1,5 yıldır evliyim lütfen yardım!!!! Smear testi başıma gelenler

nurtanesin

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
24 Ocak 2024
46
9
Herkese öncelikle merhaba.

1,5 yıldır evliyim evlendiğimiz günden beri çocuk istiyoruz ama malesefki henüz bi gebelik gerçekleştiremedik :KK43:(
İlk ay nolur nolmaz diye hastaneye gittim iyikide gitmiştim 4.2 cm hemorajik kistim oldugunu buyurse ameliyat olcağım söylendi ve dogum kontrol hapı verdi ilk 3 ay korunduk sonrasında bıraktım ilacı çünkü sürekli midem bulanıp başım ağrıyodu. Sonra kontrole tekrar gittigimde kistimin 6 cm olduğunu öğrendim cocuk istediğimi belirttim ve bi yıl dolmayana kadar tedavi etmeyeceklerini 1 yil icinde olmazsa öyle tedaviye baslayacaklarını söylediler ama hormon testi falan yaptirdigimda prolaktin haric diger hormonların gayet düzgün. arastirdigimda prolaktin yumurtlama fonksiyonlarinı bozup gebe kalmayı engelledigini öğrendim çok üzüldüm neyseki dostinex diye bi ilac verdi 1 ayda 41 olan prolaktin 01 e düştü sonuçlari almaya gittiğimde hergangi bi sorun olmayacagini tekrar normal haline gelcegini söyledi kist içinde2 ay sonraya randevu verdi. Bende ultrason tarihi gelene kadar alternatif tıbba yönelmek istedim ve sogun suyu ictim ama sadece 8 gün içebildim ultrasona gittigimde doktor ameliyat oldun mu diye sordu hayır diyince kist falan göremiyorum dedi yumurtalıkların temiz herşey yolunda dedi ve eşimden spermiogram testi istedi eşiminde sonuçları gayet iyi geldi sadece ileri hareketlilikte çok çok az bi sorun cikti takviye falan verdi onu kullanıyo doktorumdan tekrar hormon testi yapmasını istedim 6 ay geçmeyene kadar tekrar bi hormon testi yapmadıklarını söyledi benim yaptigim testin üzerinden ise 4 ay geçti 4 aydirda hala gebe kalamadım
ama ben akne tüylenme adet döngümün uzaması stres ve göğüslerimdeki hassasiyetten dolayı tekrar prolaktinimin yükseldiğinden şüpheleniyorum bunun için hayıt otu kullandım adetten 2 gün sonra ve yumurtlama gunume kadar kullanıp bıraktım yani 8,9 gün falan
Hayıt otunuda bu ay kullandım bekliyorum. inşAllah rabbim nasip eder ilk önce tüm isteyenlere sonrada bana
Bu arada smear testide aldı doktorum asıl onun için konu açıcaktım içimide dökmuş oldum biraz smear testi sonucumu görsel olarak eklicem yorumlayıp bilgilendirirseniz swvinirim şimdiden Allah razı olsun hepinizden.

X