Bebek Beslenmesi 1.5 aylık bebeği olanlar yardımmm

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
Ben ALmanya'da yasiyorum, dogumdan sonra eve 8 hafta boyunca ebe geldi, ebenin kontrolü altinda yaptim herseyi ve bana bi cok sey ögretti... simdi söyle bisey var, daha bagirsaklari tam gelismedigi icin onlarin hazim etmeleri biraz zor oluyor, bu yüzden ebe bana emzirme saatleri arasinda en az 2 bucuk saat olmasini tavsiye etti... yani atiyorum 8 de emzirdim, 9 da agliyor, araniyor, kattiyen emzirmedim, meme verdim ya da bi sekilde oyaladim... 10 bucuga vaktini doldurana kadar... ve anca 1-2 kere gaz sorunu yasadim, o da benim yedigim yemekten dolayi... yediklerimize de cok dikkat etmemiz gerekiyor tabii... canim Broccoli cekti bisey olmaz herhalde diye yedim, gazlandi yavrucak... yani bu uygulamayi herkese tavsiye ediyorum... her agladiginda gögüsünüze dayamayin, cünkü bebekler sadece ac olduklarinda aglamiyorlar... dedigim gibi arada en az 2 bucuk saat olmasi lazim bebegin hazmetmesine kadar...
Bebegi emziriyorsun atiyorum 5 dk emiyor ondan sonra uyuya kaliyor, siz zannediyorsunuz ki o doydu, halbuki karninda olusan gazdan dolayi tok oldugunu zannediyor, önce gazini cikartmayi deneyin, eger hala uyanmiyorsa gidin altini degistirin, o zaman uyaniyor, sonra gazini cikartin ve tekrar gögüsünüzü verin. Ben aynen söyle yapiyorum...

Sag gögüsümü veriyorum 5-10 dk emiyor uyuyakaliyor...
gidiyorum altini aliyorum, uyaniyor... gazini cikartiyorum ve sol gögüsüme dayiyorum, 5 dk emiyor birakiyor, gazini cikartiyorum ve tekrar veriyorum... bunlari yaptiktan sonra bi köseye yatiriyorum eger 20 dk icinde mizmizlik yaparsa daha doymamis olabilir, ancak 20 dkyi gecerse bu süre, baska nedenden dolayi mizmizlaniyor demektir, cünkü mideden beyine 20 dk icinde tok oldugunun sinyalleri gidiyormus...

kusura bakmayin cok bilmislik yapiyor gibi oldu sanki yazdiklarim ama ebenin yani bilirkisinin bana ögrettiklerini sizinle paylasmak istedim, cok sükür bu sekilde hic gaz sorunu yasamadim bebekle, 1-2 kez disinda.

nerde biz de ebe eve gelecek. bırak 8 haftayı bir kere bile gelmez. ne güel seni bilgilendirmişler canım. biz büyüklere göre hareket ediyoruz. kayınvalidem burdayken 20 dakika da bir emzirtiyordu bebeği. tabi bebek gaz sancısından mahvoldu. doktora gittik doktor en aşağı 2 saat bekleyeceksin dedi. öylelikle bebekim rahatladı. bu söylediklerin çok doğru canım.

mrbalar yazılarınızı okudum bende 3 haftalık anneyim kızım doğduğundan beri memeye çok düşkün yanıma yatsın ve durmadan emsin başka bi isteği yok. canı yansada yada huzursuz olsada emince tamam rahatlıyo ve ağlamıyo mememin ucun mahvoldu geçen hafta sağlık ocağına gittim ve ebeye gösterdim onun bile görünce içi cız etti.doktora gittim.sağmayı önerdi meme bi kaç gün verme dedi ama benim bebeğim memesden başka bişey almıyo ağzına emzik bile kabul etmiyo koca insanlar gibi midesi bulanıyo kusuyo göğüsüme birsürü krem denedim ama olmadı kızım her dakka emdiği için işe yaramıyo.ne yapacağımı şaşırdım.eşimle kavga ediyoruz bu çocuyk aç memeni ver diyo.2 saat 3 saat emdirsemde yine aynı emmek istiyo sütümmü yetmiyo diyorum.doktora sordum eyer sütün yetmese kilo almaz benim bebeğimin kilo almasıda iyi.

merhaba benim bebeğim 2.5 aylık ve doğuduğu günden beri gaz problemimiz vardı. Dr Babuline diye bir bitkisel şurup önerdi yalnız bunu sigorta karşılamıyor fiyatı 15 tl gibi bişi her gün tok karnı sabah öğlen akşam 1 çay kaşığı şurupu 2 çay kaşığı suyla karıştırıp veriyorsun hem severek içiyor hemde gaz problemi ortadan kalkıyor bitkisel olduğu için hiçte zararı yok sen bu şurup ismini yine de doktoruna danış tavsiye ederim ben kullanmaya başladım rahat ettim herkesede tavsiye ederim..

