Sülfatsız şampuanın faydaları yararları nelerdir? Sülfatsız şampuanların kullanım amacı, normal şampuanların içlerinde yer alan ve sentetik maddeler arasında sayılan sülfatın, saçlarla temas etmesinin önüne geçmektir. Sülfatsız sabun ve sülfatsız şampuanlar, sentetik madde içererek, cilt sağlığını tehdit eden temizlik ürünlerinin yerini alma konusunda hızla ilerlemektedir. Saçın ilk katmanında bulunan koruyucu hücreleri yok ederek, saçın daha soluk renkli ve cansız olmasına sebep olan sülfatlı şampuanlar, saç ve kafa derisiyle fazla temas etmesi sonucunda, saçların cansız kalmasına hatta dökülmesine sebep olabilir.

sulfatsiz_sampuan_faydalari-600x400.jpg


Sülfatsız Şampuan Faydaları
Sülfatsız şampuanın yararları sıralandığında, saç sağlığını tehdit eden birçok durumun engellendiği ve onların yerine olumlu etkilerin geldiği görülmektedir. Bu faydaları sunan birçok sülfatsız şampuan ismiyle karşılaşmak mümkündür. Sülfatsız şampuanın faydaları şu şekilde sıralanabilir:

  • Saç derisinde bulunan doğal yağları gidermez, kafa derisini tahriş etmez.
  • Saç derisinde hiçbir iz bırakmaz ve tam anlamıyla saçı temizler.
  • Saçın rengini muhafaza eder.
  • Keratin tedavisinde destekleyici olarak, saçlara nazik uygulama yapmaktadır.
Sülfat Nedir?
Sülfat maddesi, şampuan ve diğer temizlik malzemelerinde yer alan sentetik temizleyici maddedir. Saç derisi ve saçlar için aşındırıcı sonuçlar doğurmakta olan sülfat, renkli saçların zamanda pigment kaybetmesine ve daha soluk görünmesine sebep olmaktadır. Saç derisinde yer alan faydalı yağların da gitmesine sebep olan sülfat, bir süre sonra saç derisinin kurumasına ve tahriş olmasına sebep olmaktadır. Kozmetik şirketleri tarafından, sırf ucuz olduğu için kullanılmakta olan sülfat, saç ve saç derisini tehdit eden bir üründür.