Sivilce çukurları için tedavi yöntemleri her geçen gün artmakla beraber en sık tercih edilen cerrahi tedavi yöntemleri lazerle tedavi ve dolgu tedavisidir. Cerrahi bir müdahale istemeyenler ise çareyi doğal çözüm yöntemlerinde aramaktadır. Sivilce çukuru tedavisi için tercih edeceğiniz yöntemi sivilce çukurunuzun derinliğine bakarak karar verebilirsiniz. Eğer bu çukurlar daha yeni oluşmaya başladı ise doğal yöntemleri tercih etmelisiniz. Ancak ileri düzeyde ise cerrahi müdahale kaçınılmazdır.

sivilce_cukurlari_nasil_gecer-600x398.jpg


Sivilce Çukuru Nasıl Geçer
Sivilce çukurlarına anlık çözüm önerileri isteyenler yüzdeki çukurlara dolgu işlemini yaptırarak kısa süre içerisinde bu sorundan kurtulabilirler. Çok sık tercih edilen bu yöntemde sivilce nedeniyle oluşan delik bölgelere kollajen ve hiyaluronik asit gibi maddeler ile doldurularak cildiniz pürüzsüz hale gelmekte.

Sivilce çukurları lazer tedavileri ile de kapatılmaktadır. Diğer tedavi yöntemlerine göre daha pahalı olan bu işlem sivilce çukuru tedavisi için şu an en etkili yöntem olarak göze çarpmakta. Yüzdeki hasarlı deriyi soyarak ve üst katmanlar lazerle yakılarak alttan genç pürüzsüz deri oluşturmak hedeflenir. Yeni derinin oluşması birkaç hafta sürebilmekle birlikte sivilce çukurları için kesin çözüm önerisidir.

sivilce_akne_cukurlarina_ne_iyi_gelir_nasil_gecer_tedavisi.jpg


Sivilce Çukurlarına Özel Kür
Yüzdeki çukurlar için doğal çözüm önerileri arayanlara mükemmel bir kür tarifi. Bu kür için gerekli olan malzemeler;

  • 1 çay kaşığı tarçın
  • 1çay kaşığı muskat rendesi
  • 1 yumurta akı
  • 1 tatlı kaşığı bal
  • 1 tatlı kaşığı limon
Bu malzemeleri hazırladıktan sonra yumurta akı iyice çırpılarak listede yer alan malzemeler sıra fark etmeksizin karıştırılır. Elde edilen bu karışım cilt iyice temizlendikten sonra sürülür. Yaklaşık 15 dakikalık bekleme süresi sonunda yüzünüzü ılık su ile yıkayın. Sivilce çukurlarına ve izlerine çok iyi gelen bu maske sonrası yüzünüzde hafif bir yanma hissedebilirsiniz. Bu durum tamamen doğal olmakla birlikte kısa süre içerisinde geçecektir.

Sivilce İzleri ve Çukurları Kesin Sonuçlar? (Öncesi-Sonrası) Tıklayın !

Büyük ve Ağrılı Sivilcelere Doğal Çözüm Tıklayın !

İbrahim Saraçoğlu’ndan Sivilce İzlerine Yönelik Tarifler Tıklayın !

Muz Kabuğu İle Sivilcelere Son Tıklayın !