Davranış Bozuklukları 1.5 yaş oglum var sizce neden yapiyor bunu

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.

ssseyma

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
16 Temmuz 2014
96
55
Internetten çok arastirdim hic bir bilgi yok 1.5 yaş oglum var ve benim dışımda hic kimsenin elinden ne su içiyor ne yemek yiyor uzatılan herseyi alip tirim tirim beni arıyor elime veriyor ve ben yedirip iciriyorum babası çok üzülüyor neden bole yapiyor olabilir bilgisi olan yardim ci olsun lütfe

n

Bebekliginden beri çocuğunuza sadece siz mi bir şeyler yedirdiniz??

Annesi olarak sana güveniyor yalnızca bence güzel bir şey. 2 3 yaştan sonra sosyalleşir siz kimlere güveniyorsanız onlara güvenir.

Size alismis. Yuksek ihtimal dogdugundan beri babanne yada annene vs beslenmesine yardimci olmamis. Size baglanmis.

Internetten çok arastirdim hic bir bilgi yok 1.5 yaş oglum var ve benim dışımda hic kimsenin elinden ne su içiyor ne yemek yiyor uzatılan herseyi alip tirim tirim beni arıyor elime veriyor ve ben yedirip iciriyorum babası çok üzülüyor neden bole yapiyor olabilir bilgisi olan yardim ci olsun lütfe

n
Muhtemelen tek başınıza bebeğinize bakmışsınız, çocuk sadece sizin elinizden birşeyler yemesi gerektiğini düşünüyordur.

Iki çocuğum var ikisine de ben bakiyorum surekli abimiz de bole bisey yasamadim ama kardesi 1.5 yasında hala emziriyorum ve ev hanımı olduğum icin beni acik büfe gibi görüyor 7 24 emiyor bi sayımız yok biraz nefes alim diye cikim diyorum anneme birakip su bile içmiyor muş kendi içmeye çabalanıyormuş uzuluyorum hem ina hem kendime ins duzelir

Iki çocuğum var ikisine de ben bakiyorum surekli abimiz de bole bisey yasamadim ama kardesi 1.5 yasında hala emziriyorum ve ev hanımı olduğum icin beni acik büfe gibi görüyor 7 24 emiyor bi sayımız yok biraz nefes alim diye cikim diyorum anneme birakip su bile içmiyor muş kendi içmeye çabalanıyormuş uzuluyorum hem ina hem kendime ins duzelir
Kendi yapmaya cabalamasi daha iyi değil mi?
Bence bu büyütülecek bir sorun değil özellikle de su devirde başkalarından bir şey yememesine sevinin bile diyebilirim :KK70:
Onun dışında çocuğunuzla sürekli konuşun 'aileden birileri sana bir şey verdiklerinde yiyebilirsin, anneannen, baban sana bir şey yedirdiklerinde ben çok mutlu oluyorum' falan diyin cocugunuz çok küçük değil az çok anlar konustuklarinizi ve bunu uygulamaya koymayı da unutmayın tabiki..

X