Cok sanslisiniz. Bana hastanede dediler ki "bebegi her istediginde emzir. bundan 20 sene once iki emzirme arasi 3 saat olsun diye hastanede bebekle anneyi ayni odada yatirmiyorduk. kadinlar arada emzirmesin diye bebekleri bir odaya koyar 3 saatte bir annelerine emmek icin verirdik. simdi uygulama degisti anne ve bebegi ayirmiyoruz ve bebek her istediginde emzirmeyi oneriyoruz". Dogrusu senin yazdiklarini okuyunca kafam karisti. Kim bilir belki de eski uygulama daha dogruydu?

merhaba, pikolata78 bende alabilirmiyim o kaışımı lütfen denemediğim bişey kalmadı en son hidistan cevizi,şeker,çörek otu ezip yalancı memyle verdik iyi gelir dediler oda faya etmedi

aynı sıkıntı bizde de var.kızım 2 aylık.benimkide memeyi çok açsa 5 dk emiyor bekliyor sonra ağlayarak kendini geri atıyor.sanırım gaz sancısı var o karışımı bana da söyleseniz kilosunda inanılmaz düşüş oldu bişey ymiyor gazdan..

bizde 3. günlük oldğumuzdan beri sancımız var şimdi 41. günümüzdeyiz bebeğim çok gazlı bense tam bir zombi gibi geziniyorum ortalıkta uyku yok gecem gündüzüme kavuştu artık biraz daha büyüsede bende kurtulsam yapmam gereken herşeyi yapıyorum 2 saat arayla mama vermem gerekiyormuş ama ağlama krizine giriyor her tür masajı yapıyorum yüksek sesle müzik açıyorum emzik dayıyorum gezdiriyorum artık son çare yinede susmazsa emdiriyorum mecbure 2 saat dolmadan kıyamıyorum öyle bağırmasına allahım hepimizin bebeklerine sağlık sıhat versin inş. azcık daha büyüsünlerde kurtulalım gaz illetinden

cnm benim oğlumda 5 aylık ilk 3 ay morarana kadar ağlıyordu hatta nefessiz kalıodu (katılma gibi) çok çektim sonra damlalar aldım doğal bitkisel işe yarar gibi oldu ama onu bırakınca deliriyordu en sonunda 1 çay bardağı kaynak suyun için 1 çay kaşığı tepeleme kimyon koyup demledim ve süzüp biberonla verdim sonra patır patırr gazman gibi oldu hiç gaz sancısı kalmadı hatta kendin bile iç yediklerin içtiklerin farkında olmadan ona gaz sıkıntısı verebilir bir diğer konu sütünü sağmalısın bir sağımda ne kadar sütün çıkıyor ona bak eğer az çıkıyorsa muhtemelen bebeğin doymuyordur. benim bildiklerim bu kadar

yıllar gecmıs bu mesajın uzerınden ama belkı hala bana bu konuda yardımcı olup tarıfı verebılırsınız :)

teşekkür ederımm

Eskiymiş ben de öneride bulunuyorum :). Sildim

Son düzenleme:
Kimyonu ne kadar verdiniz

Merhaba o karısımı banada söylermisiniz 1.5 aylık bebeqim gazdan dolayı sabahı sabah ediyor lütfen yardım edin

Lütfen bana da bu ilacin ifini gonderebilirmisiniz.. acil lazim
.aradan cok zaman gecmis.insallah gorursunuz. Yeni uye oldum.sirf bi tarif icin.size ozelden de yazamiyorum sanirim.
Lütfen bu ilacin tarifini bana da gönderebilirsiniz. Acil lazim.yeni üye oldum. Sırf bu ilac icin. Size ozelden yazamıyorum sanirim.insallah görürsünüz. Cok da zaman gecmis üzerinden.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…