünüzün güzel ve genç görünmesini sağlar.
 4. Cildiniz sarkmaya başladıysa buzlu su yüz daldırma yöntemine geçmelisiniz. Bu güzellik tüyosu cildinizi sıkılaştırmanıza yardımcı olacak. Yüzünüzü soğuk suya soktuğunuzda cilt gözenekleriniz sıkılaşmaya başlar. Bu güzellik tüyosunun düzenli kullanımı size daha sıkı, daha genç görünen bir cilt verecektir. Ayrıca bu buzlu su tedavisi, kırışıklıklar ve ince çizgiler gibi yaşlanma belirtilerinin ortaya çıkmasını önler.

Buzlu Su Yüz Terapisi Nasıl Yapılır?​

buzlu_su_cilt_bakimi_nasil_yapilir.jpg


Malzemeler:
 • Buz
 • Su
 • Yüz yıkama kabı
Uygulanışı:
Bir kaba su ve buz ekleyin. Yüzünüzü 5-10 saniye aralıklarla kaseye daldırın. Bu birkaç kez yapılabilir. Sabahları ilk iş olarak bunu yaparsanız faydasını göreceksiniz.

Buzlu Suya Yüzünüzü Daldırmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler​

 • Sivilce gibi bir cilt rahatsızlığınız varsa, bu güzellik tüyosunu rutininizin bir parçası haline getirmeden önce dermatoloğunuza danışın.
 • Hassas ve kuru cilde sahip olanlar, cilt kuruluğunu kötüleştirebileceği ve hatta tahrişe ve kızarıklığa yol açabileceğinden bu güzellik tüyosunu takip etmekten kaçınmalıdır.
 • Yüzünüzü çok uzun süre soğuk suya sokmamalısınız, aksi takdirde cilt tahrişine neden olabilir.
 • İlk kullanımdan sonra kaşıntı veya kızarıklık hissederseniz, hemen kullanmayı bırakın.
 • Bu güzellik tüyosunu uyguladıktan sonra cilt durumunuz kötüleşirse hemen dermatoloğunuza danışın ve tedavi ettirin.
 • Buz tedavisinin genellikle 5 dakikayı geçmemesi önerilir.
Bu uygulamayı deneyenler var ise yorum olarak paylaşırsa seviniriz...
 • Beğen
Reactions: Bal0ncuk ve Kukrim