Suna Dumankaya tarifleri ile cilt bakımı yapmak; doğal yöntemlerle harika bir cilde sahip olmak için tercih edilmektedir. Bitki biliminde uzman olan Suna Dumankaya, doğanın mucizeleriyle harika karışımlar sunarak cilt bakımınız için tavsiyeler vermektedir. Suna Dumankaya cilt bakımı için farklı tarifleri kitabında paylaşmış olup en çok tercih edilen ve sevilen bitki bilimcilerinden bir tanesidir.

Porselen Gibi Bir Cilde Sahip Olmak İsteyenler İçin Suna Dumankaya Maskesi
Suna Dumankaya tarifleri arasında en çok tercih edilenlerden biri olan porselen cilt maskesinin yapımı oldukça kolaydır. Bu maske için ihtiyacınız olan malzemeler;

suna_dumankaya_porselen_gibi_cilt_maske_tarifi-600x328.jpg

Suna Duman Kaya Cilt Maskeleri
  • Mısır unu (bir çay kaşığı)
  • Kil (bir çay kaşığı)
  • Nemlendirici krem (bir çay kaşığı)
  • Su (üç çay kaşığı)
Bu malzemeleri bir kaba alarak iyice karıştırın ve cildinize sürerek bekleyin. 5 dakika bekledikten sonra ılık su ile cildinizi temizlemeniz yeterli olacaktır. Gözeneklerinizin sıkılaştığını ve temizlendiğini hissedeceksiniz.

suna_dumankaya_cilt_maskeleri-600x338.jpg

suna dumankaya tarifleri
Suna Dumankaya’dan Kırışıklık Maskesi
Bilhassa göz çevresinde oluşan kırışıklıklar için oldukça etkili olan bu maskeyi evinizde kolaylıkla hazırlayabilirsiniz. Bu maske için ihtiyacınız olan malzemeler;

  • Yaş maya (bir çay kaşığı)
  • Bal (bir çay kaşığı)
  • Süt (az miktarda)
Bu malzemeleri bir kapta iyice karıştırdıktan sonra uygulayabilirsiniz. Uygulamayı gece yatmadan yarım saat önce göz çevreniz için yaparsanız çok daha sağlıklı sonuçlar alabilirsiniz. Haftada en fazla üç kez uygulamanız önerilmektedir.

Siyah Noktalardan Kurtulmak İçin Suna Dumankaya Maskesi
Siyah noktalarınızdan kurtulmak istiyorsanız evinizde çok basit hazırlanabilen bir tarifle bunu yapmanız mümkündür. Bu maske için ihtiyacınız olan malzemeler;

suna_dumankaya_siyah_nokta_maskesi-600x338.jpg


  • Yoğurt (bir yemek kaşığı)
  • Limon kabuğu rendesi (az miktarda)
  • Mısır unu (az miktarda)
Malzemeleri karıştırdıktan sonra yüzünüze uygulayabilirsiniz. 15 dakika bekledikten sonra yüzünüzü dairesel hareketlerle yıkamanız yeterli olacaktır. Düzenli şekilde uyguladığınızda siyah noktalardan kurtulabilirsiniz. Suna Dumankaya mucize formüller arasında yer alan siyah nokta maskesini mutlaka denemelisiniz.

suna_dumankaya_tarifleri_cilt_bakim_maskeleri-600x400.jpg

suna dumankaya tarifleri
Cilt Lekeleri İçin Suna Dumankaya Maskesi
Yüz bölgenizdeki lekelerden çilek maskesi ile kurtulmanız mümkündür. Suna Dumankaya’nın sunduğu çilek maskesi için 2 adet çileğe ihtiyacınız olacaktır. Çilekleri iyice ezdikten sonra 2 damla limon suyu eklemeniz gerekmektedir. Bunun yanı sıra bir damlada limon yağı eklemelisiniz. Haftada bir kez bu maskeyi uyguladığınızda ciltlekelerinizden kurtulabilirsiniz. Maskeyi yüzünüzde 15 dakika bekletmeniz yeterlidir.

Suna Dumankaya Peeling Tarifleri Tıklayın !

Suna Dumankaya Kirpik Gürleştirme Ve Uzatma Maskesi Tıklayın !

Suna Dumankayadan Cilt Beyazlatan Doğal Maske Tarifleri

Evde Yapılabilen Doğal Cilt Bakımları Tıklayın !